Mirė buvęs Lietuvos premjeras G. Kirkilas – Kas vyksta Kaune

Mirė buvęs Lietuvos premjeras G. Kirkilas

Lrytas.lt 2024/04/20 09:37

Būdamas 72-ejų mirė buvęs Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas. Vienas ryškiausių savo kartos politikų užgeso naktį iš penktadienio į šeštadienį.

Tokią informaciją portalui lrytas.lt patvirtino šaltiniai. G. Kirkilas pastaruoju metu politikoje aktyviai nedalyvavo, tačiau komentavo svarbiausius įvykius Lietuvoje.

Portalui 15min.lt policija patvirtino, kad G. Kirkilo kūnas ratas šeštadienio rytą.

Į politiką G. Kirkilas patraukė dar 1978 metais. Lietuvai atgavus nepriklausomybę tapo Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) pirmininko pavaduotoju, laikinai buvo ir partijos pirmininku.

2001 metais tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariu ir vienu ryškiausių šios politinės jėgos veidu. 2017 metų lapkritį pasitraukė iš LSDP partijos prieš pašalinimo klausimo svarstymą ir įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (LSDDP), kuri vėliau tapo Lietuvos regionų partija.

1992 – 2020 metais G. Kirkilas buvo Seimo nariu.

2004 – 2006 metais ėjo krašto apsaugos ministro pareigas.

2006 – 2008 metais buvo Lietuvos premjeru.

G. Kirkilo politiniai darbai buvo pripažįstami ne tik Lietuvoje, kur jis 2003 metais buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, o 2004-aisiais – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžių. Jis yra gavęs apdovanojimų iš Lenkijos, Estijos, Ispanijos, Belgijos ir kitų valstybių.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA