Kauniečiai teiraujasi: kada bus baigtas šildymo sezonas?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nors oras kelias pastarąsias diena nelepina ir verčia kauniečius vėl ieškoti storesnių šalikų, „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai protarpiais teiraujasi, kada gi bus išjungtas šildymas. Pernai kaip tik balandžio 11 d. radiatoriai jau vėso, tačiau šiemet temperatūra tiesiog dar per žema.

Praėjusią savaitę staigiai šoktelėjus temperatūrai, kai kuriems kauniečiams pasirodė, kad jau tris paras tikrai tvyrojo šildymo stabdymui pakankama vidutinė temperatūra. „Rudenį, kai šalta, iš karto įjungia, o išjungti – delsia. Juolab orų prognozė tikrai palanki išjungti šildymui“, – tikino skaitytojas, nors dabar, galimas daiktas, kalbėtų kitaip.

Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Čekauskas gyventojams priminė, kad mieste šildymas oficialiai nutraukiamas, kai vidutinė oro temperatūra tris paras iš eilės yra ne žemesnė kaip 10 laipsnių.

„Kauniečiai į Energetikos skyrių su paklausimais dėl centralizuotai tiekiamo šilumos išjungimo dar nesikreipė. Mes galvojame, o Dievas juokiasi – kada bus laikas, tada ir išjungsime, besivadovaudami teisės aktais“, – sakė R. Čekauskas.

Jis pažymėjo, kad namo bendruomenė bet kada gali ir patys nuspręsti užsukti šildymą, jeigu su tuo sutinka 50 proc. ir dar vienas gyventojas. Apie tokį sprendimą daugiabučio administratorius turi informuoti šilumos tiekėją.

„Pernai šilumos sezonas Kaune baigtas balandžio 11 d., užpernai – gegužės 3 d., tad negali žinoti. Viskas priklauso nuo oro – nors dieną ir sušils, naktį temperatūra vis dar beveik nulinė ar neigiama, tad vidutinė niekaip nepasieks 10 laipsnių“, – aiškino Energetikos skyriaus specialistas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, į šalį atslinkę vėsūs orai šią savaitę pamažu trauksis. Savaitgalį Kaune pro retus debesis švies saulė, temperatūra naktį vis dar bus apie nulį ar -1, o dieną kils iki 10 laipsnių. Kitą savaitę kasdien šiluma lepins vis smarkiau ir balandžio 20-21 dienomis dieną termometrų stulpeliai gali parodyti net 20 laipsnių.

Anot R. Čekausko, yra tarnybos, kurios stebi temperatūrą, veda grafikus, ir savivaldybei perduoda informaciją – bus reaguojama pagal ją. 2018-2019 m. šildymo sezonas Kaune pradėtas spalio 19 d.

119 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Wake up Kaunas“ vandens parke - pramogauti ne tik su draugais

Negavę atsakymo dėl nusekusios Neries, situaciją aiškinsis akis į akį

Fiksuoja kauniečiai: Šilainiuose su signalais zuja visos specialiosios tarnybos

Į Kauną atslenka škvalas

„Hyper Maximoje“ prireikė policijos ir medikų pagalbos (papildyta)

V. Pranckiečiui - nepasitikėjimo procedūra ir miglota ateitis „valstiečių“ gretose (papildyta)

Kaune vėl padvelkė reorganizacijos vėjai

Kauno rajone susirinkę „valstiečiai“ balsavo dėl pasitikėjimo R. Karbauskiu

Rūkaliams - gera žinia iš valdžios

Aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje savaitgalį aplankė įspūdingas skaičius žmonių