Į pareigūnų akiratį pakliuvo „Merkurijaus“ statybų aikštelė – Kas vyksta Kaune

Į pareigūnų akiratį pakliuvo „Merkurijaus“ statybų aikštelė

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai, praėjusią savaitę patikrinę, ar saugi pačiame Kauno centre vietoj nugriauto „Merkurijaus“ prekybos centro pradėto pastato statybvietė, kurioje darbai jau kurį laiką sustabdyti, nustatė pažeidimų ir pateikė privalomąjį nurodymą juos pašalinti. Statytojas turi užtikrinti jos saugumą, nors statyba ir nebevyksta.

Sustabdžius statybą, lieka neuždengtų šulinių, iškasų, nepatikimai įtvirtintų konstrukcijų, nestabiliai sukrautų medžiagų, styro armatūros strypų ir pan. Tai kelia pavojų pirmiausia žmonių saugumui. Juo pasirūpinti – statytojo pareiga.

Kad į nebaigto statinio teritoriją negalėtų patekti pašaliniai žmonės ir kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų, ją būtina tinkamai aptverti, uždaryti įėjimus į statinius, jos tinklus laikinai atjungti nuo veikiančių inžinerinių tinklų, užpilti ar aptverti iškasas, uždengti šulinius, pastatyti įspėjamuosius ženklus ir pan.

Saugantis gaisrų, iš statybvietės reikėtų pašalinti degalus, tepalus ir kitus degius produktus, atlaisvinti priešgaisrinius privažiavimus. Aplinkos taršai išvengti reikia pasirūpinti paviršinio vandens nutekėjimu, pašalinti arba uždaryti lakius statybos produktus, chemines medžiagas, kad jos nepatektų į aplinką.

Jeigu minėtųjų saugos reikalavimų nesilaikęs statytojas neįvykdo VTPSI pareigūnų privalomojo nurodymo pašalinti pažeidimus, jam taikoma administracinė atsakomybė ir gali būti skirta nuo 289 iki 2 027 eurų, o jau baustam už tokius pažeidimus – iki 4 344 eurų bauda.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA