Savaitgalį feisbuke išplito anonimo laiškas, kuriame kalbama apie buvusį kandidatą į prezidentus, teisėsaugos akiratyje šiuo metu atsidūrusį Eduardą Vaitkų ir jo dukrą, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovę Norą Pileičikienę.
Laiške teigiama, kad profesinio mokymo įstaigoje, kuriai vadovauja E.Vaitkaus dukra, prieštaringai vertinamas buvęs kandidatas į prezidentus yra dažnas svečias ir esą netgi naudojasi švietimo įstaigos privalumais, kurie skirti tik darbuotojams.
Nerimaujama ir dėl to, kad E. Vaitkus, kaip aiškinama laiške, nemažai bendrauja su profesinio mokymo įstaigos mokiniais, o tuo besipiktinantys pedagogai esą bijo tuo pasiskųsti.
Po Lrytas klausimų į tai sureagavo ir pati Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė – ji pripažino, kad E. Vaitkus iš tiesų apsilankydavo jos vadovaujamoje įstaigoje, tačiau dabar tvarka jau pasikeitusi.
Situaciją vadina skandalinga
Anonimu prisistačiusio žmogaus laišką neseniai gavo televizijos ir radijo laidų vedėjas, aktorius bei visuomenės veikėjas Algis Ramanauskas – šia žinute jis pasidalijo feisbuke.
„E. Vaitkaus dukra, Nora Vaitkutė-Pileičikienė, vadovauja vienai iš didžiausių švietimo įstaigų Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui. Mokykloje nuotaikos įdomios…
Viena iš smulkmenų – mokyklos parkavimo aikštelė ir valgykla skirtos išskirtinai mokyklos darbuotojams ir moksleiviams. Maždaug nuo LR prezidento rinkimų kone kasdien E. Vaitkus atsibraukia į šią (valstybinę!) mokslo įstaigą, statosi nemokamai savo automobilį mokyklos aikštelėje, kur net ne visiems darbuotojams leidžiama parkuotis, ir ateina valgyti į mokyklos valgyklą, kuri šiaip yra uždara žmonėms iš gatvės, bet kainos joje ypatingai mažos.
Pavalgęs neretai laiką leidžia direktorės – savo dukters kabinete už uždarų durų“, – rašė anonimas.
Tiesa, pastebėjo laiško autorius, E. Vaitkus šioje įstaigoje įgauna ir vis daugiau prieraišumo.
„Mokiniai prisėda pašnekėti apie politiką, prašo fotografuotis. Mokyklos darbuotojai baisisi, kalbasi tarpusavyje, bet viešinti save nedrįsta.
Situacija tampa skandalinga ir nusikalstama, o darbuotojai, nesimpatizuojantys Vaitkui, jaučiasi situacijos įkaitais“, – teigiama A. Ramanauskui skirtame laiške.
N. Pileičikienė: kartais apsilankydavo
Portalas Lrytas komentaro kreipėsi ir į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovybę. Mokymo įstaigos direktorė N. Pileičikienė pabrėžė, kad jos tėvo E. Vaitkaus apsilankymai neturi nieko bendro su įstaigoje priimamais sprendimais.
„Atsižvelgdama į viešojoje erdvėje kilusius klausimus, noriu aiškiai ir atsakingai pateikti poziciją dėl situacijos, kuri pastarosiomis dienomis sulaukė žiniasklaidos dėmesio.
Viešojoje erdvėje eskaluojama informacija apie Eduardą Vaitkų neturi jokio ryšio su mūsų įstaigos, Karaliaus Mindaugo PMC veikla ar bendruomenės sprendimais. Jis nėra mūsų darbuotojas, dėstytojas ar kitas įstaigos narys.
Taip, jis kartais apsilankydavo įstaigos valgykloje pietų metu – tai buvo asmeninio pobūdžio apsilankymai, niekaip nesusiję su įstaigos veikla ar pozicija. Nuo šiol laikomasi griežtos tvarkos dėl valgyklos prieinamumo – ji skirta tik darbuotojams ir studentams“, – aiškino N. Pileičikienė.
Pasak Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovės, atsižvelgiant į išsakytus nuogąstavimus, imamasi visų reikiamų vidaus priemonių, kad būtų užtikrintas pasitikėjimo ir vertybinio aiškumo jausmas visiems darbuotojams.
„Noriu pabrėžti, kad Karaliaus Mindaugo PMC aiškiai palaiko demokratines vertybes, puoselėja pilietiškumą. Mūsų bendruomenėje dirba žmonės, kurie ne tik viešai reiškia paramą Ukrainai, bet ir aktyviai prisideda prie paramos – dalyvauja savanoriškose veiklose, organizuoja mokymus, teikia humanitarinę pagalbą ir remia įvairias iniciatyvas“, – tvitino N. Pileičikienė.
Po E. Vaitkaus apsilankymo Minske policija pradėjo ikiteisminį tyrimą
Į prezidento postą kandidatavęs E. Vaitkus pastaruoju metu ir vėl atsidūrė visuomenės ir teisėsaugos akiratyje. Vilniaus apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl jo Minske išsakytų pareiškimų.
Baltarusijos sostinėje surengtoje spaudos konferencijoje E. Vaitkus pareiškė, kad Lietuva neturi teisėtai išrinkto prezidento. Jis tikino, kad taip yra dėl, anot jo, daugybės per prezidento rinkimus padarytų pažeidimų.
Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už veikimą prieš Lietuvą. Informaciją apie teisėsaugos inicijuotą tyrimą patvirtino Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
„Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 118 straipsnį“, – Eltai nurodė R. Matonis.
Minėtas straipsnis numato atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką.
Tas, kas padėjo kitai valstybei ar jos organizacijai veikti prieš Lietuvos Respubliką – jos konstitucinę santvarką, suverenitetą, teritorijos vientisumą, gynybos ar ekonomikos galią, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki septynerių metų.
E. Vaitkus praėjusiais metais vykusiuose prezidento rinkimuose užėmė penktąją vietą ir sulaukė 7,31 proc. rinkėjų palaikymo.
Ketvirtadienį posėdžiausianti Valstybės apdovanojimų taryba taip pat svarstys E. Vaitkaus išbraukimą iš Gedimino ordino kavalierių sąrašo, nurodė Prezidentūra.
„Klausimas dėl E. Vaitkaus veikos žeminant apdovanotojo vardą bus svarstomas artimiausiame Valstybės apdovanojimų tarybos posėdyje“, – rašoma Eltai atsiųstame Prezidentūros atsakyme.
2004 m. LDK Gedimino ordino Karininko kryžių E.Vaitkui įteikė tuometinis šalies vadovas Rolandas Paksas.
Daugiau naujienų skaitykite čia.