Ketvirtadienį, gegužės 29-ąją, į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi kaunietė, gyvenanti Perkūno alėjoje, ties nusukimu nuo Parodos gatvės. Moteris pasakojo pastebėjusi, kad gatvėje, vedančioje Ąžuolyno link, statomi automobilių numerių nuskaitymo įrenginiai – tačiau gyventojai apie tai nebuvo informuoti.
„Mes ten gyvename, bet niekas nepranešė, kas čia bus. Pati rašiau į Kauno miesto transporto skyrių, tačiau atsakymo nesulaukiau“, – pasakojo moteris.
Kauniečiai ėmė aktyviai klausti ir socialiniuose tinkluose, tačiau kol kas savivaldybės atstovai išlieka tyloje. „Kauno savivaldybe, Perkūno alėjoje užtvarą pastatėt su kamerom. Kaip ten gyvenantiems su pravažiavimu bus?“ – feisbuke klausė viena gyventoja. Kita priminė, kad toje gatvėje veikia ir vaikų darželis: „Gal galite patikslinti, kaip veiks naujai įrengtas šlagbaumas Perkūno al. pradžioje? Nes ten yra vaikų darželis.“
„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, šie pokyčiai Perkūno alėjoje susiję su artėjančiais renginiais Dariaus ir Girėno stadione, nes būtent jų metų aplinkinių namų gyventojai patiria nemažai nesklandumų. Tiesa, neaišku, ar eismo valdymo pokyčiai nauju kelio užtvaru bus įgyvendinti jau nuo kitos savaitės penktadienio, kuomet stadione vyks Justino Timberlake’o koncertas. Dėl eismo pokyčių nėra informuoti ir namų pirmininkai, jie tik gali gūžčioti pečiais ir spėlioti, kaip veiks naujoji tvarka.
Kelio užkardai Ąžuolyne / Kas vyksta skaitytojų nuotr.
Tiesa, kauniečiai jau anksčiau yra pastebėję, kad per didžiuosius renginius
Ąžuolyno prieigose palikti automobiliai dažnai trukdo eismui, o pastaruoju metu –
būdavo ir priverstinai nuvežami. Dabar įrengiama automatinė kontrolės sistema gali būti bandymas iš anksto suvaldyti šią situaciją.
Apsilankius minėtoje vietoje galima matyti įrengtus naujus kelio užtvarus, virš jų valstybinių numerių nuskaitymo kameros. Tokie įrengimai įprasti prie prekybos centrų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse.
Portalas „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, prašydamas pateikti informaciją apie numatomus pokyčius Perkūno alėjoje ir jų tikslą. Iki penktadienio vakaro atsakymo nesulaukėme. Gavę atsakymą, publikaciją papildysime.
Kol kas gyventojams belieka stebėti situaciją ir pasiruošti galimiems eismo ribojimams, ypač artėjant masinio lankomumo renginiams stadione.