Amerikietiškais kalneliais pralėkęs „Žalgiris“ lygina Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą | Kas vyksta Kaune

Pirmosiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse su Stambulo „Fenerbahce“ skausmingai kritę žalgiriečiai ketvirtadienio vakarą susitiko su reguliariojo sezono nugalėtojais antrą kartą. Kitą veidą parodęs „Žalgiris“ po įnirtingos kovos išplėšė pergalę 80:82 (20:21, 26:18, 27:19, 9:22).

Pirmajame kėlinyje ant parketo žengę žalgiriečiai atrodė gana solidžiai – demonstravo neblogą gynybą ir kūrėsi geras progas puolime. Ketvirčiui besibaigiant „Žalgiris“ turėjo kelių taškų persvarą, tačiau individualaus meistriškumo žybsniais šeimininkai sugebėjo persverti rezultatą. Taiklus Ericko Greeno tolimas metimas leido „Fenerbahce“ užbaigti kėlinį turint minimalų pranašumą – 21:20.

„Žalgiriui“ antrojo kėlinio pradžioje pavyko išlaikyti agresiją – demonstruodami laisvą, tačiau gerai sustyguotą žaidimą, kauniečiai rasdavo kelius link Turkijos ekipos krepšio. Žalgiriečių spurtą 5:10 vainikavo lengvas Edgaro Ulanovo metimas iš baudos aikštelės, privertęs „Fenerbahce“ vyriausiąjį trenerį Željko Obradovičių sukviesti savo komandą pasitarimui – 26:30.

Kėliniui įpusėjus, taikliais trijų taškų vertės šūviais šeimininkus baudė Artūras Milaknis ir Nate’as Woltersas, nors Janas Veseley tuoj pat švelnino atsilikimą iki 6 taškų – 30:36. Visgi tai „Žalgirio“ užsivedimo nė kiek nesumažino ir antrajame ketvirtyje likus žaisti 4 minutes, svečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 30:40.

Tiesa, ilgai tokie skaičiai švieslentėje nedegė – Mariui Grigoniui sumetus dvi baudas, po „Žalgirio“ krepšiu vėl siautėjo J. Veseley, įridenęs kamuolį į krepšį su pražanga. Toliau antras kėlinys klostėsi permainingai – kauniečiai sugebėjo palaikyti tempą, tačiau aukšto meistriškumo „Fenerbahce“ krepšininkai neleido smarkiau atitrūkti – pirmąją dalį Kauno komanda baigė turėdama 7 taškų pranašumą – 39:46.

Prasidėjus trečiajam kėliniui, „Fenerbahce“ laivas, rodos, pradėjo leisti vandenį – šeimininkams niekaip nepavykdavo atakų užbaigti rezultatyviai, o „Žalgiris“, priešingai, žaidė kaip iš vadovėlio. Priešpaskutiniam ketvirčiui įpusėjus, kauniečiai buvo susikrovę gana solidžią persvarą – 46:63.

„Fenerbahce“ sunkiai sekėsi taisyti situaciją – likus žaisti 2.30 min. trečiajame kėlinyje, svečiai turėjo 16 taškų persvarą – 53:69, tačiau arbitrams technine pražanga baudus Šarūną Jasikevičių, prie baudos metimo linijos keliavo Luigi Datome. 4 iš eilės Brandono Davieso taškai, tačiau, vėl leido „Žalgiriu“ laisviau kvėpuoti, tačiau kėlinį geriau pabaigė Stambulo ekipa – 65:73.

Ketvirtąjį kėlinį Turkijos ekipa lengvai pasiduoti neketino. Į lemiamą šturmą kilę „Fenerbahce“ krepšininkai pamažu tirpdė atsilikimą ir sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes, skirtumas buvo tik 9 taškai – 68:77. Sunkiai paskutiniame ketvirtyje regzti rezultatyvias atakas žalgiriečiams sekėsi ir toliau, tiesa, po apmaudžios klaidos E. Ulanovas tuoj pat reabilitavosi galingu dėjimu greitoje atakoje – 71:79.

„Fenerbahce“ nepaisydami individualių Kauno krepšininkų blyksnių tęsė spurtą ir likus žaisti vos daugiau nei 2 minutes, J. Veseley efektingas metimas iš po krepšio rėžė „Žalgirio“ persvarą iki 75:79. Įtampa tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinuko minutėms pasiekė geležį lydančią temperatūrą – likus žaisti minutę, Kauno ekipa teturėjo 2 taškų persvarą, kurią taikliu metimu iš vidutinio nuotolio tirpdė, Nicolo Melli – 80:80.

Vieną paskutinių „Žalgirio“ atakų po krepšiu atkovojęs kamuolį gelbėjo E. Ulanovas, o kitoje aikštės pusėje šeimininkai klydo. Žalgiriečiams išsimetus kamuolį, sekė staigi „Fenerbahce“ pražanga, siuntusi baudų mesti Leo Westermanną. Prancūzo ranka čia drebėjo – kamuoliui tinklelio neskrodus nė kartą, per likusias kelias sekundes Eurolygos reguliariojo sezono nugalėtojams rezultatyvios atakos suregzti nebepavyko – 80:82. Išlyginę ketvirtfinalio serijos rezultatą, Kauno krepšininkai su „Fenerbahce“ susikibs „Žalgirio“ arenoje balandžio 23 d.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 20 (9/10 dvit., 7 atk. kam.), N. Woltersas 14, B. Daviesas 13, M. Grigonis 9, D. Thompsonas 8, T. Walkupas 6, L. Westermannas 6, A. Milaknis 3, A. White‘as 3.

„Fenerbahce“: L. Datome 17 (9 atk. kam.), K. Sloukas 15 (6 rez. perd.), J. Veseley 12 (5/6 dvit.), M. Guduričius 11 (3/5 trit.).

„Žalgiris“ pirmajame susitikime padarė net 23 klaidas, pataikė tik 3 tritaškius iš 16, atliko vos 7 rezultatyvius perdavimus. Nors žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 34:27, tai jų neišgelbėjo. Tikslą pasiekė 12 iš 29 šeimininkų tolimų metimų, jie suklydo 11 kartų, atliko 17 perdavimų.

Kaip nurodoma „TVPlay“ pranešime, „Fenerbahce“ pranoko „Žalgirį“ ir pagal dvitaškių taiklumą – atitinkamai 59 ir 42 proc. Kauno komandoje vienintelis Marius Grigonis pelnė dviženklį taškų skaičių – 10.

Po pirmojo serijos mūšio „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius teigė, kad varžovai jo auklėtinius pranoko fiziniu kontaktu. Pasak jo, Kauno klubo treneriai irgi turi prisiimti atsakomybę, kad deramai nepavyko nuteikti žaidėjų kovai.

„Fenerbahce“ strategas Željko Obradovičius pasidžiaugė puikia gynyba, kuri leido užkurti puolimą. Anot jo, ketvirtadienį „Žalgiris“ žais kitaip, todėl rungtynės bus sunkesnės.