Kauno rotušė nušvis kraujo raudoniu - Kas vyksta Kaune

Kauno rotušė nušvis kraujo raudoniu

Organizatorių nuotr.

Gegužės mėnesį visoje Europoje minima širdies nepakankamumu sergančiųjų savaitė. Jau ne vienus metus Lietuvos širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos bei kardiologų bendruomenės iniciatyva ji minima ir Lietuvoje. Kasmet mūsų šalies pacientai tradiciškai dalyvauja bendroje žinomumo akcijoje su Pasaulio Širdies ligomis sergančiųjų aljanso (The Heart Failure Patient Alliance) šalimis.

Šia ne pirmą kartą Kaune vykstančia simboline socialine akcija stengiamasi atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į sergančiųjų širdies nepakankamumu problemas ir skatinti tarpinstitucinį dialogą, siekiant adekvačios šios ligos prevencijos, ligonių priežiūros, mokymų bei efektyvaus šiuolaikinio gydymo.

Lietuvos širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos pranešime nurodoma, kad širdies nepakankamumas – opi sveikatos problema. Vien Europos Sąjungoje jis diagnozuotas apie 15 milijonų žmonių, o pasaulyje – daugiau nei 26 milijonams. Lietuvoje šia liga serga per 100 tūkstančių žmonių.

Širdies nepakankamumas – tai liga, kai širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti kraujo ir jo išstumti. Statistika negailestinga: nustačius diagnozę pusė susirgusiųjų miršta per pirmus penkerius metus, o dešimt metų išgyvena tik ketvirtadalis.

„Širdies nepakankamumo kamuojami žmonės kenčia nuo daugybės gyvenimo kokybę ribojančių simptomų: dūsta, tinsta, negali atlikti įprastos veiklos ar paprasčiausiai išsimiegoti, turi vartoti daug vaistų, reguliariai lankytis pas gydytoją, o ligai paūmėjus – gydytis ligoninėje“, – pasakoja Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadovė kardiologė doc. dr. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė. Taip pat labai svarbi lėtinių kardiovaskulinių ligų pirminė ir antrinė profilaktika, o jau susirgus – adekvatus, laiku paskirtas gydymas.“

Siekiant atkreipti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į širdies nepakankamumo problematiką, gegužės 8 d. temstant Kauno miesto rotušė iškilmingai nušvis raudona spalva, o 20 val. prasidėsiančioje ceremonijoje dainuos LSMU choras. Akcija simbolizuos širdies nepakankamumu sergančių pacientų viltį turėti ateitį ir visavertį gyvenimą.

Renginyje, kaip skelbiama pranešime, dalyvaus LSMU Kauno klinikų kardiologė Širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadovė doc. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė, Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos naujai išrinkta prezidentė Aistė Štaraitė ir Lietuvos širdies asociacijos Kauno skyriaus vadovas prof. Raimondas Kubilius.

Minėjimą inicijuoja Kauno klinikos, Kauno krašto kardiologų draugija, Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija, Kauno miesto savivaldybė ir Pasaulio Širdies ligomis sergančiųjų aljansas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA