Tragiška statistika: Lietuvos vandens telkiniuose jau nuskendo 81 žmogus

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, šiemet šalies upėse, ežeruose ir tvenkiniuose jau nuskendo 81 gyventojas, tarp jų 3 vaikai. Pernai per tą patį laikotarpį vanduo pasiglemžė 69 gyvybes, tarp jų buvo ir 7 vaikai. Šiais metais ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti 11 skęstančių gyventojų.

Ugniagesių gelbėtojų statistikos duomenimis, daugiausia nuskendusių žmonių šiemet ištraukta Vilniaus (16 skenduolių, iš jų 7 – Vilniaus r. sav.), Klaipėdos (12) ir Panevėžio (10) apskrityse.

Vyrų nuskendo 4 kartus daugiau nei moterų. Iš vandens telkinių buvo ištraukti 58 vyrai ir 13 moterų, o 10-ies skenduolių tapatybė nenustatyta. Nuskendusiųjų amžiaus vidurkis – 53 metai.

Daugiausia skenduolių ištraukta iš upių (33 nuskendę žmonės) ir tvenkinių (30).

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad į itin populiarią Kauno maudynių vietą, Lampėdžio ežerą, paskutinę birželio savaitę taip pat kelis kartus skubėjo narai. Per Jonines iš vandens ištrauktas užsieniečio kūnas, dar vienas skendęs vyras iš ežero ištrauktas paskutinę birželio dieną, tiesa, jį kurį laiką gaivino poilsiautojai ir specialiosios tarnybos, tačiau žmogaus gyvybės išgelbėti nepavyko.

Paskutinė, ne tokia tragiška, nelaimė Kaune užfiksuota, kai parko tvenkinyje skendo moteris, tačiau jos gyvybę išgelbėti pavyko.

Ugniagesiai gelbėtojai nuolat primena, kad dažniausiai nuskęstama, kai neatsargiai elgiamasi vandenyje. Nereikėtų maudytis nežinomose, nuošaliose vietose. Geriau rinktis paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai.

Pavojinga šokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, nes galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius daiktus. Nereikėtų maudytis iškart po valgio, išgėrus alkoholinių gėrimų. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis. Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir skambinkite skubios pagalbos numeriu 112.

Po to įsitikinkite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo (gelbėjimo rato, valties ir kt.) arba parankinės priemonės, kuri neskęsta (kamuolio, čiužinio ir t.t.). Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį lazda, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę. Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA