Į teismo suolą sėdo gyvybę atėmęs Kauno medikas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas trečiadienį atvertė bylą, kurioje Kauno klinikų chirurgas Žilvinas Saladžinskas teisiamas dėl neatsargaus pacientės gyvybės atėmimo.

Bylos duomenimis, 2015 metais chirurgas pacientei atliko storosios žarnos naviko šalinimo operaciją, tačiau prieš ją nepadarė visų būtinų tyrimų diagnozei patikslinti.

Per operaciją medikas pažeidė moters blužnį, išsivystė kraujavimas ir blužnis buvo šalinama, o šios procedūros metu pažeidus kasą, išsivystė ūmus kasos uždegimas ir pacientė mirė.

„Jis neatliko visų būtinų tyrimų, kurie yra numatyti pagal medicinos normas ir dėl to pati operacijos eiga nebuvo tokia sklandi ir pasekmės buvo žmogaus mirtis“, – žurnalistams sakė kaltinimą byloje palaikanti prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Ž. Saladžinskas savo kaltę teisme pripažino.

„Skausminga labai, labai sunku. Visus tuos ketverius metus – neįsivaizduoju, kaip aš dar dirbu“, – po posėdžio žurnalistams sakė medikas.

Pasak jo, atlikta operacija buvo sudėtinga, o moteriai išsivysčiusios komplikacijos, retos ir skaudžios, tačiau medicinos praktikoje pasitaiko.

„Tai buvo labai didelė, sudėtinga operacija ir ilga, netipinė. Ne medikai tai supranta tiesiog – pašalinta dalis kažkokio organo, bet iš tiesų norint tai atlikti, reikia pakankamai daug pasiruošiamųjų veiksmų ir tie veiksmai yra labai kruopštūs, smulkūs, kai kurie dalykai yra net akimi nepastebimi“, – kalbėjo Ž. Saladžinskas.

Jis pageidavo parodymus duoti po kitų proceso dalyvių apklausos.

Civilinį ieškinį yra pateikę trys pacientės artimieji – mirusiosios gyvenimo draugas, sūnus ir anūkas. Byloje pateiktas 13,5 tūkst. eurų turtinis civilinis ieškinys – jį sudaro laidojimo išlaidos bei neturtinė žala, siekianti iš viso apie 240 tūkst. eurų.

Trečiadienį posėdyje apklausti mirusios pacientės artimieji tikino, kad jos mirtis buvo be galo netikėta, nes sveikatos problemų ji neturėjo, niekuo nesiskundė, buvo visiškai sveika.

Mirusiosios vyras pasakojo, kad pas Ž. Saladžinską pacientė apsilankė, kai žarnyne radus polipų jis jai buvo rekomenduotas. Ją apžiūrėjęs medikas paskyrė operaciją.

Naktį po operacijos vyras sakė sulaukęs iš ligoninės žinios, kad moters būklė kritinė, o netrukus po to ji mirė.

Pasak prokurorės, tokios bylos kaip ši – retas atvejis baudžiamajame procese.

„Tai nėra dažnas dalykas. Galbūt, viena vertus, tai reiškia, kad medikai nėra prasti profesionalai ir jų darbai nėra tokie prasti, kad pasiektų teismus, kita vertus, yra civilinis procesas, kuris taip pat reguliuoja gydytojų civilinės atsakomybės klausimą“, – sakė A. Lipkevičienė.

Kitas posėdis byloje numatytas balandžio 18 dieną.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kantri muzikos tėvas V. Stakėnas atskleidė savo pirmą kartą „Žalgirio“ varžybose

A. Užkalnis išreiškė savo nuomonę apie „trikojus“: jiems priešinasi tik vairuotojai su trimis smegenų vingiais

Raudondvaryje įvykus avarijai prireikė greitosios pagalbos

Kauno rajone – 100 metų jubiliejus

Naktį laukia sunkios eismo sąlygos

Fiksuoja skaitytojai: kodėl „Kauno švara“ naktį taip elgiasi?

Aplinkosaugos gėda Kaune: srutų upelis teka jau daugiau nei 50 metų

Kaune vėl pasipylė vagystės iš automobilių: labiausiai turėtų saugotis „BMW“ savininkai

Kaunietis pasipiktino automobilių stovėjimo aikštele: už ką mokėti?

Kauno rajone vakar siautėjo girti vairuotojai