Masinis sujudimas tęsiasi – fiksuojama didžiulė kauniečių eilė prie geležinkelio stoties – Kas vyksta Kaune

Masinis sujudimas tęsiasi – fiksuojama didžiulė kauniečių eilė prie geležinkelio stoties

Stopkadras, R. Tenio nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Trečiadienį Kauno geležinkelio tunelyje vienai dienai atidarius šviesos instaliacijų ir istorinių projekcijų parodą, sulaukta tokio milžiniško susidomėjimo, kad lankytojų limitas pasiektas per pusdienį. Šiuo metu prie geležinkelio stoties tebesidriekia didžiulė žmonių eilė, renginio organizatoriai stengiasi, kad ekspoziciją išvysti galėtų kuo daugiau kauniečių.

Šiandien po 18 val. Tunelio gatve judantis vairuotojas užfiksavo daugybę žmonių, eilėje laukiančių, kol galės patekti į tunelį. „Ką ten duoda?“ – stebėjosi apie tikrą gyventojų mobilizaciją sukėlusią iniciatyvą tikriausiai negirdėjęs vyras.

Vienai dienai Kaune atverta erdvė, į kurią įeiti griežtai draudžiama 28 nuotr.

Diskusijos dalyviai socialiniuose tinkluose aiškino, kad jau nieko nebeduoda, tačiau organizatoriai trečiadienio vakarą „Kas vyksta Kaune“ informavo darantys viską, kad išskirtinę parodą galėtų pamatyti kuo daugiau žmonių.

Metė papildomas pajėgas

„Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos departamento projektų vadovas ir „Rail Baltica“ projekto direkcijos atstovas Domas Jurevičius nurodė, kad numatytas maksimalus skaičius žmonių (3 tūkst.), kurie 16 valandų laikotarpiu, kaip planuota, gali praeiti tuneliu, jau iki 14 val. atstovėjo eilėje ir gavo savo laiką, kada įeis į tunelį, kad neturėtų stovėti saulėkaitoje.

„Jie gauna juosteles ir atvykę laiku, kuriuo užsiregistravo, įeina. Dabar leidžiame papildomas grupes pagal tai, kaip autobusai į geležinkelio stotį spėja parvežti išėjusius. Buvo paskaičiuota, kad tuneliu saugiai gali eiti po 30 žmonių kas 10 minučių, užsakytas ir atitinkamas skaičius autobusų“, – pasakojo D. Jurevičius.

Šiuo metu smalsuolių, anot jo, leidžiama daugiau, papildomai paimta lydinčio personalo, tačiau nėra papildomų autobusų, o čia viskas labai susiję. „Negalime paleisti žmonių laukuose, turime juos saugiai parvežti atgal į miestą – tai labai stipriai riboja“, – pridūrė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas.

Anot jo, susidomėjusių renginiu atsirado daugiau nei dvigubai negu galima įleisti – tų, kurie ateina, bet čia tiesiog nebegali patekti. Paskutinis šansas dabar – stovėti gyvoje eilėje ir sulaukti to momento, kai atsiranda papildoma 30 žmonių grupė.

Organizuoja dar vieną dieną

D. Jurevičius spėjo, kad iki 1.30 val. nakties tuneliu praeis maždaug tūkstančiu daugiau lankytojų nei buvo suplanuota. Bandoma taip reguliuoti srautą, kad būtų saugu įveikti tunelį ir kitoje pusėje galėtų išvažiuoti autobusai. Leisti kauniečių nenutrūkstamai, argumentavo pašnekovas, organizatoriai negali, turi prižiūrėti, nes ten yra įranga, siauru takeliu ne itin saugu žygiuoti.

„Dar neaišku, bet greičiausiai tunelį bus galima aplankyti ir rytoj nuo 8 val. iki 20 val. Organizuojame, tačiau yra daug niuansų – reikia užtikrinti apsaugą, lydinčius savanorius, užsakyti autobusus“, – viltingomis žiniomis dalijosi D. Jurevičius.

Jeigu per tokį trumpą laiką tai bus išspręsta, „Rail Baltica Lietuva“ „Facebook“ paskyroje bus skelbiama apie papildomą parodos peržiūrą. „Visgi tokiu atveju bus jau tik gyva eilė – atėjusieji turės rinktis, ar tikrai nori laukti, nebeduosime suplanuoto laiko, nes matome, kad tai sudaro konfliktą. Vėliau atėję interesantai nesupranta, kad į tunelį įeinantieji jau atstovėjo eilę“, – įspėjo „Lietuvos geležinkelių“ atstovas.

Bene paskutinė proga įveikti pėsčiomis

Laikina šviesos ir garso instaliacijų ekspozicija, pasakojanti objekto istoriją ir nardinanti į vėsią įvairiaspalvių projekcijų jūrą geležinkelio tunelyje atidaryta trečiadienį, 10 val. Nuo pat ryto čia būriavosi nemažai žmonių, o įdienojus susidomėjimas tapo tiesiog masinis ir greitai registracija į renginį sustabdyta.

Kaip „Lietuvos geležinkelių“ pranešime nurodo bendrovės generalinis direktorius Manta Bartuška, Kauno geležinkelio tunelį kasdien traukinio vagonais kerta per 15 tūkst. keleivių, tačiau vaikščioti po jį draudžiama, nes tai strateginis objektas, saugomas 24 valandas per parą – patekti vidun paprasčiausiai neįmanoma.

„Rengiamos specialios ekskursijos tunelyje yra itin retos, nekalbant apie renginius, kurių apskritai nėra buvę. Todėl naudodamiesi šia traukinių eismo pertrauka, kuri truks visą vasarą, nusprendėme kauniečiams ir miesto svečiams sukurti įsimintiną istorinę pažintį su tuneliu, nes ateityje tokios progos, greičiausia, neturėsime“, – tvirtino M. Bartuška.

Gegužės 22 d. traukinių eismas geležinkelio tuneliu uždarytas dėl europinės vėžės tiesimo ruože Palemono-Kauno geležinkelio stotis. Tunelį vėl atidaryti planuojama šių metų rugsėjo 1 dieną. Tunelio uždarymo laikotarpiu Vilnius-Kaunas-Vilnius maršruto traukiniai važiuos tik iki Palemono ir į sostinę pajudės iš šios stoties, o tarp Kauno ir Palemono geležinkelio stočių kursuos specialūs nemokami autobusai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.