A. Sabonio sporto centro likimas: Kauno savivaldybė spręs, ar pirkti (papildyta)

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį spręs, ar pradėti derybas dėl Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui priklausančio sporto centro įsigijimo.

Kaip skelbia savivaldybė, buvusiam krepšininkui ir verslininkui bei jo sutuoktinei priklausantis sporto centras, įsikūręs Pašilės gatvėje, įvertintas 2,3 mln. eurų.

Tarybos sprendime pažymima, kad perėmusi sporto centrą savivaldybė čia leistų veikti sporto mokykloms – bazėje įrengtose keturiose krepšinio aikštelėse, anot savivaldybės, galėtų treniruotis iki 100 krepšininkų. Be jų, čia galėtų vykti fechtavimosi, dziudo, imtynių, badmintono, stalo teniso treniruotės. Šiuo metu čia veikia A. Sabonio krepšinio mokykla.

Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas pažymi, kad Kaune yra ne vienas sunykęs sporto objektas, pavyzdžiui, K. Baršausko gatvėje stovėjęs stadionas ir sporto salė, vietoj jos įrengti prekybos centrai, taip pat Lietuvių gatvėje esantys daugiabučiai namai, įrengti vietoje buvusios sporto bazės.

„Nenorime, kad panašus likimas ištiktų Pašilės gatvėje veikiantį sporto centrą“, – teigė G. Petrauskas.

Anot jo, galutinė kaina paaiškės po derybų.

„Mūsų tikslas – už adekvačią ir protingą kainą išsaugoti puikiai veikiantį sporto centrą, kuriame dabar nuolat sportuoja keli šimtai vaikų“, – sakė jis.

Specialistų parengtoje ekonominio pagrindimo analizėje nurodoma, kad nusprendus nepirkti komplekso, miestas prarastų puikiai veikiančią sporto bazę. Kita pateikta alternatyva – sporto komplekso nuoma, tačiau 2,3 mln. eurų, kuriais įvertintas centras, užtektų šešeriems metams. Jei būtų statomas panašaus dydžio naujas kompleksas, tai, anot savivaldybės ekspertų, kainuotų 3,6 mln. eurų.

Papildyta: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui nusprendus parduoti Kaune esantį sporto centrą, jį įsigyti planuoja Kauno miesto savivaldybė. Šį antradienį tokiam sprendimui vienbalsiai pritarė Kauno miesto tarybos nariai.

„Ši mokykla gyvavo 25 metus ir per tą laikotarpį buvo pasiekta puikių rezultatų, kartelė pakelta gana aukštai tiek vadybine, tiek sportine prasme. Prieš daugiau nei du dešimtmečius buvo noras sukurti tai, ko iki tol Lietuvoje nebuvo – vakarietišką krepšinio mokyklą, kurioje ugdomi ne tik sportininkai, bet ir asmenybės“, – apie krepšinio mokyklą kalbėjo legendinis krepšininkas Arvydas Sabonis.

Pasak A. Sabonio, tokios įstaigos išlaikymas kainuoja nemažus pinigus, o rėmėjų pritraukti darosi vis sunkiau.
„Per šiuos ilgus gyvavimo metus mokyklai kiek galėjau skyriau finansinius ir žmogiškuosius išteklius, tačiau manau, kad šiuo metu prie jos gyvavimo gali prisidėti daugiau žmonių ir pats miestas“, – teigė A. Sabonis
A. Saboniui su žmona priklausantis sporto centras įsikūręs Pašilės g. 41. Sporto bazėje, kurioje įrengtos 4 krepšinio aikštelės, šiuo metu veikia A. Sabonio krepšinio mokykla.

Kaunas anksčiau yra matęs ne vieną skaudų pavyzdį, kuomet iš sporto žemėlapio išnyko stadionai ir sporto salės. Tarkime, K. Baršausko gatvėje stovėjęs stadionas ir sporto salė, vietoj kurių dabar yra prekybos centrai. Kitas atvejis – Lietuvių gatvėje buvusi sporto bazė, vietoj kurios šiandien stovi daugiabučiai namai. Nenorime, kad panašus likimas ištiktų Pašilės gatvėje veikiantį sporto centrą“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Daugiau nei 4 tūkst. kv. m ploto sporto centras buvo įvertintas 2,3 mln. eurais. Sulaukus Kauno miesto tarybos pritarimo, bus pradėtos derybos dėl sporto centro įsigijimo.

„Galutinė kaina paaiškėtų po derybų. Mūsų tikslas – už adekvačią ir protingą kainą išsaugoti puikiai veikiantį sporto centrą, kuriame dabar nuolat sportuoja keli šimtai vaikų. Šis kompleksas papildytų miesto turimų sporto bazių sąrašą. Čia galėtų sportuoti ne tik krepšinį, bet ir kitas sporto šakas lankantys Kauno vaikai“, – tvirtino G. Petrauskas, pridūręs, jog šis centras pritaikytas ne tik krepšinio, bet ir dziudo, imtynių, fechtavimosi, badmintono ir stalo teniso treniruotėms bei varžyboms.

Specialistų parengtoje ekonominio pagrindimo analizėje buvo pateikti keli scenarijai. Nusprendus nepirkti komplekso, miestas prarastų puikiai veikiančią sporto bazę. Kita pateikta alternatyva – sporto komplekso nuoma. Pagal šį scenarijų, minimų 2,3 mln. eurų užtektų vos 6 metams. Kita specialistų analizuota alternatyva – naujo panašaus dydžio sporto komplekso statybos – atsieitų bent 3,6 mln. eurų.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Laimės paieškos „Žalgirio“ arenoje ir kokia veikla užsiima Jasikevičių sūnūs

Pareigūnus nustebinęs išradingumas: moteris cigaretes slėpė neįprastoje vietoje

Didžiausias Kauno viešbutis švenčia 30-metį: anuomet vietiniai nedrįso ten įžengti

D. Matijošaičio reklama degalinių tinkle patraukė etikos sargų dėmesį

Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus vadovui – įtarimai dėl piktnaudžiavimo

Policija ieško antradienio rytą dingusio kauniečio

Kaunas švenčia Vydūno 150-ąias gimimo metines: atidengtas paminklas

Patys to nežinodami kauniečiai drauge atšventė A. Kupčinsko gimtadienį

Patarimai planuojantiems imti paskolą - ką derėtų žinoti?

Į išgėrusių vairuotojų automobilius kelią skinasi nauji prietaisai - pritarė Vyriausybė