E. Nekrošiaus spektaklių muzika
E. Nekrošiaus spektaklių muzika / E. Sabaliauskaitės ir M. Aleksos nuotr.

E. Nekrošiaus spektaklių muzika: ypatingas koncertas Kaune

Renginiai2026-01-22 18:59pagalReklama
Po itin sėkmingos ir įsimintinos premjeros, kuri sulaukė išskirtinio kultūros bendruomenės dėmesio, teatralizuotas koncertas „Eimunto Nekrošiaus spektaklių muzika“ pradeda pirmąjį turą po Lietuvą. Koncertai vyks Klaipėdos, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių miestų teatro scenose ir salėse, o specialiai kamerinei aplinkai pritaikytą programą verta patirti net ir tiems, kurie praėjusią vasarą dalyvavo pirmuosiuose, premjeriniuose, koncertuose po atviru dangumi.
Eimunto Nekrošiaus žymiausiems spektakliams kurti muzikiniai kūriniai, atliekami talentingiausių šalies muzikantų ir aktorių, skambės Klaipėdoje – vasario 8 d, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Kaune – vasario 9 d., KKC Girstučio padalinyje, Panevėžyje – vasario 11 d., Juozo Miltinio dramos teatre ir Šiauliuose – vasario 12 d., koncertų salėje „Saulė“. Bilietai į koncertus jau prekyboje, juos galite rasti čia.
Eimunto Nekrošiaus teatre muzika niekada nebuvo fonas. Ji veikė kaip gyvas audinys, jungiantis vaizdą, judesį ir tylą, kartais – kaip nematomas personažas, lydintis veikėjus per egzistencines būsenas. Šiandien ši muzika grįžta į sceną ne kaip archyvinė atmintis, o kaip gyvas, kvėpuojantis kūrinys, nepriklausomas nuo laiko ir konkretaus spektaklio konteksto.
„Tai, kas buvo labai kameriška, subtilu, vos juntama, tai, kas galėjo kisti kiekviename spektaklyje, čia virto muzikos ir vaizdų spektakliu. Visi garsai keliavo tiesiai į dangų – atvirą erdvę... Nekrošiaus spektaklių muzika virto nauju transcendentiniu reiškiniu.“ – po premjerinio koncerto įspūdžiais dalinosi teatrologė Daiva Šabasevičienė.
Šie koncertai – garsinė E. Nekrošiaus kūrybinio palikimo reinkarnacija. Gyvas aktorių ir muzikantų atlikimas, specialiai renginiui sukurtos vaizdo projekcijos ir archyvinė medžiaga sinchroniškai kuria patirtį, leidžiančią stebėtojui vėl pajusti teatro meistro kadaise kurtą atmosferą. Tai nėra patirtis, skirta vien tiems, kurie kadaise matė legendinius spektaklius. Priešingai – ji atvira ir tiems, kuriems Nekrošiaus teatras iki šiol egzistavo tik kaip vardas ar kultūrinė legenda.
E. Nekrošiaus spektaklių muzika
E. Nekrošiaus spektaklių muzika / E. Sabaliauskaitės ir M. Aleksos nuotr.
„Tai buvo absoliučiai sakrali misterija... Rodos, jis sėdėjo ir stebėjo žmones, besirenkančius į jo spektaklius...“ – savo patyrimais po koncerto dalinosi režisierius Oskaras Koršunovas.
Šiuose koncertuose skamba muzika, sukurta keturių kompozitorių, glaudžiai dirbusių su Eimuntu Nekrošiumi – Fausto Latėno, Algirdo Martinaičio, Mindaugo Urbaičio ir Andriaus Mamontovo.
Koncerte skambės muzika iš spektaklių, tapusių neatskiriama Lietuvos ir Europos teatro istorijos dalimi:
„Hamletas“, „Otelas“, „Makbetas“, „Faustas“, „Metai“, „Giesmių giesmė“, „Vyšnių sodas“, „Pirosmani, Pirosmani“, „Cinkas (Zn)“, „Tuoktuvės“, „Ivanovas“, „Dieviškoji komedija“
„Tai buvo ne prisiminimų vakaras, o gyvos kūrybos šėlsmas... Šiuolaikinė misterija Maestro kūrybos motyvais.“– reginį komentavo teatrologas Audronis Liuga.
„Gerai pažįstami muzikiniai motyvai sugrąžino į Nekrošiaus spektaklius, tačiau naujos aranžuotės ir gyvas atlikimas juos atvėrė iš naujo – jautriau, skaidriau ir netikėtai aktualiai." - dalinosi žiūrovas Vytautas.
E. Nekrošiaus spektaklių muzika
E. Nekrošiaus spektaklių muzika / E. Sabaliauskaitės ir M. Aleksos nuotr.
Vasario 9 d. KKC padalinyje „Girstutis“ scenoje pasirodys Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus), džiazo muzikantas virtuozas, saksofonistas Petras Vyšniauskas, trimitininkas Dominykas Vyšniauskas, pianistė Kristina Budvydytė-Mejerė, perkusijos meistrai Arkadijus Gotesmanas ir Arnas Mikalkėnas, kompozitorius bei atlikėjas Andrius Mamontovas, aktoriai Vladas Bagdonas, Viktorija Kuodytė, Gabrielia Kuodytė, Margarita Žiemelytė. Prie dirigento pulto žiūrovai išvys Martyną Staškų ir Vytautą Lukočių.
Renginio vizualinės ir meninės koncepcijos autoriai – Kęstutis Jakštas (režisierius), Marius Nekrošius (scenografas), Tomas Petrikis (aranžuotojas), Vladimiras Konstantinovas (aranžuotojas), Tadas Šileika (aranžuotojas), Audrius Jankauskas (šviesų dailininkas), konsultantas Tauras Čižas, Rimas Sakalauskas (vaizdo projekcijos).
Renginį organizuoja: „Meno fortas“ ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Prodiuseris – VšĮ „Creators76“. Bilietai čia.
Plojimai 0Lankytojai 0

Video rekomendacijos

Loading