Apklausa: kas ketvirtas lietuvis mano, kad po kelerių metų prasidės Trečiasis pasaulinis karas – Kas vyksta Kaune

Apklausa: kas ketvirtas lietuvis mano, kad po kelerių metų prasidės Trečiasis pasaulinis karas

ELTA 2024/06/24 16:39
Asociatyvi / KAM nuotr.
Asociatyvi / KAM nuotr.

Krizių įveikimo centro ir tyrimų bendrovių HUBEL bei „Norstat“ atlikta reprezentatyvi apklausa skelbia, kad kas ketvirtas Lietuvos gyventojas mano, jog per kelerius artimiausius metus prasidės Trečiasis pasaulinis karas.

Tyrimo duomenys atskleidė, kad pesimistiškiausiai karo klausimu Lietuvoje nusiteikę 55–64 metų amžiaus asmenys, dažniau – Klaipėdos apskrities gyventojai. Kita vertus, vilniečiai, žemesnį nei aukštasis išsilavinimas įgiję bei jaunesni, į 16–34 ir 45–55 metų amžiaus kategorijas patenkantys asmenys, karo tikimybę vertina kaip mažą arba labai mažą.

Vykdant apklausą paaiškėjo, kad Ukrainoje vykstantis karas yra didžiausią nerimą lietuviams kelianti tema – dėl to nerimauja daugiau nei trečdalis lietuvių.

Krizių įveikimo centro direktorė Kristina Lymantaitė pažymi, kad netoliese vykstantis karas tam gali turėti įtakos, net jei vengiama naujienų apie jį.

„Akivaizdu, kad greta vykstantis karas turi didžiulę įtaką psichologinei būsenai, net jei vengiame naujienų ar minčių apie jį“, – cituojama pranešime ji.

Vyresniems Lietuvos gyventojams nerimaujant dėl karo grėsmės, jaunuoliai, priklausantys 16–24 metų amžiaus grupei, teigia, jog daugiausia nerimo keliantis klausimas yra santaupos bei jų neturėjimas. Tyrimas parodė, kad dėl to nerimauja 27 proc. šios amžiaus grupės asmenų.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa internetu atlikta šių metų birželio 6–11 dienomis. Jos metu apklausti 508 žmonės nuo 16 iki 64 metų amžiaus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA