LKL ketvirtfinalis prasidėjo „Žalgirio“ pergale Kaune | Kas vyksta Kaune

LKL ketvirtfinalis prasidėjo „Žalgirio“ pergale Kaune

R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamąsias varžybas. Iki trijų pergalių vyksiančio ketvirtfinalio etapo pirmosiose rungtynėse žalgiriečiai namuose įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 91:69 (29:14, 16:19, 25:19, 21:17). Serija šeštadienį bus pratęsta Panevėžyje, o gegužės 5-ąją sugrįš į „Žalgirio“ areną.

Pirmajame susitikime „Žalgiris“ turėjo verstis be Artūro Gudaičio ir išvakarėse nugaros traumą patyrusio Jameso Andersono, kurio sugrįžimas į aikštę užtruks iki 2 savaičių.

Mačą atidarė sėkmingas Roberto Javtoko ir Willo Cherry dueto žaidimas. Jie kartu pelnė 9 taškus, bet „Žalgiris“ neapsigynė nuo pirmųjų svečių atakų – 9:10. Užtat po to beveik 6 minutes kauniečių gynyba buvo geležinė, o puolimas toliau veikė sklandžiai. Atkarpos 20:0 metu po tritaškį pataikė Siimas-Sanderis Vene, Tomas Dimša ir du – Artūras Milaknis, bloką atliko ir puolime kamuolį atsikovojęs pasižymėjo Vytenis Lipkevičius, dar 4 taškus pridėjo R.Javtokas (29:10). Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 29:14.

Antrojo kėlinio pradžioje puikiai išpildytas derinys pasibaigė A.Milaknio tritaškiu. Darius Songaila pelnė 4 taškus, greitoje atakoje lengvą metimą atliko V.Lipkevičius, sau įprastą dvitaškį realizavo ir Lukas Lekavičius – 40:20. „Lietkabelio“ trenerių štabo paimta antroji minutės pertraukėlė davė vaisių. Aikštės gynybą sustatę panevėžiečiai per likusias 6 antrojo kėlinio minutes šeimininkų puolimą apribojo iki 5 taškų. Tritaškį įmetė T.Dimša, dešimtąjį tašką rinko R.Javtokas ir „Žalgiris“ buvo priekyje 45:33.

Trečiąjį kėlinį pradėjo jau ketvirtasis taiklus A.Milaknio tritaškis. Nors svečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 9 taškų, L.Lekavičiaus 8 taškai ir tarp jų įsiterpęs S.Vene dvitaškis greita grąžino žalgiriečiams dviženklę persvarą (58:45). Netrukus po du taškus rinko R.Javtokas, D.Songaila, V.Lipkevičius, T.Dimša, o kėlinį dar keturiais užbaigė L.Lekavičius – 70:52.

Ketvirtajame kėlinyje žaidimas jau tapo lėtesnis. Po D.Songailos dvitaškio du tritaškius smeigė A.Milaknis, o gimtadienį šventęs Paulius Jankūnas perėmė kamuolį ir dėjimu baudė varžovus (80:54). Iš paskutiniųjų 11 „Žalgirio“ taškų 4 surinko R.Javtokas ir 7 pridėjo Edgaras Ulanovas – 91:69.