Pravieniškėse – drastiškos priemonės užkietėjusiems kaliniams suvaldyti

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kalėjimų departamentas pranešė, kad antradienį Pravieniškių pataisos namuose 50 nuteistųjų, nenorinčių atsisakyti kalėjimo subkultūros, perkelti į kitas patalpas. Atlikus kratas, iš kalinių taip pat paimti įvairūs draudžiami daiktai.

Į kamerinio tipo gyvenamąsias patalpas perkelti nuteistieji, kurie bausmę atliko 2-ojo sektoriaus 1-ajame lokaliniame sektoriuje.

Pasak departamento, tai nuteistieji, nenorintys atsisakyti tarpusavio santykių kalėjimo subkultūros pagrindu, dauguma nuteisti už nusikaltimus, turėjusius visuomenėje didelį rezonansą, kai kurie priskiriami laisvėje egzistavusioms ar ir šiuo metu esančioms nusikalstamoms grupuotėms.

Naujosiose patalpose šie nuteistieji suskirstyti ne daugiau po keturis, atliktas kontrolinis daiktų svėrimas, asmens bei daiktų kratos, užtikrinama nuteistųjų disciplina, dienotvarkė bei režimas, tikrinami turimi elektriniai prietaisai. Patalpose, į kurias perkelti nuteistieji, įrengta mobiliųjų telefonų aptikimo sistema.

Kratų metu rastos ir paimtos keturios SIM kortelės, mobiliojo ryšio telefonas, mobiliojo ryšio telefono akumuliatorius, apie du litrai skysčio, turinčio alkoholio kvapo.

Kalėjimų departamento duomenimis, perkeliant nuteistuosius į kamerinio tipo patalpas, dalis jų reiškė nepasitenkinimą administracijos veiksmais, grasino bado akcijomis, skundais.

„Iš atskirų nuteistųjų žodžių bei replikų buvo galima suprasti, jog galimos nepaklusimo akcijos, vieno nuteistojo atžvilgiu teisės aktų nustatyta tvarka buvo panaudotos specialiosios priemonės“, – teigiama pranešime.

Dėl šio atvejo bus pradėtas patikrinimas, nuteistasis izoliuotas.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

D. Grybauskaitė: teisinė sistema rodo, kad sugeba valytis

Užkandžiai, kuriuos galima valgyti metant svorį

Kaune leistų leidinių vadovą „Gintarinė vaistinė“ apkaltino „reketu“

Sparčiai auganti „Visma Lietuva”, planuoja plėtrą ir Kaune

Kaune jau šį savaitgalį prasidės Užgavėnių renginiai, netrūks ir kitų pramogų (renginių apžvalga)

Gamtos fotografas išdrįso prabilti apie „meilę“ tarp gyvūnų

Besibaigianti žiema vairuotojams dieną keliuose dar pažers staigmenų

Perspėja vairuotojus: kelionė į Kauną gali apkarsti

Kandidatas į Kauno merus atstovaus K. Brazauskienei teisme prieš Lietuvą

Į Kauno senamiestį sugužėjo policijos ir medikų ekipažai