Gruodžio 9-11 d. Egipte vyko pasaulio veteranų funkcinio sporto čempionatas („iF3 Masters World Championship“), kuriame puikiai pasirodė du Lietuvos atstovai. Kaunietis Julius Jaloveckas ir vilnietis Gintas Petrikas varžybose pelnė aukso medalius.
Pasaulio veteranų funkcinio sporto čempionate Egipte dalyviai varžėsi 6 rungtyse: mišrioje, ištvermės, stiprumo, kūno svorio, jėgos ir įgūdžių.
Parsivežė du aukso medalius
Kaunietis J. Jaloveckas 30-34 metų amžiaus grupėje tapo pasaulio čempionu. Jis surinko 21 baudos tašką. Mišrioje rungtyje sportininkas buvo pirmas, stiprumo ir jėgos rungtyse – antras, o įgūdžių rungtyje liko trečias. Antrąją vietą užėmė vokietis Pitas Ressleris (26 b. tšk.), trečiąją – norvegas Steinas Inge Holstadas (32 b. tšk.).
Kitą aukso medalį į Lietuvą parvežė vyrų 35-39 metų amžiaus grupėje kovojęs vilnietis G. Petrikas. Jis surinko 9 baudos taškus. Lietuvis pirmavo mišrioje, kūno svorio, iššūkių ir jėgos rungtyse. Sidabro medalį pelnė prancūzas Lionelis Bourrinas (24 b. tšk.), bronza atiteko vokiečiui Christianui Weberiui (27 b. tšk.).
35-39 m. amžiaus grupėje dalyvavęs kaunietis Rytis Kalinauskas (85 b. tšk.) užėmė 15-ąją vietą.
Pergalės ypatingai nešventė
Pasaulio veteranų funkcinio sporto čempionate Egipte 30-34 metų amžiaus grupėje pirmąją vietą pelnęs J. Jaloveckas atviravo, kad pergalės ypatingai nešventė.
„Iki tol buvau tik girdėjęs, kad didžiausia euforija sportininkui – iškelti Lietuvos trispalvę ir sugiedoti Lietuvos himną tarptautinėje arenoje. Ir aš tą patyriau! Ašaros kaupėsi akyse…“ – atviravo sportininkas ir pridūrė: „Laimėjau pirmąją vietą, bet į tai žiūriu kukliai, nes situacija sporte greit kinta. Daug priklauso ne tik nuo to, kaip fiziškai pasiruošei, bet ir kaip pavyko pasirengti psichologiškai, kaip sekėsi nuraminti stresą prieš varžybas. Tikiuosi, ateity bus dar aukštesnių startų.“
J. Jalovecką pradžiugino sporto kolegų sveikinimai.
„Kai kurie kolegos buvo atvykę pasitikti į oro uostą, kiti rašė žinutes, treti susitikę sporto salėje sakė, kad juos įkvėpė šie pasiekimai ir tai bus pavyzdys intensyviau sportuoti patiems, kad ir jie siektų aukštų rezultatų varžybose. O jei nedalyvaus – bent bus pakankamai stiprūs gyvenimiškose situacijose“, – teigė čempionas iš Kauno.
Aktyviai sportavo
Aukso medalį pelnęs kaunietis J. Jaloveckas pasakojo, kad funkciniame sporte atsidūrė prieš 4 metus. Iki tol aktyviai sportavo.
„Visad mėgau sportuoti, didžiąją dalį vaikystės treniravausi sunkiąją atletiką, po to perėjau į krepšinį, mokiausi plaukimo, lankiau kūno ruošybą. Tik bėda, kad man atsibosdavo tie patys pratimai sporto salėje, besikartojančios treniruotės. Mėgau išbandymus, tad internete pamatęs „CrossFit“ varžybas Amerikoje, likau sužavėtas kaip žmonės naudoja savo kūną, kiek įvairių veiksmų sugeba atlikti. Nusprendžiau ir pats pabandyti“, – sakė J. Jaloveckas. Netrukus jis pradėjo lankyti funkcinių treniruočių studiją Kaune. Jo treneriu tapo Arnius Mickevičius.
R. Kalinauskas pažymėjo, kad funkciniu sportu užsiima nuo 2017-ųjų, jis taip pat mėgo aktyvų gyvenimo būdą. Po metų pradėjo dalyvauti funkcinio sporto varžybose, vėliau pateko į Lietuvos funkcinio sporto rinktinę. Pašnekovas atviravo, kad pasiruošimas pasaulio funkcinio sporto čempionatui suintensyvėjo likus keliems mėnesiams iki starto. „Būdavo ir 9-10 treniruočių per savaitę“, – skaičiavo jis.
Stiprina ne tik kūną, bet ir asmenybę
Kauniečiai sportininkai akcentavo, kad funkcinis sportas lavina ne tik kūną, bet ir stiprina asmenybę.
„Funkcinis sportas nėra tik varžybos, kur reikia išspausti iš savęs, kiek tik įmanoma. Kartu yra ruošiama ir įvairioms gyvenimo situacijoms. Šis sportas skatina tobulėti, mokytis, stiprina valią, kelia savivertę, ragina siekti aukštų rezultatų“, – pažymėjo J. Jaloveckas.
R. Kalinauskas pabrėžė, kad sportavimas praturtina gyvenimą – norisi ir laisvalaikį leisti aktyviai, užsiimti įvairesnėmis veiklomis.
„Funkcinis sportas skatina užsiimti įvairiomis sporto šakomis, kad gebėtum atlikti daugelį dalykų ir buitiniame gyvenime“, – teigė R. Kalinauskas.
Lietuvos funkcinio sporto federacijos prezidentas Igor Kuznecov informavo, kad šiuo metu federacija vienija daugiau kaip 100 funkcinio sporto mėgėjų ir profesionalų šalyje.
„Nors federacija buvo įsteigta tik 2020 m. pabaigoje, nepaisant globalios pandemijos sukeltų sunkumų, federacijai per pirmuosius gyvavimo metus pavyko surengti nacionalinį čempionatą, suformuoti Lietuvos rinktinę ir dalyvauti suaugusiųjų bei veteranų pasaulio čempionatuose“, – nurodė I. Kuznecov.