Kaune pirmą kartą bus surengta netradicinė mugė

„Atveriame Kauno centrą kūrėjams. Atvykite ir parodykite kuo užsiimate, kuo gyvenate“, – taip į balandžio 7-9 dienomis Kaune vyksiančią mugę kviečiami būsimi dalyviai.

Renginio metu vyks ne tik prekyba, bet bus sukurta galimybė prisistatyti ir įvairiems kūrėjams, muzikantams, teatralams. Ypatingas dėmesys skiriamas Lietuvos regionams ir bendruomenėms, kurioms suteikiama nemokama platforma pristatyti savo turistinį, kultūrinį ar kulinarinį, paveldą. Pavasario mugės tema – sveika gyvensena ir ekologija.

„Siekiame parodyti, kad viską, ko mums reikia, turime čia – Lietuvoje. Norime pasikviesti tuos žmones, kurie savo rankomis, iš natūralių medžiagų kuria nuostabus dalykus: nuo papuošalų, šiaudinių namų iki išskirtinio skonio sūrių, kulinarinio paveldo, – pasakoja renginį organizuojančio Všį „Sukurta LT“ vadovas Darius Straigis. – Norime pristatyti aktyvias bendruomenes, kurios entuziazmo vedamos kuria stebuklus tolimiausiuose šalies kampeliuose. Norime padėti atrasti Lietuvą, jos regionų unikalumą.“

Rotušės aikštėje – regionų miestelis

Organizatorių planuose – mugės palapinių miestelis ne tik pagrindinėje Kauno pėsčiųjų gatvėje Laisvės alėjoje, bet ir Senamiestyje ir Rotušės aikštėje. Čia planuojama įkurti Lietuvos regionų miestelį, kur turėtų įsikurti Aukštaitijos, Žemaitijos Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Dzūkijos atstovai.

„Kiekvienas mūsų šalies regionas yra išskirtinis. Mes siūlome jiems platformą pristatyti gražiausias savo lankytinas vietas, parodyti tradicines, bei naujas kultūrines programas, pašokti, padainuoti. Taip pat pademonstruoti tradicinius ir šiuolaikinius amatus, pažangius verslus, gamybos būdus. Planuojame surengti ir keletą konkursų, rinkti geriausiai prisistačiusius, skaniausią maistą gaminančius“, – pasakojo D. Straigis.

Regionų miestelyje bus įrengta ir scena. Ant jos lips regionų ansambliai, šokių grupės, bus vedamos kitos kultūrinės programos. Savo kulinarines subtilybes kiekvienas regionas galės pristatyti vyksiančiame „Lietuviško maisto festivalyje“.

Organizatorių planuose – aktyviausių Lietuvos bendruomenių pristatymas. Norima parodyti, ką gali aktyvūs šalies žmonės, kurie daugiau entuziazmo nei finansinių galimybių vedimi kuria sau ir savo vaikams palankią aplinką, gaivina miestų ir miestelių kultūrinį gyvenimą, gerbūvį savo bendruomenėms. Savo pasiekimus bendruomenės nariai galiai pristatyti Rotušės aikštėje. Esant poreikiui, organizatoriai tikina galintys pasiūlyti ir konferencijų erdves.

Mugė laukia gatvės muzikantų

Numatoma, kad nuo Rotušės keliaujant link Laisvės alėjos įsikurs lietuviškų kulinarijos gaminių, maisto ir įvairių produktų prekeiviai. Nuo Vytauto Didžiojo paminklo link Soboro nusidrieks Lietuvos amatininkų bei ūkininkų palapinės. Renginį planuojama pagyvinti įrengiant scenas įvairiems pasirodymams.
„Norime, kad „Kauno mugė“ taptų platforma, kurioje galėtų prisistatyti įvairūs kūrėjai: menininkai, teatralai, cirko artistai, šokio meistrai ar net poetai. Juk artistai ir dainiai buvo neatsiejama senųjų mugių dalis, – sako D. Straigis. – Tikimės, kad mūsų kūrėjai išnaudos šią nemokamą galimybę
prisistatyti, o gal net ir klientų susirasti.“

Organizatorių teigimu, pasirodymų vietos su minimalia įranga drieksis per visą mugės teritoriją, dvi pagrindinės scenos bus įrengtos prie Kauno muzikinio teatro ir Rotušės aikštėje.

Be to, prie Kauno muzikinio teatro vyks naujų technologijų pristatymas. Čia bus galima išbandyti dronus, riedžius ar kitus išmaniusius prietaisus. Tikimasi sulaukti ir robotikos bei kitų įdomiųjų mokslų entuziastų, būrelių ar įmonių prisistatymo.

Dėmesys sveikai gyvensenai

Pavasarinės Kauno mugės organizatoriai ypatingą dėmesį žada skirti darniai gyvensenos, ekologijos temoms. Dalyvauti mugėje ir savo sėkmės istorijas pristatyti bei patirtimi dalintis kviečiami sveikos gyvensenos puoselėtojai.

„Sveika gyvensena – labai plati tema, bet šiuolaikiniame pasaulyje tai itin svarbu. Sveikatai palanki mityba, fizinis aktyvumas bei poilsis, atsinaujinanti energija, aplinkai nekenksmingos technologijos, natūralios medžiagos buityje lemia mūsų savijautą. Norėdami, kad mugės dalyviai lengviau atpažintų šią produkciją, kiekvieną prekyvietę, prekiaujančią sveikos gyvensenos principus atitinkančiais produktais, pažymėsime specialiu ženklu“, – sako „Sukurta LT“ vadovas.

Į mugę – pasiruošti Velykoms

Mugė vyks savaitę prieš Velykas, o paskutiniąją mugės dieną, vyks katalikiškai bendruomenei itin svarbi šventė – Verbų sekmadienis. Tikimasi, kad kauniečiai ir miesto svečiai į renginį atvyks ne tik susirasti verbų, bet ir kitų velykinių atributų, papuošimų ar dovanų artimiesiems. Planuojama išskirtinai paminėti ir Verbų sekmadienį.

Organizatoriai tiksisi gauti pritarimą iš katalikiškos bendruomenės ir tradicines apeigas bei verbų šventinimą gyvai transliuoti į Rotušės aikštę. Jas galėtų aukoti skirtingų Lietuvos regionų kunigai skirtingomis tarmėmis. Tikimasi, kad toks Verbų sekmadienio paminėjimas galėtų tapti puikia tradicija.

Renginio dalyvių registracija prasidės jau vasario 1 dieną.

Kita populiari mugė Kaune – Kazimiero – turėtų vykti kovo 10-12 d. prie „Žalgirio” arenos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA