Kaunietis aiškinsis teisme: tariamai teikdamas įvairias santechnikos paslaugas galėjo apgauti 17 asmenų – Kas vyksta Kaune

Kaunietis aiškinsis teisme: tariamai teikdamas įvairias santechnikos paslaugas galėjo apgauti 17 asmenų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kauno gyventojui kaltinimai pareikšti dėl sukčiavimo.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, rašoma LR prokuratūros internetinėje svetainėje.

Baudžiamosios bylos duomenimis, kaltinamasis tariamai teikdamas vėdinimo sistemų montavimo, betonavimo, remonto bei kitas santechnikos paslaugas galėjo apgauti septyniolika asmenų. Manoma, kad, siekdamas sukurti patikimo paslaugos teikėjo įvaizdį, 2020 m. gegužės mėnesį jis įregistravo individualią veiklą pagal pažymą.

Turimais duomenimis, vyriškis su nukentėjusiaisiais dėl paslaugų susitardavo žodžiu ir paprašydavo už paslaugas, medžiagas ar įrengimus atsiskaityti avansu, nors, kaip įtariama, iš anksto žinodavo, kad susitarimų neįvykdys.

Teisėsaugos pareigūnų duomenimis, laikotarpiu nuo 2020 m. gegužės iki 2023 m. gruodžio vyras galimai apgaule savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą – apie 132 tūkst. eurų bei išvengė apie 30 tūkst. eurų turtinės prievolės.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažįsta. Anksčiau keturis kartus teistas vyras šiuo metu yra suimtas.

Baudžiamajame kodekse už sukčiavimą numatyta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo yra nekaltas, kol teismas nepatvirtina jo kaltės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA