Iki galo kovojusiam „Žalgiriui“ kitas mačas Eurolygoje gali būti paskutinis | Kas vyksta Kaune

Iki galo kovojusiam „Žalgiriui“ kitas mačas Eurolygoje gali būti paskutinis

Antradienio vakarą į Kauną persikėlusi Eurolygos ketvirtfinalio serija su Stambulo „Fenerbahce“ prarado balansą. Žaliai nusidažiusioje arenoje „Žalgirio“ krepšininkai kaip lygūs kibo į atlapus Turkijos ekipai, tačiau turėjo nuryti karčią piliulę 57:66 (19:15, 15:16, 12:18, 11:17).

Likus 8 minutėms iki mačo pradžios, sausakimšai areną užpildę sirgaliai kilo iš savo vietų ir griausmingai atliko skanduotę „Žal-gi-ris“, neabejotinai turėjusią avansu žlugdyti bet kokias turkų viltis laimėti. Tuoj po to įspūdingai pristatyta „Žalgirio“ komanda.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo tokiu startiniu penketu: Brandon Davies, Marius Grigonis, Aaron White, Leo Westermann ir Edgaras Ulanovas. Arbitrų išmestas kamuolys atsidūrė „Fenerbahce“ krepšininkų rankose, kurie pirmieji pelnė taškus. Toliau sekė dvi nesėkmingos šeimininkų ir svečių atakos – sužaidus beveik dvi minutes, „Žalgirio“ taškų kraitį sudėtingu metimu atidarė M. Grigonis, tačiau įsiaudrinusius fanus tildė taiklus tolimas „Fenerbahce“ šūvis – 2:5.

Kitas dvi minutes „Žalgiris“ vargo niekaip nenusiimdamas kamuolio po savo krepšiu. Tuo metu agresyviai puolantys svečiai sužaidus keturias minutes jau buvo išprovokavę keturias komandines žalgiriečių pražangas, o kauniečių tašų suma augo tik A. White’o baudų metimais. Pirmą „Žalgirio“ „pabėgimą“ inicijavo T. Walkupas su A. White’u, kurių gero epizodai puolime leido išsiveržti bei atitrūkti 9:5. „Žalgirio“ amerikiečiai nestabdė ir po Željko Obradovičiaus minutės pertraukėlės, bet sirgalius tildė Luigi Datome trijų taškų vertės metimas – 11:8.

„Fenerbahce“ atrasdavo kelių iki „Žalgirio“ krepšininko – paskutines tris pirmojo kėlinio minutes ekipos keitėsi taikliais metimais. Šiek tiek didesnį pranašumą šeimininkams leido įgyti T. Walkupo paskutinėmis ketvirčio akimirkomis greitajame puolime pelnytas dvitaškis – 19:15.

Antrąjį kėlinį atidarė taiklus L. Westermanno tritaškis dūris, o po minutės pertraukėlės baudos aikštelėje sėkmingai iki galo žaidė Artūras Milaknis. Sužaidus beveik tris minutes, „Žalgiris“ turėjo 7 taškų pranašumą – 24:17. Žalgiriečiai aikštelėje atrodė gana laisvai, tačiau drausmingai – užpulti problemų nebuvo, kauniečiai neretai demonstravo ir Stambulo žaidėjus visiškai kaustančią gynybą.

Ketvirčiui įpusėjus nuotaiką kiek gadino Meliho Mahmutoğlu sėkmingai iš trijų taškų zonos švystelėtas metimas, bet arena vėl siautėjo tolimu šūviu atsakius Nate’ui Woltersui – 29:20. Snaiperio klasę rodė A. Milaknis – 32:23 – tačiau „Fenerbahce“ individualiomis pastangomis laikėsi per „kovinį“ atstumą – 32:28. Taiklūs M. Grigonio baudų metimai traukė „Žalgirį“ pirmyn 34:28, tačiau paskutinę Stambulo komandos ataką rezultatyviai užbaigė Kostas Sloukas – šeimininkai į rūbinę išėjo būdami priekyje trijų taškų atstumu – 34:31.

Trečiąjį kėlinį dviem taškais pradėjo „Fenerbahce“, bet toliau nei per vieną metimą „Žalgiriui“ atitrūkti tuoj pat leido E. Ulanovo tritaškis – 37:33. Sudėtingą tolimą metimą, o iškart po nesėkmingos žalgiriečių atakos – ir antrą sužaidus smeigė Marko Guduričius, ištiksėjus keturioms minutėms vedęs svečius į priekį 37:39.

„Žalgirio“ puolimui priešpaskutiniame ketvirtyje pradėjus strigti, kaip jau ne kartą yra buvę, lyderio vaidmenį prisiėmė B. Davies, pelnęs keturis taškus iš eilės ir palaikęs intrigą – 41:41. „Fenerbahce“ gretose tuo metu įsisiautėjo M. Guduričius ir tik sėkmingas N. Wolterso epizodas iš tritaškio distancijos bei D. Davieso baudų metimai pasibaigus kėliniui jokiu būdu neleido žaliai baltų sirgaliams nenukabinti nosių – 46:49.

Dar labiau ketvirtajame kėlinyje sužaidus beveik dvi minutes prie priešininkų „Žalgirį“ artino A. White’o baudos – 48:49. Šioje žaidimo stadijoje kiekvienas nesėkmingas svečių veiksmas, ne „Žalgirio“ naudai nuaidėjęs arbitrų švilpukas arba geras kauniečių epizodas puolime kėlė tiesiog kurtinančias fanų reakcijas.

Įpusėjus kėliniui, taiklus L. Datome dviejų taškų vertės metimas truktelėjo svečius pirmyn rezultatu 48:54 ir vertė vyriausiąjį „Žalgirio“ trenerį Šarūną Jasikevičių prašyti minutinės, po kurios žalgiriečiai išties atrodė atgavę ugnelę. B. Davieso ir N. Wolterso pastangomis kauniečiai mažino deficitą iki minimalaus – 53:54, bet po Ž. Obradovičiaus pasitarimo „Fenerbahce“ vėl tolo 53:57. Tiesa, iki finalinės rungtynių sirenos likus beveik trims minutėms, griausmingų ovacijų sulaukė penktoji asmeninė L. Datome pražanga.

Kaip liūtas po svečių krepšiu kovęsis E. Ulanovas atkovojo kamuolį ir provokavo turkų pražangą, tačiau realizavo tik vieną baudos metimą, o kitoje aikštelės pusėje dėjimu smaginosi Janas Veseley – 54:59. Du nelengvus taškus pavyko pelnyti N. Wolterui, tačiau tolimą „žudiką“ tiksint paskutinei ketvirčio minutei sūdė M. Mahmutoglu – 56:62.

Baudų žaidimas pačioje kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ neišgelbėjo – Stambulo „Fenerbahce“ Kaune šventė nelengvą pergalę 57:66 (19:15, 15:16, 12:18, 11:17). Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių „Žalgiris“ atsilieka 1:2. Kitas mačas vėl bus žaidžiamas „Žalgirio“ ketvirtadienį, balandžio 25 d.

„Žalgiris“: N. Woltersas 15 (3/4 trit.), B. Daviesas 9, T. Walkupas 7, A. White‘as 6 (5 atk. kam.), E. Ulanovas 6 (2 per. kam.), A. Milaknis 5, M. Grigonis 4, L. Westermannas 3, D. Thompsonas 2 (7 atk. kam.), A. Kavaliauskas 0.

„Fenerbahce“: M. Guduričius 17 (3/7 trit.), J. Veseley 10 (2 per. kam.), L. Datome 8 (7 atk. kam., 4 per. kam.).

Kaip skelbiama „Žalgirio“ portale, į Kauną atvykusi Stambulo „Fenerbahce“ komanda šiais metais demonstruoja fantastiškus rezultatus – iškovotos 25 pergalės reguliariajame sezone, 12 pergalių serija sezono viduryje ir tik praėjusią savaitę patirtas pirmasis pralaimėjimas savų žiūrovų akivaizdoje.

Įskaičiuojant ir Turkijos pirmenybių rungtynes, „Fenerbahce“ šį sezoną buvo iškovojusi 28 pergales namuose, kol galiausiai šią seriją praėjusį ketvirtadienį nutraukė charakterį pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Klubo ir lygos rekordus mušantys turkai šį sezoną demonstruoja geriausią puolimą komandos istorijoje – vidutiniškai įmetami 84 taškai, taip pat rekordiškai renkami naudingumo balai (po 97,3) ir pataikomi tritaškiai (po 9,7 per susitikimą). Nepaisant išaugusių rodiklių puolime, „Fenerbahce“ toliau išlieka geriausią gynyba demonstruojančia komanda. Reguliariame sezone turkai varžovams leisdavo įmesti tik po 74,6 taško.