Saulėtas šv. Velykų rytas Kaune: tikintieji meldėsi ir bažnyčiose – Kas vyksta Kaune

Saulėtas šv. Velykų rytas Kaune: tikintieji meldėsi ir bažnyčiose

Velykų pamaldos bažnyčioje
R. Tenio nuotr.

Kadangi Kauno savivaldybė nepatenka į juodai šalies žemėlapyje dėl sergamumo pažymėtų savivaldybių sąrašą, Kaune apsilankymas šventinėse šv. Velykų mišiose tikintiesiems buvo leidžiamas. Vis dėlto, panašu, daugelis kauniečių pasirinko stebėti apeigas internetu.

Šventų Velykų sekmadienis Kaune prasidėjo 8 val. iškilminga Eucharistija, kuriai iš šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas. Vėliau sekmadienį Velykų pamaldos arkikatedroje vyko įprastu laiku – nuo 10.30 val., 12 val. ir 13.30 val. Paskutiniosios šv. Velykų sekmadienio šv. Mišios arkikatedroje bus aukojamos ir 18 val.

Velykų rytą Kaune vykstančias pamaldas aplankęs portalo „Kas vyksta Kaune“ fotografas Rokas Tenys fiksavo, kad daugiau tikinčiųjų susibūrė šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, tačiau žmonės laikėsi būtinų reikalavimų – dėvėjo kaukes, laikėsi atstumų, norintieji galėjo šv. Mišių įgarsinimo klausytis ir šventoriuje.

Džiaugsmingos šv. Velykų šventės, kurios metu jau gali susitikti bendroje maldoje tikintieji laukė ir Kristaus Prisikėlimo bazilikoje, čia iškilmingos šv. Mišios buvo aukojamos nuo 11 val.

Pirmadienį Velykų antrosios dienos Eucharistija iš šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos vyks 12 val. bei bus tiesiogiai transliuojama Kauno arkivyskupijos socialiniuose tinkluose bei per DELFI TV.

Velykų pamaldos bažnyčioje
Šv. Velykų ryto pamaldos Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje/ R. Tenio nuotr.

Tikintiesiems per šias šv. Velykas atvertos bažnyčios sulaukė įvairių vertinimų, tačiau dauguma religingų žmonių teigė, jog yra išsiilgę bendros maldos ir buvimo tikinčiųjų bendruomenėje, todėl džiaugėsi, kad turi galimybę apsilankyti maldos namuose.

„Jau išmokome laikytis atstumų, mūsų bažnyčios – erdvios, tikrai galima jaustis saugiau. Antra vertus, gerai, kad ir atsirado daug transliacijų, kurias galima stebėti iš namų. Manau, kad šis laikmetis daugelį žmonių dar labiau priartins prie bažnyčios, nes religija yra ne veltui duota žmogui – padeda ištverti sunkumus“, – sakė šv. Mišiose sutikta sutuoktinių pora.

Po šv. Mišių dalis žmonių skubėjo namo – vieni dar tik ruošėsi sėsti prie Velykų stalo, kiti – aplankyti artimųjų. Senamiesčio gatvėse šurmuliuojančius kauniečius pasitiko ir gatvės prekeiviai, rodės, gyvenimas per pandemiją Kaune pamažu grįžta į įprastas vėžes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA