Dar vieni kelio darbai nevyksta pagal planą: kada Romainių kalnas bus visiškai atidarytas? – Kas vyksta Kaune

Dar vieni kelio darbai nevyksta pagal planą: kada Romainių kalnas bus visiškai atidarytas?

Romainių įkalnės darbai stipriai užtruko dėl neapgalvotų detalių, o dabar darbininkams trukdė ir netinkami orai. Nors eismas pilnai turėjo būti atidarytas šių metų pradžioje, šiai dienai savivaldybės atstovai žada, jog vairuotojų našta turėtų palengvėti jau birželį.

Šilainiuose uždarius dar vieną svarbią eismo arteriją, Vijūkų gatvę, kilo klausimų kaip sekasi vykdyti dar pernai planuotus užbaigti darbus Romainių nuokalnėje, kuri pagelbėtų vairuotojams patekti į namus.

Anot Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, kelininkai žiemą negalėjo atlikti atraminės sienutės įrengimo darbų, todėl darbai pradėti tik šią savaitę, kai sušilo orai.

„Nuo ketvirtadienio darbininkai pradėjo kalti špuntą – specialius atraminius polius šlaito sutvirtinimui. Šiuos darbus tikimasi užbaigti iki gegužės vidurio“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo A. Pakalniškis.

Projekte numatyti darbai bus atlikti ir problematiškos būklės įkalnėje turėtų būti įrengtos ne tik dvi eismo juostos, bet ir įrengti šaligatviai.

„Šiuo metu jau nutiesta viena eismo juosta, įrengti lietaus surinkimo tinklai. Planuojama, kad maždaug birželio viduryje galėsime atnaujinti eismą abejomis kryptimis“, – žadėjo jis.

Anksčiau gatvės platinimo darbus sutrukdė įkalnėje augę medžiai, anot pašnekovo, „pagal projektą buvo pašalinti 43 medžiai ir krūmai. 8 medžiai buvo blogos arba kritinės būklės – sergantys, džiūstantys.“

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Romainių kalno atkarpa tarp Šilainių ir Raudondvario plentų uždaryta praėjusių metų balandžio 3 dieną. Tuomet žadėta, kad darbai bus užbaigti iki praėjusio birželio pabaigos.

Vadinamojoje „Regitros“ nuokalnėje į Raudondvario plentą eismas nuo 2023 metų rugsėjo 1-osios organizuojamas viena kryptimi – iš viršaus į apačią.

Rangos darbus atlieka viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė „Fegda”. Visa projekto darbų vertė – 6 mln. eurų su PVM.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA