Kaune dėl simbolinio paramos bėgimo bus ribojamas eismas – Kas vyksta Kaune

Kaune dėl simbolinio paramos bėgimo bus ribojamas eismas

@[130078563815512:Augusto Didžgalvio fotografija]

Kovai su krūties vėžiu skirtą spalio mėnesį Kaune pasitiks tūkstantinė rožinių bėgikų minia. Spalio 1 dieną jie startuos ketvirtą kartą vyksiančiame paramos bėgime „Pink Run“. Dalyviai ne tik bėga pasirinktą 5 ar 10 km distanciją, bet ir aukoja krūties vėžiu sergančių moterų reabilitacijai bei įvairiais būdais siekia atkreipti mylimų moterų dėmesį ir paraginti jas pasitikrinti dėl ligos.

[galerija kiek=”4″]

Bus ribojamas eismas

Tūkstantinė bėgikų minia, kartu su sergančiomis moterimis ir jų šeimos nariais bėgs Kauno senamiestyje. Vardan dalyvių saugumo keletui valandų bus įvesti eismo ribojimai.

Pagrindiniai bėgikų srautai Senamiesčio gatvėse bėgs nuo 12.00 iki 12.35 (5 km) bei nuo 13.00 iki 14.00 val. (10 km). Šiuo laiku gali būti komplikuotas įvažiavimas bei išvažiavimas Muitinės, Kurpių, M. Daukšos, Kumelių, M. Valančiaus bei Muziejaus gatvėse.

Bėgimo trasa drieksis ir renginio metu bus ribojamas eismas šiose gatvėse: Rotušės aikšt., Muitinės g., Kurpių g., Palangos g., Vilniaus g., J. Jablonskio g., M. Daukšos g., Kumelių g., Raguvos g., M. Valančiaus g., Jonavos g., Santakos g., Prieplaukos krant., Muziejaus g., Papilio g., A. Jakšto g..

Visiškai eismas draudžiamas bus A. Jakšto bei M. Valančiaus gatvėse nuo 11:00 iki 15:00 val.
„Prašome gyventojus išlikti kantriais ir supratingais. Žiūrovams renginys yra nemokamas, o jo metu veiks vaikų zona, bus gyvo garso koncertas bei laukia kitų pramogų. Tad kviečiame visus ateiti ir palaikyti dalyvių, pasidairyti renginio metu vyksiančioje mugėje“, – pasakojo organizatorius.

Bėgs ir parems sergančias

„Jaučiame, kad susidomėjimas renginiu ir toliau neblėsta. Šiemet tikimės sulaukti ne mažiau dalyvių nei prieš metus. Paaukota suma taip pat turėtų būti panaši – apie 3 tūkst. eurų. Prieš metus už šią sumą reabilitacinio gydymo į sanatoriją galėjome išleisti 20 su krūties vėžiu dar kovojančių moterų. Šiemet taip pat skirsime reabilitaciją UPA reabilitacijos centre“, – pasakojo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius pridurdamas, kad aukoti gali ir renginyje nebėgsiantys asmenys.

Pasak organizatorių, dalyvių tendencijos išlieka panašios ir „Pink Run“ yra vienas iš nedaugelio bėgimų, kur moterų bėga daugiau nei vyrų. Nors didžiąją dalį dalyvių sudaro kauniečiai, visgi mylimų moterų palaikyti atvyks bėgikai iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Prienų, kitų Lietuvos miestų.

Tarp dalyvių laukiama ir užsieniečių. Užsiregistravusių yra iš Azerbaidžano, Latvijos, Ispanijos, Nyderlandų ir kitų valstybių.

Renginyje tradiciškai bėgs ir kelios dešimtys krūties vėžiu sergančių moterų su artimaisiais. Nors ne visoms sveikata leidžia bėgti kartu su visais, bet moterys tikina, kad svarbiausia tiesiog dalyvauti.

„Mes ir nuėjusios 5 kilometrus jaučiamės nuostabiai. Patikėkite, dalyvauti tokiame renginyje, kur šalia būna besišypsantys ir laimingi dalyviai, kurie čia susirinko palaikyti tokių moterų, kaip mes. Tai yra nuostabu“, – pasakojo krūties vėžiu sergančių moterų draugijos „Alma“ vadovė R. Malžinskienė.

Laukia įvairios pramogos

Organizatoriai tikina, kad renginio metu tiek dalyvių, tiek žiūrovų, atvykusių palaikyti bėgikų, laukia įvairios įdomybės.

„Norime, kad renginys būtų įdomus ne tik bėgantiems, bet ir atėjusiems palaikyti bėgančių, palaikančių pačią rožinio kaspino mėnesio idėją. Renginio metu savanoriai kvies sudalyvauti akcijoje, ant rožinio kaspino paliekant linkėjimus sergančioms moterims, prieš startą rožine spalva nusidažyti plaukus ar barzdas. Renginio metu kvies prisidėti prie kolektyvinio meno kūrinio, skirto pagerbti moteris! Šis meno kūrinys vėliau bus padovanotas pasirinktai gydymo įstaigai arba eksponuojamas vaistinėse. Renginio metu bus dalinamos stilizuotos rožinės barzdos ir kviečiama renginio svečius ir dalyvius su jomis fotografuotis. Vėliau bus galima atsiimti asmeninę, stilizuotą renginio nuotrauką“, – apie pramogas užsiminė R. Tarasevičius.

Pasak organizatorių, veiklos bus ir vaikams. „Girstučio“ sporto komplekso komanda įrengs pramogų zoną, kurioje mažieji dalyviai galės dūkti ant didelio, spalvoto, pripučiamo batuto, o tuo metu tėveliai ir kiti dalyviai galės atlikti nemokamą kūno kompozicijos analizę ir pasikonsultuoti su profesionaliais „Girstučio“ sporto komplekso treneriais apie sveikatą, sportą ir aktyvų laisvalaikį. Treneriai pasirūpins dalyvių sveikata ir praves aktyvų ir smagų apšilimą prieš 5 ir 10 kilometrų bėgimą.

Keletą kartų per renginį ant scenos lips ir pakilią nuotaiką palaikys gyvo garso grupė „Reflect.us“.

Daugiau informacijos rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA