Eurovizijos laimėtojas Salvadoras Sobralis surengs koncertą Kaune – Kas vyksta Kaune

Eurovizijos laimėtojas Salvadoras Sobralis surengs koncertą Kaune

Salvador Sobral / Teodoro Biliūno nuotr.
Salvador Sobral / Teodoro Biliūno nuotr.
Salvador Sobral / Teodoro Biliūno nuotr.
Salvador Sobral / Teodoro Biliūno nuotr.

„Eurovizijos“ konkurso laimėtojas, Lietuvos klausytojų itin pamėgtas portugalų dainininkas Salvadoras Sobralis turi džiugią žinią savo gerbėjams.

2024-ųjų pabaigoje dainininkas atvyks į Lietuvą ir festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu surengs du išskirtinius pasirodymus. Gruodžio 11 dieną įvyks jo pasirodymas Nacionaliniame Kauno Dramos teatre, o gruodžio 12 dieną – neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje LVSO koncertų salėje Vilniuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lyrika ir Kalėdų laukimo nuotaika dvelkiantys portugalo pasirodymai vainikuos „Kaunas Jazz“ sezoną ir taps puikia švenčių dovana melomanams. Siekiant jaukios atmosferos, šiems koncertams pasirinktos sąlyginai nedidelės salės – pavyzdžiui, koncertą Kaune galės pamatyti tik 500 dainininko gerbėjų.

Ne sykį festivalyje „Kaunas Jazz“ viešėjusio dainininko publika jau spėjo pasiilgti. Į Lietuvą jis sugrįžta po trejų metų pertraukos, o Vilniuje koncertavo tik kartą – prieš šešerius metus.

2017-aisiais Kyjive „Eurovizijos“ dainų konkursą įtikinamai laimėjęs Salvadoras Sobralis tapo šiame konkurse vietą atrandančios brandesnės muzikos simboliu. Jo daina iki šiol ir „Eurovizijos“ istorikų, ir kasmet konkurse dalyvaujančių dainininkų minima kaip vienas gražiausių renginyje skambėjusių kūrinių.

„Amar pelos dois“ – harmoniškai turtingas, lyriškas, melodingas kūrinys. Tai emocinga daina, kuri kvėpavo „Eurovizijoje“. Nesigėdiju ir nebijau to pasakyti – tai buvo geriausia daina“, – viename iš savo interviu sakė Salvadoras Sobralis, kuriam maksimalų balų skaičių skyrė ir Lietuvos žiūrovai bei komisija.

Laimėti dainininkui nesutrukdė ir silpna sveikata. 2017-ųjų rudenį dainininkas atsisveikino su gerbėjais ir keliems mėnesiams buvo paguldytas į ligoninę, kur jam atlikta širdies persodinimo operacija.

Po jos atsigavęs dainininkas į sceną grįžo triumfuodamas. Portugalijoje nacionaliniu didvyriu tapęs, šalies prezidento apdovanotas dainininkas pasinėrė į įvairius muzikinius projektus – džiazo, Lotynų Amerikos muzikos, yra paruošęs ir koncertinę programą, kurioje atlieka legendinio belgų dainininko Jacques‘o Brelio repertuarą.

Nors ir nelengva tuo patikėti, pasirodymas Vilniuje 2018-aisiais buvo pirmasis Salvadoro Sobralio koncertas, surengtas ne gimtojoje Portugalijoje ar kaimyninėje Ispanijoje.

„Nežinojau, ko tikėtis, tačiau buvau priblokštas Lietuvos publikos dėmesio ir šilumos. Šis koncertas buvo vienas geriausių per visą mano muzikinę karjerą“, – sakė Salvadoras Sobralis.

Kiekvienos viešnagės metu jis Lietuvos publiką džiugino ir uždainuodamas lietuviškai – žiūrovai puikiai prisimena Salvadoro sudainuotus „Paukščius“, kuriems komplimentų negailėjo ir Kostas Smoriginas, ar grupės „Biplan“ „Amore“.
Į Lietuvą šįkart dainininkas grįžta, sukaupęs gana solidų kūrybinį bagažą.

Pernai rudenį pasirodė jau ketvirtasis studijoje įrašytas Salvadoro Sobralio albumas „Timbre“, kuriame skamba 11 naujų dainų. Viena jų įrašyta su žinomu Urugvajaus aktoriumi ir muzikantu, „Oskaro“ laimėtoju Jorge Drexleriu.

„Timbre“ lietuviškai reiškia „tembras“, ir Salvadoras Sobralis taip savo darbą pavadino neatsitiktinai.
„Pirmiausia gyvenime esu dainininkas, atlikėjas, mane labiausiai apibrėžia mano balsas, jo tembras. Be to, mane labai domina muzikinių tembrų spalvos. Šis albumas – lyg spalvinga paletė“, – pasakoja dainininkas.

Išgirdus jo balso tembrą, išties neįmanoma jo pamiršti – muzikalus, artistiškas ir jausmingas dainininkas kasmet užkariauja vis naujas auditorijas.

Visoje Europoje gerai žinomas dainininkas pernai surengė pirmąsias savo gastroles Brazilijoje, kur koncertavo pilnutėlėse salėse, o 2021-aisiais išleistas jo albumas „bpm“ buvo nominuotas Lotynų „Grammy“ apdovanojimui.

Salvadoro Sobralio koncertai baigs ryškių vardų kupiną „Kaunas Jazz“ sezoną, kuriame dar liko du puikūs koncertai.
Rugsėjo 25-ąją Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertą surengs vienas žymiausių Lietuvos džiazo pianistų Artūras Anusauskas – šis išskirtinis vakaras bus skirtas jo 60-mečiui paminėti.

Gruodžio 4 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertuos žymus kubiečių pianistas, ne sykį „Kaunas Jazz“ publiką sužavėjęs Alfredo Rodriguezas, kuris šiai progai ruošia programą su Kauno miesto simfoniniu orkestru.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA