Seimo svarstyme dėl K. Pūko mandato – netikėta kliūtis

Archyvas / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nors šiandien parlamentarai turėjo svarstyti Kęstučio Pūko mandato panaikinimą, jis buvo išbrauktas iš darbotvarkės. Nuo tiesioginio balsavimo klausimo – ar reikia iš K. Pūko atimti Seimo nario mandatą – pereita prie svarstymo, ar balsavimas šiandien išvis gali įvykti.

„Nutarė nesvarstyti. K. Pūko advokatė (Aušra Ručienė – BNS) pranešė, kad išvyko į Argentiną, bilietą įsigijo gruodžio mėnesį. Dar sausio 9 dieną sakė, kad dalyvaus, nors žinojo, kad po dviejų dienų išskrenda“, – penktadienį sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

K. Pūkas sakė ketvirtadienį raštu informavęs Seimą, kad jo advokatė negali dalyvauti apkaltos procese. Seimo narys neatsakė, kada sužinojo apie A. Ručienės išvyką. „Aš advokatės reikalų nelabai žinau“, – tvirtino K. Pūkas.

Kad sausio 12-ąją numatomas balsavimas dėl jo mandato panaikinimo, buvo žinoma gruodį, prieš Kalėdas. Parlamentas balsavimu apsispręs, ar advokatės išvyką yra svarbi priežastis atidėti klausimą dėl parlamentaro Kęstučio Pūko mandato panaikinimo.

„Advokatė prieš dvi dienas pranešė, kad išvyko į Pietų Ameriką – jei Seimas pripažins, kad tai svarbi priežastis nesvarstyti, ir nesvarstysime, nes K. Pūkas turi tokią teisę, turėti advokatą“, – prieš plenarinį posėdį penktadienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Anot jo, jei Seimas apsispręs, kad klausimą dėl mandato panaikinimo galima svarstyti ir nedalyvaujant parlamentaro advokatei A. Ručienei, „tęstų procedūrą toliau“. Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė patvirtino, kad nusprendus atidėti K. Pūko mandato klausimą, prie jo būtų grįžta jau pavasario sesijoje, kovo 13 dieną.

Didžiausios parlamento Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis žurnalistams sakė, kad „valstiečiai“ laikysis pozicijos, jog mandato panaikinimo klausimas būtų sprendžiamas kovo 13 dieną. Anot R. Karbauskio, tuomet salėje bus daugiau parlamentarų.

Panaikinti parlamentaro mandatui per apkaltą reikia ne mažiau kaip 85 Seimo narių balsų „už“. Seimo seniūnų sueiga klausimą dėl parlamentaro Kęstučio Pūko mandato panaikinimo nusprendė išimti.

Seimas penktadienį planavo balsuoti dėl seksualiniu priekabiavimu apkaltinto parlamentaro K. Pūko mandato panaikinimo, kai Konstitucinis Teismas jį pripažino sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją. Įtariama, kad Seimo narys seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų.

Seimo specialioji komisija yra konstatavusi, kad K. Pūkas neetišku elgesiu diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, nes bendraudamas su jo padėjėja dirbusia bei Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos siekiančiomis merginomis veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba pažemino kandidačių orumą, diskriminavo jas dėl socialinės padėties.

Prokuratūra K. Pūkui yra pateikusi įtarimus dėl seksualinio priekabiavimo ir netinkamo ginklo laikymo. Dėl seksualinio priekabiavimo nukentėjusiaisiais pripažinti keturi asmenys.

K. Pūkas į parlamentą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą. Panaikinus jo mandatą, į parlamentą patekti pretenduotų buvusi parlamentarė Ona Valiukevičiūtė. Seime ji dirbo tris kadencijas nuo 2004 iki 2016 metų.

Nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje yra įvykusios trys apkaltos: Seimas už pilietybės suteikimą finansiniam rėmėjui iš prezidento pareigų yra pašalinęs Rolandą Paksą, taip pat panaikinęs Seimo nario mandatus posėdžių nelankiusiems Linui Karaliui ir Neringai Venckienei.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Gerą gynybą demonstravę žalgiriečiai Kėdainiuose pasiekė užtikrintą pergalę

Pasipuošęs Kauno senamiestis – virtinose dvelkia jaukumu (foto)

Mieste stoja eismas – automobiliai neatlaiko kelio dangos išbandymo

Zapyškyje įvyko mažas kalėdinis stebuklas

Kalėdinė dovana kauniečiams – nemokamas pabėgimo kambarys

Teismas leido iškeldinti Kauno mero įmonę iš Vilniaus centro – tikisi susitarti

Kaune atsidaryta pirmoji japoniškos mados rezidencija

„Megos“ stovėjimo aikštelės įrengtos neteisėtai, kas statė – neaišku

Kauniečiai valgė „išvalytą“ mėsą: bakterijų turinti už kyšius virsdavo švaria

Šiurpi naktis Eiguliuose – į ligoninę paguldytas stipriai sužalotas vaikinas