Liepos pradžioje projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kvietė architektus į interjero idėjų konkursą, skirtą surasti tinkamiausią interjero sprendimą „Kaunas 2022“ biurui, kuris geriausiai atitiktų atviro ir šiuolaikinio biuro idėją.
Konkurso dalyvių buvo prašoma sukurti demokratišką, atvirą, lankstų ir lengvai transformuojamą „Kaunas 2022“ biuro, jau šių metų pabaigoje įsikursiančio Laisvės al. 36, interjerą – draugišką susitikimams, tinkamą reprezentacijai, formuojantį ir palaikantį šiuolaikinės – Europos kultūros – sostinės įvaizdį.
Konkursui buvo pateiktos 7 idėjos. Jas vertino Lietuvos Architektų Sąjungos Kauno Skyriaus valdyba kartu su „Kaunas 2022“ meno taryba.
Vertinimo komisiją sudarė architektės – Lietuvos Architektų Sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė Asta Kiaunienė, Guoda Zykuvienė ir Audra Kaušpėdienė, „Kaunas 2022“ vadovė Ana Čižauskienė, meno vadovė Virginija Vitkienė ir architektūros ir kūrybinių industrijų specialistė Jūratė Tutlytė.
Siekiant gerai išnagrinėti konkursui pateiktas idėjas ir interjero funkcijos scenarijus bei ieškant tinkamiausio biuro „Kaunas 2022“ komandai, kuri lyg šiol dirba laikinose patalpose, vertinimo komisija nusprendė nugalėtojus išrinkti ne balsuojant asmeniškai, o drauge analizuojant konkursui pateiktas idėjas ir diskutuojant. Pasak architektės Audros Kaušpėdienės: „Į antrą svarstymo etapą pateko trys projektai, prie kurių dėl vienų ar kitų priežasčių, erdvės organizacijos ar atskirų elementų, diskusija vis grįždavo. Vis dėlto, vienas iš projektų skyrėsi branda ir idėjų lygiu; interjero erdvės sprendimas – žaismingas ir lankstus, biuras – atviras ir pasirengęs dirbti bei draugauti. Fasado ir biuro prieigų sprendimui – atskira žiuri padėka. Tad, nors akivaizdu, kad projekto lankytojų erdvės pertvarkos, projektuojant toliau, neišvengiamos, žiuri išrinko didžiausią galimybių resursą turintį darbą.“
Konkurso laimėtojais tapo architektai Kęstas Vaikšnoras, Karolis Platakis ir Linas Tuleikis pasiūlę interjero idėją pavadinimu „Kontaktas“.
Būsimą „Kaunas 2022“ biuro interjerą architektai nutarė apjungti tinklu, kuris ne tik padės išspręsti daugelį funkcinių klausimų, bet ir kvies jungtis, bendrauti, susipažinti: „Projektuojame „gyvą“ erdvę, kuri kinta prisitaikydama prie joje kuriančių žmonių veiklos. Tinklas pasitelkiamas kaip pagrindinis elementas projektuojant viduje vykstančius procesus. Jis įveda sistemą, kurios pagalba funkciniai interjero elementai – šviestuvai, lentynos, elektros kabeliai, naminiai bei egzotiški gyvūnai, etc. – be didelių pastangų gali būti kilnojami ir tvirtinami reikiamose vietose. Negana to, tinklas jungs vidų su išore, mat bus pririštas prie alėjoje esančio medžio ar šviestuvo ir taip sukurs apsaugą nuo saulės pertekliaus viduje. Laisvės alėjos praeiviai bus kviečiami užeiti į vidų ar prisėsti ant lauke po tinklu esančių krėslų.”
Naujasis ir visiems atviras projekto „Kaunas 2022“ biuras savo duris atvers jau 2017 m. pabaigoje. Jį aplankyti galės kiekvienas norintis, kultūra besidomintis ir su Kaunu susipažinti siekiantis praeivis.
Biuro vieta: Laisvės al. 36, Kaunas.