Kauno apskrityje – nerimą kelianti situacija: daugėja nepilnamečių bandymų nusižudyti

Greitoji medicinos pagalba
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
Greitoji medicinos pagalba
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Penktadienį Prienų rajono savivaldybė paskelbė apie rimtą situaciją – sulaukta pranešimų apie nepilnamečių ketinimus nusižudyti.

Prienų rajono savivaldybė socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino svarbią informaciją, susijusią su nepilnamečiais.

„Reaguodami į pastarųjų dienų įvykius, kai mūsų rajono mokiniai pakėlė prieš save ranką, Savivaldybės vadovai ir įstaigų specialistai prašo visuomenės atkreipti dėmesį ir būti budriems.

Sulaukėme pranešimų, kad pastaruoju metu mūsų rajone smarkiai išaugo ketinimų nusižudyti atvejų skaičius.

Tarnybos atlieka tyrimus, tačiau, siekdami operatyviai reaguoti į situaciją, kreipiamės į visuomenę, mokytojus, tėvus ir mokinius – šiuo metu itin svarbus bendruomenės susitelkimas, budrumas, savalaikis institucijų informavimas, didesnė vaikų priežiūra bei specialistų pagalba“, – rašo Prienų rajono savivaldybė.

Penktadienį Policijos departamentas informavo apie Prienų rajone nukentėjusį nepilnametį.

Informuota, kad kovo 20 dieną, apie 12 val. 30 min., į Kauno ligoninę iš Prienų rajono pristatytas ir dėl galimo apsinuodijimo paguldytas 15-metis. Pareigūnai surinko medžiagą tyrimui dėl sveikatos sutrikdymo.

Šį įvykį pakomentavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Vaida Urbonė.

„Apie šį jautrų galimo apsinuodijimo atvejį vaiko teisių gynėjus informavo policijos pareigūnai. Šiuo metu vaiko teisių gynėjai aiškinasi situaciją ir intensyviai bendrauja bei keičiasi informacija su artimiausiais socialiniais partneriais – gydymo ir ugdymo įstaigų atstovais bei socialiniais darbuotojais.

Artimiausiu metu bus siekiama pabendrauti su vaiko tėvais, o pagerėjus vaiko sveikatos būklei – išklausyti jo paties nuomonę.

Šiuo metu galimai apsinuodijęs vaikas – gydymo įstaigoje, jo sveikata rūpinasi medikai, šalia yra artimieji.“

Skelbia svarbią informaciją

Savivaldybė taip pat pabrėžia, kad jei pastebėjote, jog jūsų aplinkoje esantis vaikas, draugas, pažįstamas ar kitas asmuo elgiasi neįprastai, jo emocinė būklė pasikeitė, tapo uždaresnis arba, priešingai – atvirai kalba apie savižudybę, nedelsiant informuokite policijos pareigūnus, socialinius darbuotojus, mokytojus, tėvus ar kitus atsakingus asmenis.

„Patikrinkite savo vaikų telefonus, susirašinėjimus bei naudojamas programėles – yra įtarimų, kad socialiniuose tinkluose plinta raginimai žaloti save.

Pasikalbėkite su vaikais apie socialinių tinklų keliamas grėsmes, savižudybių prevenciją, nebijokite jų tiesiogiai paklausti apie emocinę savijautą. Galbūt jie pažįsta vaiką, kuris susiduria su sunkumais ir gali būti linkęs į savižudybę ar savęs žalojimą.

Jeigu sulaukiate žinučių ar raginimų žaloti save, nedelsdami kreipkitės į tėvus, artimuosius, mokytojus ar specialistus. Jeigu girdėjote su tuo susijusių kalbų, galbūt net nepagrįstų, nelikite abejingais – informuokite žemiau nurodytais kontaktais.

Šiuo metu būtinas ypatingas dėmesys, nes ši situacija yra neeilinė ir kelia rimtą susirūpinimą visoms institucijoms. Būkime pilietiški ir neabejingi vieni kitiems! Anonimiškai bet kokią informaciją galite pranešti el. paštu: [email protected]“, – rašoma pranešime.

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Emocinės pagalbos tarnyba Kontaktai
„Jaunimo linija“ 8 800 28888
(visą parą)
www.jaunimolinija.lt
„Vaikų linija“ 116 111
Kasdien 11:00 - 23:00
www.vaikulinija.lt
„Linija Doverija“
paaugliams ir jaunimui
(parama teikiama rusų kalba)
8 800 77277
II - VI 16:00 - 20:00
(išskyrus valstybės švenčių dienas)
„Pagalbos linija moterims“ 8 800 66366
(visą parą)
[email protected]
„Vilties linija“ suaugusiems 116 123
(visą parą)
www.viltieslinija.lt
[email protected]
​„Tu ne vienas“ pagalbos linija www.tunevienas.lt
„Sidabrinė linija“
draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms
8 800 80020
Darbo dienomis 8:00 - 20:00
www.sidabrinelinija.lt
[email protected]
Krizinio nėštumo centras
Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu. Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės.
Pagalba galima visoje Lietuvoje.
+370 603 57912
Darbo dienomis 09:00 - 17:00
www.neplanuotasnestumas.lt
[email protected]
Krizių įveikimo centras
Skubi, nemokama ir anonimiška psichologinė pagalba išgyvenantiems psichologinę krizę.
+370 640 51555
Darbo dienomis 16:00 - 20:00
Šeštadieniais 12:00 - 16:00
www.krizesiveikimas.lt
[email protected]
Facebook Messenger
Skype susirašinėjimas
Skype skambutis
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda
Nemokama pagalba organizacijoms ir šeimoms, įvykus kriziniams atvejams (po savižudybės, žmogaus mirties, dingimo, avarijų ir t.t.). Konsultuoja įmonių vadovybes gyvai ar nuotoliu.
1815
kriziukomanda.lt
Programėlė „Pagalba Sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA