Kauno rajone nerimsta aistros dėl žvyro karjerų. Visai neseniai pasipriešinę bendrovės „Ekostruktūra“ planams pradėti smėlio ir žvyro kasybą 26,2 ha ploto sklype Virbaliūnuose, gyventojai kyla į kovą dėl kito vaizdingo Kauno rajono kampelio. Šį kartą kita tokį pat siekį turinti įmonė nusitaikė į Naujienos kaimo teritorijoje esantį mišką.
Gyventojus pasiekė Kauno rajono savivaldybės paskelbta informacija apie Kvesų smėlio ir žvyro telkinio planuojamo naudojimo ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo programą, paruoštą pagal sutartį su UAB „Rizgonys“.
Kvesų telkinys yra naudojamas nuo 1986 m. UAB „Rizgonys“ Kvesų telkinį eksploatuoja nuo 2000 metų, perėmusi jį iš ankstesnių naudotojų, per metus čia iškasama ir perdirbama iki 300 tūkst. kub. m žvyro ir smėlio. Pagal dabartinę gamybos apimtį, šio išteklių kiekio įmonei pakaks 2-3 metams, todėl Kvesų telkinio naujo ploto įsisavinimas įmonei esą yra reikalingas tolimesnės veiklos vykdymui.
Daugiau šia tema
Batniavos seniūnijos gyventojai nepritaria tokiems planams ir nenori, jog būtų sudarkytas kraštovaizdis iškasamu žvyro telkiniu. Todėl šį pirmadienį vietiniai gyventojai išplatino pranešimą, kviečiantį pasivaikščioti po mišką ir taip atkreipti dėmesį į įmonės planus vykdyti ūkinę veiklą šioje teritorijoje.
Žmonės surengė ir protesto akciją – simbolines miško laidotuves tarp Naujienos ir Vilkijos gyvenviečių esančioje poilsio aikštelėje. Su „Kas vyksta Kaune“ susisiekę Kauno rajono gyventojai stebėjosi UAB „Rizgonys“ vadovo pareiškimais, kad tam tikrą dalį valstybinio miško jiems kažkas esą davė naudoti.
„Kur čia ir kas dalija valstybinį mišką? Gal galėčiau ir aš kelias pušeles gauti“, – ironizavo portalo žurnalistams paskambinusi moteris, dėl bendrovės planų kreipusis į Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybą ir informavusi „Kas vyksta Kaune“, kad dėl karjero trečiadienį Kauno rajono savivaldybėje vyks specialus pasitarimas.
Peticijos.lt puslapyje taip pat paskelbta peticija dėl 2021 m. kovo 18 d. paviešinto poveikio aplinkai vertinimo dokumento „Kvesų smėlio ir žvyro telkinio naujo ploto naudojimo poveikio aplinkai vertinimo programa“, kurią pasirašė beveik 900 žmonių.