Gelbėjimo operacija Kauno klinikose: šeimą šokiravo įstaigos aplaidumas – Kas vyksta Kaune

Gelbėjimo operacija Kauno klinikose: šeimą šokiravo įstaigos aplaidumas

Kauniečiai kreipėsi į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ dėl neeilinės situacijos Kauno klinikose. Šeima negali patikėti, jog sunkios būklės giminaitis gydymo įstaigos teritorijoje klaidžiojo be gydytojų palydos, o galiausiai pasiklydo ir teko kviesti visas specialiąsias tarnybas bei skelbti jo paiešką. Vyro ieškota iki išnaktų, kol galiausiai jis rastas nuvirtęs nuo šlaito.

„Jis serga smegenų vėžiu ketvirtos stadijos, jis gydosi Kauno klinikų onkologiniam nuo lapkričio mėnesio maždaug. Visą laiką, kai nedirbdavo, mama jį palydėdavo tyrimams, o vakar nieks to padaryti negalėjo, nes darbuose buvo. Jo būklė tokia, jog jis gali labai staiga pamiršti dalykus.

Jį nuvedė į kardiologinį atlikti tyrimų ir jo paklausė, ar tu pareisi? Jis pasakė, kad pareis. Tėtis toks, kad jis niekada nepasakys, kad aš nepareisiu, skauda, nepadarysiu. Ir jis nuo 10.30 val. ryto vakar dingo. Policijos pareigūnams pranešta po 3 su pusės valandų“, – apie tėčio dingimą pasakojo jo dukra Rasa.

Apie vyro dingimą, anot moters, pranešta tik tada, kai jo aplankyti atvyko sūnus. Jam buvo pranešta, kad tėtis išvestas tyrimams, tačiau po kurio laiko pasakyta, jog jis dingo.

„Policijai pranešta tik 14 valandą, o rado jį tik apie 1 valandą nakties. Policija reagavo labai greitai, po 14.15 val. man paskambino pranešti. Klausė, gal namo grįžo ir pan. Mes su broliais išskubėjome į klinikas, išsikvietėm policiją ir naršėme visus skyrius, visą teritoriją ten tokie šabakštynai, kad neįmanoma praeiti buvo“, – naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo ji.

Dingusio vyro dukra negalėjo patikėti, jog gydymo įstaigos apsaugos darbuotojai didelės pagalbos nesuteikė, o ir informacijos nenorėjo teikti, kol neatvyko policijos pareigūnai. Moteris pasakojo, jog pradžioje buvo ieškoma visai ne to žmogaus.

„Atnešė mum kažkieno nuotrauką iš video medžiagos ištrauktą, sako, kad čia mūsų tėtis. Sakome ne, nes nei kūno sudėjimas toks, nei apsirengęs taip, kaip tėtis buvo apsirengęs. Apsauga pradėjo judėti, kai policija atvažiavo.

Iki to laiko sakė, kad negali jokios informacijos teikti. Tai tik apie 17 valandą jie per kameras užfiksavo jį, bet keitėsi pamaina jų. Tėtis užfiksuotas ties sankryža prie neurologijos skyriaus, o daugiau niekur neveikė kameros. Prie įėjimų neveikė, prie išvažiavimų, prie apsaugos postų – niekur neveikė“, – pastebėjo ji.

Dukros teigimu, į įvykio vietą buvo iškviesti kinologai su šunimis, o virš teritorijos pakelti dronai. Tik šių prietaisų pagalba galiausiai tėtis buvo rastas šlaite. Anot moters, vyras buvo sąmoningas, bet sukandžiotas uodų, ant kūno buvo matyti nubrozdinimai.

„Nei valgęs, nei gėręs, prabuvęs ir karštyje ir per lietų. Pats nesuvokiamiausias dalykas, tai kaip gali palikti tokios būklės žmogų vieną klinikų tuneliuose? Ten jau sveikas žmogus gali lengvai pasiklysti, o ką kalbėti, kai yra tokia liga, tokia būklė…“ – klausė moteris.

Situaciją papasakojusi moteris didžiausią kritiką išsakė gydymo įstaigos atstovams, kurie iki šiol su šeima nesusisiekė ir neišsakė jokio paaiškinimo ar atsiprašymo.

„Norime viską iškelti, nes taip, mums pasisekė, mes radome tėtį sveiką palyginus, bet, o kas būtų buvę, jei jis ten būtų likęs dar ilgiau? Jeigu pro tuos šabakštynus būtų išėjęs į Jonavos gatvę? Kas nors užpuolę? Nutrenkę?

Daktarė tėčio pati šoke tik buvo, negalėjo irgi patikėti, sakė, būtų pati buvusi, tai vieno tikrai nebūtų paleidusi. Pačių klinikų atstovai nesusisiekė, visiškai niekas su mumis nekontaktavo. Paprasčiausio atstovų „Labai atsiprašome už tokią situaciją“ net nesulaukėme“, – apie įstaigos abejingumą kalbėjo rasto vyro dukra.

Dėl situacijos užklausa išsiųsta LSMU Kauno klinikų atstovams, sulaukę atsakymo publikaciją papildysime.

Šeima nori perduoti padėką visoms specialiosioms tarnyboms ir pareigūnams, kurie prisidėjo prie giminaičio paieškų ir saugaus grįžimo pas šeimą.

Kauno Apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai patvirtino, kad gegužės 31 dieną apie 14 valandą buvo gautas pranešimas, jog iš gydymo įstaigos dingo vyras (gim. 1961 m.).

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, birželio 1 d. 1.17 val. buvo gautas pranešimas, jog reikalinga pagalba, kalno šlaitu užnešti sunkiai vaikštantį pasiklydusį ligonį. Virvėmis nusileista šlaitu apie 70–80 m iki ligonio, diskiniu pjūklu išpjauta tvora šlaite. Ligonis užkeltas ant neštuvų, virvėmis užneštas į kalną (padėjo 3 policijos pareigūnai ir 2 medikai).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA