VDU Azijos savaitė vėl pažindins kauniečius su rytų kultūromis: šiais metais švenčiamas festivalio jubiliejus – Kas vyksta Kaune

VDU Azijos savaitė vėl pažindins kauniečius su rytų kultūromis: šiais metais švenčiamas festivalio jubiliejus

VDU Azijos savaitė / Organizatorių nuotr.

Daugelio pamėgtas ir nekantriai laukiamas festivalis VDU Azijos savaitė vėl grįžta – balandžio 22-26 dienomis kauniečius ir miesto svečius kvies patirti Azijos kultūrą, tradicijas, šiuolaikinį ir klasikinį meną.

Šiemetinė VDU Azijos savaitė švenčia dešimties metų jubiliejų, tad savo programos įvairumu ir renginių gausa stengsis perteikti šią apvalią sukaktį. Festivalio sėkme rūpinasi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centras kartu su VDU studentų klubais „Hashi“, „Hallyu“ ir „Wuwei“, tad sau artimą Aziją renginiuose ras tiek su regioną bepradedantys atrasti, tiek ir Rytų Azijos žinovai.

„VDU Azijos savaitė vis primena, koks įvairus ir kupinas atradimų yra šis regionas, rašoma VDU pranešime. Aktyvios akademinės bendruomenės dėka Kaunas turi išskirtinę privilegiją pažindintis ir mėgautis Japonijos, Korėjos, Kinijos ir Taivano kultūromis ir jaučiame didžiulį įsipareigojimą šio festivalio tradiciją ne tik išlaikyti, bet ir plėsti“, – sako VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Arvydas Kumpis.

Festivalio formatas per dešimt metų buvo išgrynintas, kad apimtų kuo platesnį lauką:

  • Pirmadienį (04 22), festivalio atidarymo dieną, visi kviečiami „paragauti“ Rytų Azijos kalbų (V. Putvinskio 23), o nuo 18:00 lauks nuotaikingas Azijos protmūšis (baras „Rebels“, Laisvės al. 21)
  • Antradienį (04 23) vyks azijietiško maisto kūrybinės dirbtuvės (restoranas „Smuklė“, Daukanto g. 23, būtina registracija), o 18:00 val. keliautojas Evaldas Karalius dalinsis savo patirtimis po keliones Japonijoje ir Nepale (Kauno apskrities viešoji Ąžuolyno biblioteka, Žvaigždžių salė)
  • Trečiadienį (04 24) vyks ketvirtoji tarptautinė studentų mokslinė konferencija (V. Putvinskio 23), skirta Azijai, o nuo 18:00 laukia įspūdingas šiuolaikinio šokio vakaras – pirmą kartą Lietuvoje pasirodysiančio P. Korėjos talento Na Hoon Park ir trupės pasirodymas bei Auksiniu teatro kryžiumi šiemet įvertintas Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Sodas 4.12°“ (k. c. Romuva, Laisvės al. 54; bilietai)
  • Ketvirtadienį (04 25) nuo 10:00 val. vyks spalvinga ir gausi renginių Kultūros mugė (V. Putvinskio 23), o 18:00 val. kviečiame susipažinti su daugeliui matytais, bet neretai vis dar nepažintais tautiniais Japonijos, Korėjos ir Kinijos kostiumais (Kauno apskrities viešoji Ąžuolyno biblioteka, Žvaigždžių salė)
  • Penktadienio (04 26) dieną vyks karjerai skirti renginiai ir susitikimai (V. Putvinskio 23), o festivalio uždarymas nuo 19:00 val. įvyks bare „Hogas“ (Kaunakiemio g. 40). Ypatingais vakaro svečiais bus sparčiai populiarėjanti grupė „Nouvelle“, pažadėjusi nustebinti Azijos mylėtojus!

Festivalio metu VDU, V. Putvinskio 23 pastate taip pat bus eksponuojama Evaldo Karaliaus nuotraukų paroda „Šikoku 88 šventyklų kelias“, bus organizuojami tęstiniai žaidimai bei kitokios atrakcijos. Naujienas sekite bei daugiau informacijos bei registracijos formos į renginius ieškokite VDU Azijos studijų centro, VDU Azijos savaitės „Facebook“ ir „Instagram“ puslapiuose bei tel.: +370 373 31 323

Informuojame, kad renginiuose gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginių nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA