Kauno savivaldybė ruošiasi tvarkyti Sargėnų dvaro parką – Kas vyksta Kaune

Kauno savivaldybė ruošiasi tvarkyti Sargėnų dvaro parką

BNS / Dominykas Biržietis 2024/06/22 18:21
Sargėnų dvaro parkas / Asociatyvi / „Wikipedia“ nuotr.
Sargėnų dvaro parkas / Asociatyvi / „Wikipedia“ nuotr.

Kauno miesto savivaldybei ketinant tvarkyti istorinį Sargėnų dvaro parką, paskelbti jo projektiniai pasiūlymai, rangos darbus pradėti tikimasi kitais metais.

Kaip teigiama bendrovės „Susisiekimo komunikacijų sprendimai“ parengtuose ir gegužės antroje pusėje paviešintuose pasiūlymuose, parke numatoma tvarkyti takų tinklą, įrengti suoliukus, laužavietes su iškylos stalais, žaidimų ir sporto aikšteles.

Šiuo metu esančių bendruomenės daržų vietoje projektuojami gėlynai su gultais, panoraminėse vietose – pakeltos apžvalgos aikštelės su stoginėmis, gultais ir suolais.

Pietinėje parko dalyje projektuojama žydinti pieva su vabzdžiams naudingais augalais, šalia pagrindinio įėjimo numatoma šunų vedžiojimo aikštelė.

„Dar yra tvenkinys, jį galvojama pritaikyti ne maudynėms, bet inkorporuoti kaip estetinį parko elementą. Išvalyti, galbūt lieptelį įrengti, toks noras, dar anksti kalbėti“, – BNS pažymėjo Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Anot projektuotojų, tvarkant teritoriją prioritetas teikiamas vertingų medžių apsaugai, vandens telkinių išvalymui, bendram gamtos saugojimui.

„Jeigu viskas gerai, rangos darbai galėtų prasidėti kitąmet ir būtų užbaigti 2026-ųjų pabaigoje“, – nurodė A. Palionis.

Miestas kol kas negali įvardyti, kiek lėšų reikės skirti tvarkymui. Pasak vicemero, kai savivaldybė „turės patį projektą, bus ekspertizė ir ranga atrinkta, tada bus tiksli kaina“.

Kaip BNS informavo savivaldybė, šiemet Kaune jau atnaujintas Gedimino skveras, jame suformuotas gėlynas, darbai pradedami bei tęsiami Naugardiškės, Kovo 11-osios ir Gričiupio parkuose.

Tuo metu Šilainiuose rekonstruojamas Naujakurių skveras, numatoma pradėti darbus Vijūkų skvere.

Remiantis Ąžuolyno bibliotekos šaltiniais, Sargėnų vietovardis minimas nuo 1782 metų. Sargėnų dvaras XIX amžiaus antroje pusėje priklausė bajorams Macianskiams, dvarininkas Leonas Macianskis buvo vienas iš 1831-ųjų sukilimo vadų Kauno apylinkėse.

Tarpukariu dvaras rūpestingai prižiūrėtas, 1931 metais čia filmuotas pirmasis pilno metro lietuviškas vaidybinis filmas „Onytė ir Jonelis“. 1938 metais Sargėnų dvaro žemė išparceliuota, ją perėmė valstybė.

Sovietmečiu dvaro sodybą iš šiaurės apsupo dabartinis Islandijos plentas, iš pietų – Šilainių mikrorajono daugiabučiai, vėliau sodyba buvo padalinta į atskiras privačias valdas.

Parko projektuotojų žiniomis, dvaro teritorijoje yra išlikę trys senieji statiniai: perdarytas iš dalies gyvenamas dvarininko namas, išplėstas mažasis namelis ir gyvenimui pritaikytas karvelidės pastatas.

Nė vienas jų nėra registruotas kaip paveldo objektas. Sargėnų dvaro želdynui istorinio parko statusas suteiktas 1997 metais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA