Lietuvą siaubs stichijos: paskelbtas aukščiausias audrų pavojaus lygis – Kas vyksta Kaune

Lietuvą siaubs stichijos: paskelbtas aukščiausias audrų pavojaus lygis

Trečiadienis mūsų šalyje nusimato labai audringas, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Per Lietuvą slinks ciklonas su atmosferos frontais. Dangus nusimato debesuotas su pragiedruliais, daugelyje rajonų iš šių debesų protarpiais lis, vietomis lis smarkios liūtys. Daugelyje rajonų griaudės ir perkūnija. Pietų, Rytų ir Vidurio Lietuva iš debesų sulauks ne tik lietaus, bet vietomis iškris ir kruša. Kai kur ledėkų skersmuo gali siekti net 5–6 cm. Pasisaugoti reikėtų ir škvalo, kurio gūsiai sieks 15–20 m/s, kai kur net 21–26 m/s. Dieną vyraujantis vėjas bus pietryčių, pietų, pereinantis į vakarų šiaurės vakarų, 7–12 m/s.

Aukščiausia temperatūra pasiskirstys labai įvairiai, didesnėje šalies dalyje bus 21–26 laipsniai, šiaurės vakariniuose rajonuose bus tik 17–20, o pietrytiniame šalies pakraštyje įkais net iki 27–30 laipsnių.

Ketvirtadienio naktį daugelyje rajonų trumpai palis, vietomis lis smarkiai. Su stipriais lietumis griaudės ir perkūnija. Dienos metu bus sausiau, tik vietomis trumpai palis. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų krypties, 8–13 m/s. Kai kur gūsiai sustiprės iki 15–17 m/s. Oras naktį atvės iki 10–15 laipsnių, o dienos metu termometro stulpelis pasieks 19–24 laipsnius šilumos.

Penktadienį lietaus nenumatoma, dangus bus giedresnis, vėjas aprims ir į šalį vėl sugrįš labai šilti orai.

Aukščiausias pavojaus lygis

Kaip skelbia puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“, Europos sinoptikai, kurie specializuojasi vasariškų audrų prognozavime, rytų Lietuvoje paskelbė aukščiausią audrų pavojaus lygį.

„Tai vos 3 kartas per daugiau nei 20 metų, kai sudarinėjamos šios prognozės. Pagrindinis pavojus – smarkūs vėjai, stambi kruša ir galimi viesulai. Audrų pikas – apie 16-17 val. +- 3 val.

YRA TIKIMYBĖ, kad visi baisumai gali pasislinkti link Baltarusijos arba išlikti tik pačiuose Lietuvos pietryčių ir rytų pakraščiuose, tačiau audrų rizika vis tiek išlieka labai aukšta“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA