„CityBee“ nuo kovo pristato visiškai naują paslaugą

„CityBee“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Įsitvirtinusi automobilių dalijimosi segmente, bendrovė „CityBee“ praneša, kad nuo kovo mėnesio Lietuvoje pradės teikti ir elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą. Ja naudotis galės Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regiono gyventojai bei svečiai.

Pasak „CityBee“ vadovo Luko Ylos, planuojama, kad naujoji paslauga pradės veikti kovo pabaigoje. „Konkretus starto laikas priklausys ir nuo oro sąlygų“, – bendrovės pranešime spaudai tikslino jis.

Planuojama, kad į Vilniaus gatves išriedės 500, Klaipėdoje ir pajūrio regione bei Kaune – po 200 el. paspirtukų. Laikui bėgant miestuose esančių paspirtukų skaičius gali kisti, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo.

„Pavyzdžiui, vasarą, tikėtina, pajūryje gerokai padidinsime paspirtukų skaičių, nes ten padaugės žmonių, tad ir šios mobilumo paslaugos paklausa išaugs“, – paaiškino „CityBee“ vadovas.

Atlikusi įvairius bandymus su skirtingų gamintojų el. paspirtukais, „CityBee“ pasirinko „Segway“ ir „Inokim“ bendrovių gaminius. Visi jie su visiškai įkrauta baterija įveiks 35–40 km atstumą ir galės pasiekti maksimalų 25 km/val. greitį.

„Pradėti kelionę mūsų el. paspirtuku bus labai paprasta – tereiks nuskenuoti ant jo esantį QR kodą. Naudotojai el. paspirtukų lokaciją ir baterijos įkrovimo lygį matys toje pačioje programėlėje, kuri naudojama „CityBee“ automobilių rezervavimui. Visuose „CityBee“ paspirtukuose bus įmontuota speciali įranga, kuri leidžia matyti el. paspirtuko buvimo vietą, važiavimo greitį. Jeigu paspirtuku bus bandoma pasinaudoti be rezervacijos, ši sistema blokuos paspirtuko ratus ir juo važiuoti nepavyks“, – sakė L. Yla.

Jo teigimu, papildomą paspirtukų apsaugą užtikrinti padės ir policija. Pareigūnai specialiu būdu pažymės visas naująsias „CityBee“ transporto priemones. Anot L. Ylos, el. paspirtukų įkrovimu, plovimu, logistika ir kitais būtinais dalykais, užtikrinančiais malonų transporto priemonės naudojimą, rūpinsis dedikuota „CityBee“ komanda.

„Turime sukaupę pakankamai transporto priemonių parko valdymo patirties, vadinamojo know-how, todėl labai aiškiai žinome, ką reikia daryti ir kaip organizuoti darbą, kad paslauga vartotojams būtų patogi, nekeltų rūpesčių ir pagerintų kasdienį gyvenimą“, – aiškino L. Yla. Jis pridūrė, kad sprendimas pradėti teikti dalijimosi el. paspirtukais paslaugą yra grįstas logika, o ne mados vaikymusi.

„CityBee“ matome ne vien tik kaip automobilių dalijimosi paslaugą, tačiau kaip platformą, kurioje žmonės gali rasti skirtingų mobilumo būdų. Nors daugelis Europos miestų yra labai skirtingi ir turi unikalias transporto sistemas bei problemas, visus juos, taip pat ir Lietuvos didmiesčius, sieja vienas bendras bruožas – beveik 60 proc. juose atliekamų kelionių atstumai yra mažesni nei 5 km, – pranešime cituojamas L. Yla.

– O net 70 proc. iš jų apskritai siekia vos 3 km. Tokį atstumą įveikti pėsčiomis ne visada yra patogu, o automobiliu važiuoti kelis kilometrus, atrodo, irgi nelogiška. Tad el. paspirtukai bus ta trūkstama tarpinė mobilumo grandis, leidžianti patogiau ir efektyviau įveikti trumpas distancijas mieste.“

Jo teigimu, daugelis šioje vietoje, matyt, norėtų pateikti dviračių argumentą, tačiau jie, „CityBee“ vadovo manymu, negali užtikrinti pakankamos nedidelio atstumo mobilumo kokybės ir komforto.

„Važiuoti dviračiu į darbą, pasimatymą ar kokį renginį dažnam nėra patrauklu dėl suprakaitavimo, kuris tampa ypač aktualiu iššūkiu karštomis vasaros dienomis. Be to, dviračiai užima daug vietos, yra sunkūs. El. paspirtukai eliminuoja šias problemas – jais važiuodamas nesuprakaituoji, o ir atrodai stilingai“, – sakė pašnekovas.

Naudotis „CityBee“ el. paspirtukais galės asmenys nuo 18 m. Jie privalės laikytis tokių pačių taisyklių kaip ir įprastų bei el. dviračių vairuotojai. Tai reiškia, kad važiuoti el. paspirtukais bus galima dviračių takais ir jiems skirtomis juostomis, o jei tokių nėra – šaligatviais.

312 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune po krepšinio varžybų bus trumpam ribojamas automobilių eismas

V. Matijošaičio sūnus seka R. Karbauskio pavyzdžiu: aptverta poilsiavietė prie vaizdingo ežero (foto)

Kaune dingo iš Airijos grįžusi mergina

Reorganizuojama Raudonojo Kryžiaus draugija kaltinama neskaidrumu

Ar Kauno „Akropolyje“ pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa?

Rotušės aikštėje parodys, kaip atrodo prekyba žmonėmis

Savaitgalio renginių apžvalga: nuo festivalių iki parodų

I. Stazdauskaitės nužudymo byloje įrodymų tyrimas artėja į pabaigą

Kauno paveldosaugininkų byloje - apstulbę kaltinamieji

Nuo kitų metų liepos dalis gyventojų vaistus gaus nemokamai (papildyta)