Lietuvoje prasideda didelės tarptautinės karinės pratybos – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje prasideda didelės tarptautinės karinės pratybos

Asociatyvi / Lietuvos kariuomenės nuotr.
Asociatyvi / Lietuvos kariuomenės nuotr.

Birželio 7 d. prasideda vienos didžiausių šiais metais tarptautinių lauko taktikos pratybų „Geležinis vilkas 2024-1“, pranešė Lietuvos kariuomenė (LK).

LK pranešime žiniasklaidai pažymima, kad beveik dvi savaites truksiančiuose mokymuose Gaižiūnų ir Kazlų Rūdos poligonuose bei Kauno, Jonavos, Kaišiadorių ir Prienų rajonuose atlikti gynybos ir puolimo operacijas treniruosis daugiau kaip 3700 Lietuvos ir sąjungininkų karių ir daugiau kaip 500 karinės technikos vienetų.

Pagrindiniai šių mokymų dalyviai – Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausantys Karaliaus Mindaugo husarų ir Logistikos batalionai bei Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė.

Mokymuose dalyvaujantys kariniai daliniai pratybose naudos tankus, pėstininkų kovos mašinas, savaeigius artilerijos pabūklus, šarvuotus transporterius.

Be Lietuvos karių šiuose mokymuose taip pat dalyvauja kariniai vienetai iš Belgijos, Čekijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo Norvegijos, Nyderlandų, ir NATO priešakinių pajėgų kovinei grupei vadovaujančios Vokietijos.

Pratybos „Geležinis vilkas“ yra vieni didžiausių taktinių mokymų, kasmet vykstančių Lietuvoje, jomis siekiama palaikyti ir įvertinti Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vienetų kovinę parengtį.

LK taip pat informuoja gyventojus, kad birželio 8, 10 ir 13 dienomis pratybų rajonuose, ypač tarp Kazlų Rūdos ir Jonavos miestų, numatomas karinės technikos kolonų judėjimas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA