Užsienio investuotojai tempo nemažina: šalia Kauno atidarytas logistikos centras už 20 mln. eurų

Kauno r. sav. nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį Domeikavos seniūnijoje, Žemaitkiemio kaime, atidarytas vokiško kapitalo įmonės „Hegelmann Transporte Litauen“ sandėlių ir biurų kompleksas. Centro statybos pradėtos kiek daugiau nei prieš metus, o šiandien paskutinis štrichas uždėtas specialiu muzikos ir šokio pasirodymu.

Kaip nurodoma Kauno rajono savivaldybės pranešime, vienuolikoje pasaulio šalių veikiančios logistikos kompanijos „Hegelmann Group“ padalinys savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2004 m. ir čia sukūrė daugiau kaip 1200 darbo vietų. Iš pradžių įmonė veikė Kauno mieste, o dabar jos vadovai nusprendė persikelti į Kauno rajoną, šalia automagistralės KaunasKlaipėda.

Duris atveriantis pirmasis sandėlis yra tik šeštadalis statomo logistikos komplekso, kurio bendras plotas ateityje bus 38 tūkst. kv. m, o viso projekto vertė sieks maždaug 20 mln. eurų. Naujasis sandėlis dirbs pagal „Work Green“ principus: modernūs ličio baterijų krautuvai, išmanusis patalpų apšvietimas, taupus popieriaus naudojimas.

Lietuvos verslo alėja: Kauną pasirinko dėl patogaus susisiekimo ir sulaukė sėkmės 14 nuotr.

Vokietijos kompanija Kauno rajone investuos 20 mln. eurų 8 nuotr.

Bendrovės valdybos pirmininkas Antonas Hegelmannas sakė, kad jo vadovaujama kompanija yra sukaupusi didelę patirtį ir teikia įvairias gabenimo paslaugas įvairiomis transporto priemonėmis: vežami didelės vertės, nestandartinių gabaritų, pavojingi kroviniai, automobiliai, medicinos ir maisto produktai.

„Hegelmann Transporte Litauen“ direktorius Tomas Jurgelevičius tvirtino, kad bendrovė nuolat atnaujina transporto priemonių parką, todėl gali prisitaikyti prie kliento poreikių.

Šiuo metu „Hegelmann Transporte“ grupei priklauso maždaug 2,5 tūkst. vilkikų. „Mercedes-Benz“ sudaro apie 90 proc. technikos parko – šiemet jų įsigyta tūkstantis. Visi nauji „Mercedes-Benz Actros“ vilkikai komplektuojami su „Euro 6“ standartą atitinkančiais 450 arklio galių varikliais, aprūpinti padidintomis „BigSpace“ vairuotojo kabinomis su telematine sistema „FleetBoard“.

Vilkikuose sumontuota kelio reljefą nuskaitanti išmanioji sistema „Predictive Powertrain Control“, kuri užmezga ryšį su palydovu ir parsiunčia vietovės reljefo duomenis. Įjungus autopilotą vairuotojui tereikia stebėti ar kelyje nėra kliūčių, sukioti vairą, tačiau akceleratoriaus valdymą, pavarų perjungimą perima pati sistema.

Sveikindamas įmonės vadovus ir darbuotojus su įkurtuvėmis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad „Hegelmann Transporte“ yra socialiai atsakinga įmonė: globoja Domeikavos vaikų dienos centrą, remia sporto, kultūros renginius.

Tai patvirtino ir atidarymo iškilmėse dalyvavęs Kauno filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta – kompanija šiemet tapo tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio generaline rėmėja. Atsidėkodami už paramą menininkai pateikė verslininkams staigmeną – šventės dalyviams buvo parodytas Vidmanto Bartulio režisuotas baletas „Nuostabioji Hegelmanno krautuvų meilės istorija“ pagal Astoro Piazzollos muziką.

Performanse dalyvavo Kauno fortepijoninis trio: Lina Krėpštaitė (fortepijonas), Indrė Andriuškevičiūtė (smuikas) ir Asta Krištaponienė (violončelė). Taip pat – Nacionalinės premijos laureatas saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir grupė įmonės darbuotojų su elektriniais krautuvais.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Susikirto verslininkų ir gyventojų keliai: kovoja dėl „Šilo“ parduotuvės

Lietuvos oro uostai jau braška per siūles: naujas kainuotų milijardą eurų

Siūloma keisti nuo kitų metų įsigaliojančius alkoholio ribojimus

Eismą stabdo autobuso ir troleibuso avarija: kaip jie laikė teises?

Perspėja nuošalesnio paplūdimio ieškančius poilsiautojus: smėlis gali būti pavojingas

„Žalgiris“ po pertraukos susigrąžino vikrumu pagarsėjusį įžaidėją

Pareigūnai savaitgalį ėmėsi prie vandens poilsiaujančių kauniečių

Lietuvos politikai pateikė prašymą „Adidas“ dėl sovietinės simbolikos

Kauno klinikose - sudėtinga situacija dėl kraujo

Nuo kelio Kauno rajone nulėkęs automobilis vertėsi kelis kartus