Pristatyta plaukimo šimtmečio šventė: istorinis plaukimas, muzikos žvaigždės ir Joninių vainikai Nemune – Kas vyksta Kaune

Pristatyta plaukimo šimtmečio šventė: istorinis plaukimas, muzikos žvaigždės ir Joninių vainikai Nemune

M. Marcinkevičius, S. Binevičius, M. Jurgutis, M. Tyla / J. Apulskės nuotr.

Birželio 23-iąją Nemuno saloje Kaune vyks įspūdinga sporto ir muzikos šventė – Lietuvos plaukimo šimtmečio šventė, rašoma asociacijos „LTU Aquatics“ pranešime. Jos metu bus atkartotos pirmosios oficialios Lietuvos plaukimo varžybos Nemune, vyks beveik keturiasdešimt įvairių sporto veiklų ir bus surengtas įspūdingas Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertas, kurį pristato M.A.M.A. apdovanojimų organizatoriai.

Šią šventę trečiadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje pristatė asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius, Kauno vicemeras Mantas Jurgutis, ilgametis olimpinių dienų ir atviro vandens varžybų organizatorius Mantas Marcinkevičius ir M.A.M.A. asociacijos pirmininkas Martynas Tyla.

Dėkodamas Kauno miestui už paramą rengiant įspūdingą šventę, S. Binevičius įteikė M. Jurgučiui simbolinį „LTU Aquatics“ medalį plaukimo šimtmečiui atminti. Drauge šventę organizuojantiems partneriams M. Marcinkevičiui ir M. Tylai įsegti aukso spalvos „LTU Aquatics“ ženkleliai.

Plaukimo šimtmečio šventės pristatymas / J. Apulskės nuotr.

Joninių išvakarėse, birželio 23-iąją, Nemuno sala dienai taps šalies plaukimo sostine. Čia nuo ryto iki vakaro vyks įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, parodos ir olimpinio sporto varžybos, pabrėžiant, kad vandens sportas – neatsiejama olimpinės šeimos dalis. Visiems šventės dalyviams bus išduodami specialūs elektroniniai plaukimo 100-mečio minėjimo pasai, kuriuos jie galės išsikeisti į partnerių įsteigtus prizus.

Pasak M. Marcinkevičiaus, tikimasi, kad istorinę atkarpą tarp Kauno geležinkelio (Žaliojo) ir Aleksoto (Vytauto Didžiojo) tiltų pasiryš įveikti 100 plaukikų, kurie ne tik įsirašys į Lietuvos istoriją, bet ir gaus išskirtines plaukimo 100-mečio auksinės spalvos plaukimo kepurėles ir atminimo medalius. Jau dabar yra užsiregistravę per 50 dalyvių, tarp kurių yra ir buvusių Lietuvos plaukimo rinktinės narių.

„Jei kas dar nori sudalyvauti plaukime, kuris vyksta kartą per šimtą metų, turėtų paskubėti, nes dalyvių skaičius ribotas“, – sakė M. Marcinkevičius.

M. Jurgutis, M. Tyla / J. Apulskės nuotr.

Istorinis plaukimas bus transliuojamas tiesiogiai per LRT drauge su Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertu.

„Transliaciją norime pradėti paleidžiant bent šimtą simbolinių Joninių vainikėlių į Nemuną. Todėl raginu šventės svečius ir dalyvius atsinešti vainikėlių“, – sakė M. Tyla.

Pasak jo, dalis atlikėjų, kurie koncertuos pusantros valandos trukmės transliacijos metu, atrinkta pagal olimpiečių plaukikų pageidavimus. M. Tyla atskleidė, kad tarp jų bus atlikėjai Rokas Yan ir Evgenya Redko, reperis Proflame bei kiti.

Savo ruožtu S. Binevičius pabrėžė, kad vienas pagrindinių koncerto tikslų – ne tik pramoga šventės dalyviams, tačiau ir labiausiai nusipelniusių asociacijos „LTU Aquatics“ vienijamų vandens sporto šakų asmenybių pagerbimas.

Žiūrovams dalyvavimas šventėje – nemokamas. Sportinių rungčių dalyviams bus taikomas atsakomybės mokestis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA