Iš Kamšos draustinio išsikraustę elfai rado naują vietą Kaune – Kas vyksta Kaune

Iš Kamšos draustinio išsikraustę elfai rado naują vietą Kaune

/ VDU Botanikos sodo nuotr.
/ VDU Botanikos sodo nuotr.

Kamšos botaniniame-zoologiniame draustinyje gyvenę elfai turėjo palikti savo gyvenamąją vietą, tačiau greitai surado naująją – įsikūrė Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode ir jau laukia lankytojų.

Kovo mėnesį socialinio tinklo Facebook paskyroje „Elfų kaimelis“ paskelbta, kad Kamšos draustinį elfukai netikėtai privalėjo palikti dėl išaugusio lankytojų kiekio bei jų nederamo elgesio.

„Labai gaila, bet šį rytą elfukai paliko Kamšos parką ir pradėjo ieškoti naujų namų. Tikėkimės, kad greitai ras naują jaukią vietą ir įsikurs.

Prieš keletą dienų gavau įspėjimą: dėl ženkliai parke išaugusio lankytojų kiekio bei jų elgesio (šiukšlinimas, laipiojimas ant statulų, medelių laužymas ir t.t.) ir gresiančios baudos dydis privertė mane greitai imtis veiksmų“, – rašoma „Elfų kaimelis“ Facebook įraše.

Vis dėlto, nauja vieta elfų nameliams buvo greitai surasta – pirmasis namukas jau įsitaisė Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Smalsuoliams nurodoma, kad ieškoti elfukų reikėtų arčiau žaidimų aikštelės.

Tiesa, kaip skelbia VDU Botanikos sodas pranešime žiniasklaidai, šių gyventojų lankytojai tikriausiai nepamatys, nes mažieji elfai ir jų lietuviškieji pusbroliai kaukučiai geba labai gerai slapstytis. Tačiau užrašai virš mažulyčių durelių pasakos apie būsto gyventoją ir leis skleistis čia vykstančioms istorijoms. Šiuo metu jau galima surasti penkis namelius, kiti penki po vieną vis išdygs netoli vaikų žaidimų aikštelės.

„Kiekvienas namelis yra savitas, sukurtas iš gamtinių medžiagų, tad organiškai įsilieja į aplinką. Jų gamyba reikalauja daug kantrybės – kiekviena detalė atidžiai apgalvota ir sukurta kaip miniatiūrinė tam tikrų objektų kopija.

Esu tikras, kad namelių paieškos taps smagus užsiėmimas ne tik vaikams, o istorijos žadins fantaziją“, – pasakojo elfų namelių kūrėjas Gediminas Visockis.

VDU Botanikos sodas kviečia sekti informaciją, mat „Dėdės Gedo elfų“ kaimelyje numatomi ir vyksiantys edukaciniai užsiėmimai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA