Naktinė ekskursija po Kauno zoologijos sodą – lankytojams teko įveikti baimes

TV3.lt, Vaida Girčė 2024/11/03 10:27
Atidaromas Kauno Zoologijos sodas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
Atidaromas Kauno Zoologijos sodas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kaune ekstremalių pojūčių mėgėjai turėjo unikalią galimybę pasivaikščioti zoologijos sode neįprastu metu – naktį. Beveik pusantro šimto drąsuolių laukė ne tik unikali galimybė pamatyti, ką sutemus veikia gyvūnai, bet ir akis į akį susidurti su kamuojančiomis baimėmis.

Kaune ekstremalių pojūčių mėgėjai turėjo unikalią galimybę pasivaikščioti zoologijos sode neįprastu metu – naktį. Beveik pusantro šimto drąsuolių laukė ne tik unikali galimybė pamatyti, ką sutemus veikia gyvūnai, bet ir akis į akį susidurti su kamuojančiomis baimėmis.

Po kelerių metų pertraukos zoologijos sodas vėl sugrąžina tradiciją – ir vienintelį kartą metuose atveria vartus naktį, kad žmonės išvystų naktinį žvėrių gyvenimą. O ši patirtis unikali – kelionė pro pat gyvūnų voljerus, kur net dieną lankytojams eiti nevalia. Tačiau tokia pramoga lankytojams kelia neišdildomus įspūdžius:

„Pirmą kartą aplamai zoologijos sode. Mačiau kupranugarį, tigrą, stirną, lamą. – Koks jausmas naktį vaikščiot zoologijos sode? – Keista, baisu.“

„Kupranugariai, man atrodo, gulėjo, o alpakos bėgiojo, gal elniai bėgiojo, žinot patamsyje ne taip gerai matosi, bet efektinga.“

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Akistata su nemaloniais pojūčiais

Naujais potyriais stebisi ir dvikojai, ir keturkojai. Štai pro šalį einant būreliui prie tvoros prisistato smalsuolės lamos, o tigras, įsitaisęs ant laipynių viršaus, akylai seka naktinėtojų judesius – žvėrys sutemus nėra pratę matyti nei lankytojų, nei prižiūrėtojų.

„Išgirdę triukšmus, gyvūnai turi jautresnę klausą negu mes, jie gali išlįsti, apsižvalgyti, apsižiūrėt“, – pasakoja Lietuvos zoologijos sodo edukatorius Egidijus Praspaliauskas.

„Avijaučiai, pamatę žmonių būrelį, nelabai buvo patenkinti, jie nusileido žemyn ir į savo vidines patalpas nubėgo. Pavyzdžiui, liūtai visiškai priešingai. Kai pamatė, labai sekiojo iš paskos, jie nesuprato, kodėl mes čia šitokiu laiku esam“, – kalba gyvūnų prižiūrėtoja Dalia Zalagaitienė.

O kai takeliais ima šmirinėti vis daugiau žmonių – per sodą nuaidi grėsmingas žvėrių karalius – liūto balsas.

„Tai pranešimas, kad čia mano teritorija, gal jis užuosdamas svetimus kvapus, girdėdamas svetimus garsus, praneša – čia mano erdvė, nelįskit, nieko nedarykit“, – aiškina E. Praspaliauskas.

Šiemet lankytojams surengta ne tik ekstremali naktinė ekskursija, bet ir įvairūs išbandymai skorpionų buveinėse ar vorų tinkluose. Laukia net akistata su ne itin malonius pojūčius keliančių gyvių knibždėlynu.

„Turi surinkt pūzlę, ištraukt iš po tarakonų pūzlės detales, tada rast paslėptą raktelį tarp gyvačių“, – pasakoja Lietuvos zoologijos sodo edukatorius.

Asociatyvi / zoosodas.lt nuotr.

Įveikė savo baimes

O viena iš užduočių paimti saujas lervų, perduoti kaimynui, kad jos keliautų toliau. Lankytojai dalijasi įspūdžiais ir džiaugiasi įveikę baimes:

„Čia labai sužavėjo įvairūs kirminai su tarakonais, kaip ir su savo baimėm susidurt.“

„Drebėjau, labai bijojau vabalų, bet pirmą kartą baisu buvo… Bet įveikiau. Ne tiek bijojau, kiek nemėgstu to jausmo glitėsio.“

„Didžiausią įspūdį paliko šitoj patalpoj tie visi vabalai lervos, gyvatės ir tarakonai. Nebuvo smagu.“

Ekstremalių pojūčių pasiilgę smalsuoliai į unikalią naktinę ekskursiją zoologijos sode per kelias dienas išpirko visus beveik pusantro šimto  bilietų.

Daugiau skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA