Laisvės pikniko išvakarės: organizatoriai atskleidė, kada renginyje lankysis D. Grybauskaitė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Laisvės piknikas. Idėjų festivalis“ jau skaičiuoja paskutines valandas iki pirmųjų veiklų pradžios – Nemuno saloje visą penktadienį plušėjo darbuotojai, renkantys sceną ir ruošiantys erdves. „Laisvės TV“ direktorius Mykolas Markauskas portalui „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, jog pasiruošimo darbai vyksta sklandžiai ir lankytojų bus laukiama nuo pat ryto 10 val.

Pagrindinis dėmesys šių metų renginyje bus skiriamas viešiems debatams, idėjų generavimo dirbtuvėms, klausimų-atsakymų sesijoms, kurių metu visi neabejingi Lietuvos piliečiai kartu su valstybės vadovais, ekonomistais, politikais, visuomenės veikėjais ieškos idėjų Lietuvai, kurias visi kartu galės įgyvendinti per artimiausius metus.

Diskusijų erdvė neaplenks ir Kauno temos

M. Markauskas pokalbio metu nestokojo geros nuotaikos – anot „Laisvės TV“ direktoriaus, pasiruošimo darbai vyksta tiesiog puikiai, vienintelė baimė – lietus.

Rytoj vyksiančiame renginyje netruks garsių žmonių – nuo geriausių Lietuvos muzikinių atlikėjų, įtakingiausių žiniasklaidos ir visuomenės veikėjų iki aukščiausius rangus užimančių politikų. Renginyje taip pat lankysis ir Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė. „Prezidentė festivalyje tikrai bus – kaip ir praėjusiais metais, ji vaikščiosis festivalio teritorijoje, bendraus su renginio dalyviais, o 19 valandą ji lips į sceną pasisveikinti“ – artėjančio renginio detales pasakojo M. Markauskas.

Organizatoriai supranta, jog tikėtina, kad daugiausiai dėmesio sulauks ant pagrindinėje renginio scenoje koncertuosiantys muzikos atlikėjai, tarp kurių tokie grandai, kaip „G&G Sindikatas“, „BIX“, Monika Linkytė. Tačiau M. Markauskas kviečia būtinai užsukti ir į visuomenines bei diskusijų erdves – ten aistros virs nuo pat ankstyvo ryto 10 val.

Diskusijų erdvėje nuskambės ir pastarąją savaitę Kauną drebinusi tema apie masinius senų medžių kirtimus mieste, prieš kuriuos protestavo dalis kauniečių. Tema „Kaunas tvarkosi ar kertasi: valdžios ir visuomenės dialogas?“ ir ketinama pradėti diskusijų programą 10 val. ryte. Diskusiją moderuos „Laisvės pikniko“ idėjos autorius, žurnalistas Andrius Tapinas. Ir nors šiandien pasirodė pranešimas, jog Kauno savivaldybė atsisako idėjos iškirsti visus senus medžius ir skirs daugiau dėmesio įvertinti medžių būklę bei pristatyti planus visuomenei, diskusijos temos organizatoriai neatšaukė. Atvirkščiai, „Laisvės TV“ direktorius pastebėjo, jog medžiai šioje temoje – tik atskira istorija, o pačios diskusijos tikslas – gerinti vietinės valdžios ir visų gyventojų grupių dialogą.

Laisvės autobusas ir po pikniko džiugins kauniečius

Visą dieną pikniko lankytojai galės bendrauti su keturiomis dešimtimis skirtingų nevyriausybinių organizacijų, dalyvauti jų veiklose, pramogauti ir semtis žinių. Veiklų ir užsiėmimų užteks įvairaus amžiaus ir interesų dalyviams.

Smagią kauniečiams ir miesto svečiams skirtą veiklą sumanė ir „Laisvės pikniko“ informaciniai rėmėjai „Media Traffic“ bei Kauno savivaldybė: pikniko metu kvies kauniečius savo rankomis išrašyti ir išpaišyti ant specialiai tam paruošto autobuso LAISVĘ.

„Linksmoji idėja dalyvauti „Laisvės piknike“ gimė iš didelio noro parodyti, kad viešuoju transportu važinėja nuostabūs, puikūs, pilietiški žmonės, kad kasdien jie troleibusų ir autobusų ekranuose skaito karščiausias naujienas iš jų miesto gyvenimo, mato artimiausių valandų orų prognozę ir gauna daug kitokios praktiškos informacijos“, – UAB „Media Traffic“ vadovas Dainius Raupys

Su Kauno savivaldybės palaikymu ši smagi idėja įgavo ir apčiuopiamą kūną, šiandien vakare bus baigtas paruošti miesto gatvėmis vėliau kelias savaites važinėsiantis autobusas, ant kurio renginio dalyviai galės rašyti linkėjimus, mintis, kas jiems yra laisvė, piešti laisvės simbolius arba dar paprasčiau – laisvę apibūdinti taikliais „hashtag’ais“.

Jei būsite piknike, būtinai suraskite „Media Traffic“ ir Kauno savivaldybės logotipais papuoštą autobusą, palikit savo ženklą ir atiųskite mums nuotrauką – po pikniko nuotraukas atsiuntę skaitytojai galės rasti save LAISVĖS autobusui skirtoje portalo „Kas vyksta Kaune“ nuotraukų galerijoje, o originaliausių sumanymų autoriai apdovanoti „Media Traffic“ puodeliais.

Ateiti prie autobuso ir užrašyti savo sugalvotą laisvę apibūdinantį „hashtag’ą“ kviečiame ir mes – portalas „Kas vyksta Kaune“. Daugiau apie mūsų iniciatyvą skaitykite čia

 

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems emigrantams - nemokama telefono linija

I. Šimonytė priėmė sprendimą dėl prezidento rinkimų: pagrindinis argumentas - žmonių pasitikėjimas

Sudarytas visų laikų geriausias „Žalgirio“ penketukas, Š. Jasikevičius triumfavo svetur

Skyrybos be konfliktų nepraėjo: Martinavičiai atsidūrė policijos komisariate

Kauniečiai piktinasi: vieta, kur galvas padėjo dešimtys tūkstančių, tapo eiliniu miesto parku

Europos policija mini svarbią dieną: Lietuvos keliuose gausu planų visai savaitei

Padabinta Šimtmečio giraitė: garsiausių ąžuolų palikuonys tvirtai įleido šaknis

Savaitgalio šventės kulminacija – apdovanoti aktyviausi Kauno jaunuoliai

Avarijos ir vėl trikdo eismą Kaune: tarp dalyvių ir policijos automobilis (papildyta)

Pasakė, ko tikėtis: ar popiežiaus vizito metu Kaune neliksime be mobiliojo ryšio?