Pravieniškėse – drastiškos priemonės užkietėjusiems kaliniams suvaldyti

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kalėjimų departamentas pranešė, kad antradienį Pravieniškių pataisos namuose 50 nuteistųjų, nenorinčių atsisakyti kalėjimo subkultūros, perkelti į kitas patalpas. Atlikus kratas, iš kalinių taip pat paimti įvairūs draudžiami daiktai.

Į kamerinio tipo gyvenamąsias patalpas perkelti nuteistieji, kurie bausmę atliko 2-ojo sektoriaus 1-ajame lokaliniame sektoriuje.

Pasak departamento, tai nuteistieji, nenorintys atsisakyti tarpusavio santykių kalėjimo subkultūros pagrindu, dauguma nuteisti už nusikaltimus, turėjusius visuomenėje didelį rezonansą, kai kurie priskiriami laisvėje egzistavusioms ar ir šiuo metu esančioms nusikalstamoms grupuotėms.

Naujosiose patalpose šie nuteistieji suskirstyti ne daugiau po keturis, atliktas kontrolinis daiktų svėrimas, asmens bei daiktų kratos, užtikrinama nuteistųjų disciplina, dienotvarkė bei režimas, tikrinami turimi elektriniai prietaisai. Patalpose, į kurias perkelti nuteistieji, įrengta mobiliųjų telefonų aptikimo sistema.

Kratų metu rastos ir paimtos keturios SIM kortelės, mobiliojo ryšio telefonas, mobiliojo ryšio telefono akumuliatorius, apie du litrai skysčio, turinčio alkoholio kvapo.

Kalėjimų departamento duomenimis, perkeliant nuteistuosius į kamerinio tipo patalpas, dalis jų reiškė nepasitenkinimą administracijos veiksmais, grasino bado akcijomis, skundais.

„Iš atskirų nuteistųjų žodžių bei replikų buvo galima suprasti, jog galimos nepaklusimo akcijos, vieno nuteistojo atžvilgiu teisės aktų nustatyta tvarka buvo panaudotos specialiosios priemonės“, – teigiama pranešime.

Dėl šio atvejo bus pradėtas patikrinimas, nuteistasis izoliuotas.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kiek Kauno kalėdiniame miestelyje sumokėsite už karštą vyną, kavą ir skanėstus?

Pritarta naujai teisių atėmimo tvarkai: neblaivus pričiuptas vairuotojas galės rinktis

Iš Kauno kilęs parlamentaras R. Šarknickas atsidūrė ligoninėje

Ar skolą bankui grąžinęs buvęs sutuoktinis gali reikalauti dalies skolos atlyginimo iš kito sutuoktinio?

Nauja informacija: į kitą pasaulio kraštą turinčios keliauti kaunietės įsivaikinti niekas nepanoro

Vienintelė tokia Lietuvoje: paaiškėjo, kaip atrodys Kauno „Mokslo sala“

Iškritus gausiam sniegui Kauno kalėdinei eglutei prireikė pagalbos

Žalgiriečiai įsiamžino nuotaikingame kalendoriuje – apkalbų netrūko

Mėginimas keisti eismo tvarką sankryžoje prie „Megos“ neišdegė

Tarptautinio bendradarbiavimo dėka sustabdyta milijoninius nuostolius padariusi grupuotė