Karštos Kauno politikų reakcijos į paminklo statybas A. M. Brazauskui – Kas vyksta Kaune

Karštos Kauno politikų reakcijos į paminklo statybas A. M. Brazauskui

ELTA, Kas vyksta Kaune 2024/06/11 12:42

Antradienį posėdžiavusi Kauno miesto taryba pritarė siūlymui statyti paminklą buvusiam šalies vadovui Algirdui Mykolui Brazauskui. Nepaisant daugumos palaikymo mero iniciatyvai, Kauno tarybos narių gretose kilo nemažai klausimų, ar paminklas iš tikrųjų turėtų iškilti Kaune.

„Ar buvo bendrauta ir konsultuotasi su istorikais dėl šio paminklo būtinumo Kaune?“ – posėdžio metu kėlė klausimą konservatorius, Kauno tarybos opozicijos lyderis Paulius Lukševičius.

Visgi, Kauno miesto Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas nurodė, jog tokios informacijos neturi.

Kita konservatorė Andrijana Filinaitė kėlė klausimą dėl būsimo projekto kaštų.

„Kiek miesto biudžeto lėšų pareikalaus paminklas, skirtas Lietuvos komunistų partijos CK pirmajam sekretoriui?“ – klausė politikė.

„Turbūt bus pigiau negu Vytį statyti“, – atsakė V. Matijošaitis.

Savo ruožtu pasigirdo ir alternatyvių siūlymų, kaip Kaune būtų galima įamžinti ne tik A. M. Brazauską, bet ir kitus šalies prezidentus.

„Galbūt tą iniciatyvą būtų galima tęsti toliau (ir kalbėti – ELTA) apie kokį nors prezidento alėjos sukūrimą?“ – kėlė klausimą socialdemokratas Robertas Kaunas.

„Ar nebūtų geriau pavadinti tiltą Brazausko vardu? Nes jis iš tikrųjų buvo tiltas tarp tų ir šių laikų“, – samprotavo „valstiečių“ atstovas Kazimieras Rimeikis.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė Audronė Jankuvienė teigė, kad istorinėje Prezidentūroje turi būti įamžinti tik tarpukario šalies vadovai.

V. Matijošaitis žada kauniečių apklausą

Po tarybos posėdžio pasigirdo ir žinia, kad Kauno miesto meras V. Matijošaitis žada surengti gyventojų apklausą dėl paminklo buvusiam šalies vadovui A. M. Brazauskui.

„Mes visada darome apklausas“, – po savivaldybės tarybos posėdžio žurnalistams sakė meras.

„Mes darysime ir apklausą, ir vietą rinksime – žmonės rinksis. Mes padarome viską greičiau ir iki galo – nenusileidžiame kaip Vilniuje“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Pasak jo, apklausos metu miesto gyventojų bus teiraujamasi tiek dėl vietos monumentui, tiek klausiama, ar apskritai reikia Kaune statyti paminklą A. M. Brazauskui.

„Be abejo klausime“, – teigė meras.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad apie iniciatyvą statyti paminklą A. M. Brazauskui istorinės Prezidentūros kiemelyje V. Matijošaitis pranešė praėjusią savaitę.

Po šiandienos tarybos sprendimo savivaldybė skelbs oficialų konkursą dėl paminklo statymo. Specialiai suburta komisija vėliau vertins paminklo projektinius pasiūlymus ir priims galutinius sprendimus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA