Apleistiems pastatams didesnis nekilnojamojo turto mokestis taikomas nebus – Kas vyksta Kaune

Apleistiems pastatams didesnis nekilnojamojo turto mokestis taikomas nebus

Šiandien miesto taryba patvirtino 2013 m. nekilnojamojo turto mokesčio tarifus. Laisvės alėjoje ir Senamiestyje bus taikomas 0,6 proc. dydžio tarifas, o kitose miesto seniūnijose – 0,9 proc. Kauno taryba ketina dėl Nekilnojamojo turto mokesčio padidinimo apleistiems pastatams kreiptis į Seimą.

Sprendimo projekte buvo siūloma vietoj ankstesnio 0,6 proc. tarifo įvesti šiek tiek didesnį – 0,7 proc. – tarifą Laisvės alėjoje ir Senamiestyje esančiam nekilnojamajam turtui, kur mažmeninę prekybą vykdo specializuotos knygų, suvenyrų ir antikvarinių daiktų parduotuvės, įsikūrusios maitinimo ir gėrimų įstaigos, meno dirbinius eksponuojančios bei parduodančios meno galerijos.

Motyvuodami būtinybe kuo labiau išnaudoti miesto turizmo resursus ir skatinti verslą bei sudaryti palankesnes sąlygas jo plėtrai, Tarybos nariai pritarė Biudžeto ir finansų komiteto siūlymui palikti 0,6 proc. tarifą Laisvės alėjoje ir Senamiestyje esančiam nekilnojamajam turtui.

Tačiau Tarybos pritarimo nesulaukė komiteto siūlymas 0,6 proc. dydžio mokestį taikyti viešbučių ir laikinų buveinių veiklą vykdantiems verslininkams.

Daug diskutuota dėl nekilnojamojo turto mokesčio dydžio nustatymo pastatams „vaiduokliams”. Praėjusį trečiadienį Vyriausybės nariai svarstė klausimą dėl mokesčio padidinimo iki 3 proc.  Kaip skelbia Lrt.lt, vyriausybė nusprendė nepritarti didesniam mokesčiui, nes nekilnojamojo turto mokestis nėra baudžiamoji priemonė. Kovoti su apleistais pastatais reikia taikant ir kitas įstatymuose numatytas poveikio priemones.

„Analizė rodo, kad dažniausiai tie pastatai neprižiūrimais ir tampa dėl ekonominių problemų, kurios kyla dėl to, kad užstringama biurokratinėse ir teisinėse pinklėse. Mes tas pinkles ir parodome bei pasakome, kad ne mokesčių didinimas yra kelias tą problemą spręsti. Apskritai, apie mokesčių didinimą neturėtų būti kalbos“, – teigė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Anot nekilnojamojo turto plėtotojų, reikia ne mokesčius didinti, o daugiau analizuoti apleistų pastatų problemą.

„Kalbant apie apleistus pastatus, reikėtų atlikti analizę, kiek tokių pastatų yra, kas jų savininkai, ar jie nepriklauso nuo mokesčių atleistųjų grupei. Kitaip tariant, toks nenuoseklus mokesčių didinimas, mūsų asociacijos narių akimis, yra nepagrįstas, ir mes jam tikrai niekada nepritarsime“, – tvirtino Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos narys Kęstutis Kristinaitis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA