Įtempta kova „Cido“ arenoje pasibaigė kauniečių pralaimėjimu | Kas vyksta Kaune

Įtempta kova „Cido“ arenoje pasibaigė kauniečių pralaimėjimu

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato didžiojo finalo serija trečiadienį persikėlė į Panevėžį. Antrosiose serijos rungtynėse Kauno „Žalgirio“ komanda susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkais. Nors rungtynėse neatsipalaidavo nei sirgaliai, nei patys žaidėjai, laimėti svečių arenoje nepavyko – nors komandas skyrė vos keli taškai, pergalę rezultatu 86:83 šventė šeimininkai.

Pirmas tris minutes „Žalgiriui“ taškus rinko komandos kapitonas Paulius Jankūnas, kurio universalus žaidimas krovė svečiams pranašumą iki 7:2. Nuo Pauliaus pečių naštą nuėmė tarsi iš vadovėlio sužaidęs ir jau trečią rezultatyvų perdavimą atlikęs Leo Westermannas, iš po krepšio pasižymėjęs Antanas Kavaliauskas bei antrą kauniečių tritaškį įskraidinęs Edgaras Ulanovas – 12:5. „Lietkabelio“ komandai priartėjus iki 12:10, nepaisydamas pražangos tikslą pasiekė Brockas Motumas, o naują rekordinės persvaros ribą nubrėžė dar kartą snaiperiškus sugebėjimus pademonstravęs E.Ulanovas – 18:10. Į aikštelę sugrįžęs puolimą į savo rankas paėmė P.Jankūnas, taikliu tolimu šūviu pirmą dešimties minučių atkarpą uždarė Kevinas Pangosas – 25:18.

Antrajame kėlinyje toliau žibėjo P.Jankūnas, ne tik solidžiai rungtyniavęs arčiau krepšio, bet ir pataikęs jau antrą tritaškį bei pelnęs savo 16-ąjį tašką – 30:24. Skirtumui tarp komandų sumenkus iki 30:29, tylą kauniečių puolime nutraukė prie baudų metimų linijos stojęs A.Kavaliauskas ir nesustabdomą jėgą rodęs P.Jankūnas, po kurio taškų kontratakoje minutės pertraukėlės prašė šeimininkų komandos treneris Kazys Maksvytis – 35:29. Kamuolį puolime nusiėmęs nuo lentos taikliai metė Augusto Lima, tačiau čia pat komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis metimas (37:35). Ketvirčio pabaigoje ledus iš vidutinio nuotolio pralaužė Artūras Milaknis, o komandos ilsėtis keliavo palikdamos daug neatsakytų klausimų – 41:38.

Trečią kėlinį prasiveržimu po klaidinančio judesio atidarė B.Motumas, tritaškiu panevėžiečius baudė be priežiūros paliktas E.Ulanovas – 47:38. Šeimininkai sustabdė įsibėgėjusį Lietuvos čempionų traukinį ir rezultatas po ilgos pertraukos tapo lygus – 49:49. Su tuo nesitaikstė iš toli prisišaudęs A.Milaknis bei taikliu metimu iš vidutinio nuotolio kiek saugesnį pranašumą kauniečių pusėn gražinęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 54:49. Laiko veltui prie baudų metimų linijos neleido B.Motumas, nugara gynybą pralaužė E.Ulanovas, o varžovų minutės pertraukėlę provokavo dar vieną metimą tolėliau krepšio pataikęs P.Jankūnas – 60:52. Per likusį ketvirčio laiką aukščiau už visus iššoko E.Ulanovas, pražangos nesustabdytas pasižymėjo A.Lima, tad į lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiai nusinešė septynių pranašumą – 64:57.

Ketvirtasis kėlinys startavo ne pačiu maloniausiu scenarijumi, mat vos per minutę apčiuopiamas pranašumas ištirpo iki 64:62. Įsisiautėjusią Panevėžio sirgalių armiją pritildė gražų kamuolio judėjimą tritaškiu iš krašto įtvirtinęs A.Milaknis ir nesustabdomą reidą krepšio link atlikęs K.Pangosas – 69:62. Tiesa, tuomet ir vėl atėjo eilė varžovų spurtui, po kurio viskas prasidėjo nuo pradinio taško (69:69). Sunkiu komandai metu iniciatyvos ėmėsi prabilęs Lukas Lekavičius, susikūrus trečią progą puolime savo žodį tarė E.Ulanovas – 73:71. Emocijų bangą pagavę „Lietkabelio“ krepšininkai likus kiek mažiau nei dviem minutėms pirmą kartą išsiveržė į priekį ir privertė pasitarimą sušaukti Šarūną Jasikevičių – 73:76. Po pasitarimo šaltakraujiškai po krepšiu sužaidė ataką apsiėmęs užbaigti E.Ulanovas, prasidėjus paskutinei minutei tas pats E.Ulanovas baudos metimu lygino rezultatą – 76:76. Tai nė motais buvo Lorenzo Williamsui, kuris vienas pats smeigė fantastišką tolimą bombą per rankas ir įspraudė svečius į kampą (76:79). Rankos sudrebėjo ir baudas metusiam K.Pangosui (77:79), tad kauniečiams teko imtis pražangų taktikos. Į Beno Madgeno taiklias baudas lygiai tuo pačiu atsakė K.Pangosas, tačiau likęs laikas tirpte tirpo (79:81). Įtampos neatlaikius B.Madgenui (79:82), savąjį šansą gavo Lietuvos čempionai, bet juo pilnai nepasinaudojo ir po dramatiškos kovos LKL finale įsivyravo lygybė (1:1) – 83:86.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 24 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), E.Ulanovas 21 (3/3 trit., 7 atk. kam.), K.Pangosas 13 (7 rez. perd.), A.Milaknis 8, B.Motumas 7, A.Lima 4, A.Kavaliauskas 4, L.Lekavičius 2 (3 per. kam.), P.Valinskas 0, L.Westermannas 0 (6 rez. perd.), R.Seibutis 0.

„Lietkabelis“: B.Madgenas 18 (2 per. kam.), M.Lukauskis 16 (2 per. kam.), Ž.Janavičius 13 (6 rez. perd., 2 per. kam.).