Atsistatydinanti M. Navickienė paaiškino savo sprendimą ir pakomentavo kelionę su skandalingu verslininku – Kas vyksta Kaune

Atsistatydinanti M. Navickienė paaiškino savo sprendimą ir pakomentavo kelionę su skandalingu verslininku

BNS / Augustas Stankevičius 2024/06/13 10:03
Monika Navickienė / DELFI nuotr.
Monika Navickienė / DELFI nuotr.

Atsistatydinanti socialinės apsaugos ir darbo ministerija Monika Navickienė sako, kad skrydis į Dubajų prieš daugiau nei metus su už finansinius nusikaltimus anksčiau kalėjusiu Vilhelmu Germanu buvo žmogiška klaida.

„Tuo metu, kai tą sprendimą priėmiau, man atrodė rizikos nekeliantis privatus reikalas, nesusijęs su mano einamomis pareigomis, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė ministrė. – Esu įsitikinus, kad nepažeidžiau viešo intereso, bet pripažįstu, padariau žmogišką klaidą.“

„Priėmiau ypatingai sunkų, bet neabejoju, kad teisingą, sprendimą pasitraukti iš užimamų pareigų. Kodėl? Visų pirma todėl, kad pastarieji įvykiai kuria milžinišką neigiamą emocinį krūvį mano artimiesiems, dukroms, mamai ir žmonėms, su kuriais pastaruosius ketverius metus dirbu“, – sakė ji.

Apie ministrės skrydį su V. Germanu ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite trečiadienį pranešė naujienų portalas „15min“. Jo teigimu, V. Germanas pernai kurį laiką dirbo M. Navickienės sutuoktinio Mindaugo Navicko valdomoje įmonėje „Litlab“.

Pareigas paliekanti ministrė teigė tuomet nežinojusi, kad V. Germanas buvo teistas.

„Ne, nežinojau“, – sakė M. Navickienė.

Ji taip pat sakė nemananti, kad šeimos ryšiai su V. Germanu padaro ją pažeidžiamą.

M. Navickienė teigė atsistatydinimą su premjere Ingrida Šimonyte aptarusi trečiadienį vakare. Tą patį vakarą ji ir pranešė apie planus trauktis iš ministrės pozicijos.

„Aš pasakiau, kad aš ketinčiau trauktis, ir premjerė tam pritarė“, – sakė ministrė.

„Įvertinau visas susidariusias aplinkybes“, – pridūrė ji.

Konservatorių politikė teigė norinti likti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje. Ji taip pat sakė, kad jos tolesnė politinė ateitis priklausys ir nuo rinkėjų.

„Spręs visuomenė, spręsite jūs, spręs žmonės, kurie vertins visą šitą dalyką. Aš pati to negaliu vertinti“, – žurnalistams sakė M. Navickienė.

Parduos akcijas

Naujienų portalas „Delfi“ anksčiau skelbė, kad finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ 2022 metais laimėjo Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkursą aptarnauti atsiskaitymus per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą, mokant 34 centus (be PVM) už vieną transakciją (apie 72 tūkst. transakcijų per mėnesį). Portalo šaltinių teigimu, tokios paslaugos verslui įkainis yra 7 centai už transakciją, jei jų per mėnesį atliekama daugiau nei 50 tūkstančių.

„Foxpay“ įmonės vadovo Sauliaus Galatilčio teigimu, bendrovė 2022 metais skelbtame Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkurse dalyvavo ir sutartį vykdo pagal visus reikalavimus, o konkrečių paslaugų kainodara yra pagrįsta. Be to, iki tol komiteto teiktos mokėjimų tarpininko paslaugos kainavo daugiau nei pasiūlė „Foxpay“.

Įmonei trumpai vadovavo bei jos valdyboje dirbo M. Navickas, tačiau į viešumą iškilus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamus tyrimus, praėjusią savaitę jis nutarė iš bendrovės pasitraukti.

M. Navickienė anksčiau tikino, kad įmonė, kurioje dirbo jos sutuoktinis, nėra dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešuosiuose pirkimuose.

Šią savaitę ėmė ryškėti ir daugiau aplinkybių apie M. Navickienės šeimos verslo ryšius.

„Foxpay“ akcininkė I. Trinkūnaitė bandė įsigyti M. Navicko įmonę „Litlab“, tačiau atsisakė šių ketinimų svarstant šį sandorį vyriausybinėje strateginių įmonių sandorius tikrinančioje komisijoje. Nepaisant to, kad Finansinių paslaugų technologijų grupės „ISun“ steigėja ir valdybos pirmininkė I. Trinkūnaitė atsisakė ketinimų įsigyti „Litlab“, patikrinimas tęstas pačios komisijos iniciatyva.

Patikrinimo metu nustatyta I. Trinkūnaitės kaip galimos strateginės investuotojos neatitiktis nacionalinio saugumo interesams.

M. Navickienės teigimu, jos sutuoktinis yra nusprendęs atsisakyti mažojo akcininko statuso įmonėje „ISun“ ir „parduoti tuos 3 proc. akcijų“.

„Tokias žinias turiu iš sutuoktinio. Jis apskritai su šia bendrove ir akcininke ryšius nutraukė“, – kalbėjo ministrė.

I. Trinkūnaitė yra M. Navickienės sutuoktinio brolio žmonos sesuo. Ministrė anksčiau tikino su „Foxpay“ savininke bendraujanti „itin retai“ bei nežinojusi apie rizikas, susijusias su pastarosios sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu V. Germanu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA