Šalyje nusistovėjus karščiams ir vandentvarkos įmonėms skaičiuojant padidėjusį vandens vartojimą, pilnu pajėgumu pradeda veikti Kauno Vičiūnų vandens gerinimo įrenginiai. Oficialus jų atidarymas vyko birželio 15 d., antradienį.
Vičiūnų vandens gerinimo įrenginių statyba truko kiek daugiau nei du metus. „Kauno vandenims“ jie kainavo daugiau kaip 6 mln. eurų ir buvo finansuoti pačios įmonės lėšomis. Tai antrieji vandens gerinimo įrenginiai Kauno mieste. Įmonė planuoja trečiuosius statyti ir Kleboniškyje.
Vičiūnų vandenvietė geriamuoju vandeniu aprūpina trečdalį Kauno
Šiuo metu iš Vičiūnuose esančių septyniolikos vandens gręžinių geriamąjį vandenį vartoja Vaišvydavos, Vilijampolės, Lampėdžių, Veršvų, Marvelės, Aleksoto, Fredos, Naujamiesčio, Vičiūnų, Birutės, Žemųjų Šančių, Panemunės, Kazliškių, Rokų 1, Rokų 2 gyventojai.
Siekiant užtikrinti kokybiško vandens vartojimą piko valandomis, vietoje planuotų aštuonių koštuvų Vičiūnuose įrengta dešimt.
Darbus Vičiūnuose atliko ilgametę patirtį turinti inžinerinių tinklų plėtros bendrovė „Eigesa“, kurios vadovas Eimantas Baravykas įrenginių atidaryme teigė, kad Kaunas nuo šiol turės dar vieną išmanų šiuolaikišką objektą.
Tai antrieji vandens gerinimo įrenginiai Kaune
Didžiausiais geriamo vandens ištekliais pasižymi Petrašiūnų vandenvietė, kurioje vandens gerinimo įrenginiai įrengti daugiau nei prieš dešimtmetį.
Petrašiūnų vandens gerinimo įrenginiai yra atviro tipo, o Vičiūnų yra slėginiai. Specialistų teigimu, uždaro filtrų tipo įrenginių statyba paprastesnė ir patogesnė gamybinių patalpų statybos ir įrenginių įrengimo atžvilgiu, nes gerinamas vanduo neturi atviro kontakto su patalpų oro aplinka, galimu vabzdžių atsiradimu gamybinėse patalpose iš išorės.
Prireiks trupučio kantrybės
Vandens valymo procesas Vičiūnuose paleistas palaipsniui. Dalis filtrų pradėjo veikti dar metų pradžioje, kiti į sistemą įjungti vėliau. Nuo penktadienio Vičiūnų vandenvietės vandens gerinimo įrenginiai jau veikia pilnu tempu ir iš vandenvietės išteka itin kokybiškas geriamasis vanduo. Tačiau jis teka per vamzdžius, kuriuose nuo seno yra prisikaupę geležies ir mangano nuosėdų. Dėl to dalis vamzdynų keičiami naujais, dalį bandoma praplauti per priešgaisrinius hidrantus. Tikimasi, kad maždaug per pusmetį vamzdynai bus išplauti ir vanduo nebesidrums.
Netrukus tretieji vandens gerinimo įrenginiai turėtų iškilti Kleboniškyje
Paleidusi vandens gerinimo įrenginius Vičiūnuose, „Kauno vandenys“ ir toliau siekia kaip įmanoma pagerinti tiekiamo vandens kokybę ir pradėjo trečiųjų gerinimo įrenginių projektavimo darbus Kleboniškio vandenvietėje. Ten numatyta pastatyti aštuonis koštuvus, kuriuose bus papildomai valomas Šilainiams, Domeikavai bei visai šiaurinei miesto daliai tiekiamas vanduo.
Vičiūnuose kalbėdamas apie ilgalaikius „Kauno vandenų“ projektus, generalinis direktorius Ramūnas Šulskus prognozavo, kad Kleboniškyje darbus numatoma pabaigti 2023-ųjų pradžioje. Pabaigus šias statybas Kauno vandens gerinimo projektai bus laikinai užbaigti.
Per parą gyventojų ir pramonės įmonių, naudojančių geriamos kokybės vandenį, poreikiams patenkinti „Kauno vandenys“ išgauna 65,9 tūkst. kubinių metrų požeminio gėlo vandens.