Gyvybės langelyje Kaune rastos mergaitės tėvai nepareiškė noro ją susigrąžinti, jai bus ieškomi įtėviai – Kas vyksta Kaune

Gyvybės langelyje Kaune rastos mergaitės tėvai nepareiškė noro ją susigrąžinti, jai bus ieškomi įtėviai

ELTA / Ingrida Steniulienė 2024/04/06 10:59
Gyvybės langelis / R. Tenio nuotr.
Gyvybės langelis / R. Tenio nuotr.

Gyvybės langelyje Kaune, pernai, gruodį rastos dvejų metų mergaitės tėvai nepareiškė noro ją susigrąžinti, todėl rengiamasi jos įvaikinimo procedūroms.

„Gyvybės langelyje radus vaiką, jis yra apgyvendinamas pas globėjus, o tėvams duodamas trijų mėnesių terminas persigalvoti ir kreiptis dėl vaiko susigražinimo.

Jeigu tėvai per šį terminą nesikreipia, vaikas yra įrašomas į galimų įvaikinti vaikų sąrašą ir jam imama ieškoti įtėvių.

Minimos mergaitės atveju tėvai taip ir nepakeitė nuomonės ir nesikreipė dėl jos susigražinimo, tad mergaitė šiuo metu jau yra įtrauktą į galimų įvaikinti vaikų sąrašą ir bus ieškoma geriausiai jos poreikius galinčių atliepti įtėvių. Juos radus, bus padėtas įvaikinimo procesas“, – Eltą informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Alina Žilinaitė.

ELTA primena, kad mergaitė buvo rasta pernai, gruodžio 11 dieną, Kaune, ligoninėje, V. Putvinskio gatvėje įrengtame gyvybės langelyje. Tai buvo vyriausias Lietuvoje gyvybės langelyje paliktas vaikas nuo pat langelių įkūrimo 2009-siais.

Vėliau policija nustatė mažametės mamos tapatybę. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, policija daugiau informacijos neviešino. Už naujagimio palikimą gyvybės langelyje atsakomybė nėra taikoma. Naujagimio palikimas yra anonimiškas.

Kaip anksčiau skelbė Kauno ligoninė, gyvybės langelyje nuskambėjus skambučiui, lopšyje rasta mergaitė. Ji buvo užklota pledu, tvarkingai aprengta, vaikštanti ir kalbanti. Tuomet mergaitė buvo perduota už tolesnę vaiko priežiūrą atsakingoms tarnyboms. Žiniasklaida skelbė, kad mergaitę palikęs žmogus raštelyje išdėstė sprendimo motyvus – esą nenori, kad mergaitė augtų netinkamoje aplinkoje, kur tvyro psichologinis smurtas, alkoholis, nepriteklius.

Gyvybės langelis yra speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį ar vaiką, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis patys tėvai. Šiuo metu gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose. Pernai gyvybės langeliuose buvo palikti penki vaikai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo gyvybės langelių įsteigimo 2009-siais iki dabar juose buvo palikti 95 vaikai, 16 iš jų tėvai susigrąžino.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA