Plinta melagiena apie P. Gražulio mirtį | Kas vyksta Kaune

Plinta melagiena apie P. Gražulio mirtį

Lrytas.lt / Agnė Černiauskaitė 2024/02/23 14:51
Petras Gražulis / Lryto.lt nuotr.

Socialiniuose tinkluose ketvirtadienį akimirksniu paplito melagiena apie tai, kad savo namuose neva buvo nužudytas buvęs parlamentaras Petras Gražulis. Tokią informaciją platino sukurta netikra naujienų svetainė, pavadinimui pasitelkusi dalį žinomo portalo pavadinimo.

Panašu, kad toks sumanymas pavadinime naudoti egzistuojantį portalą įtikino nemažai socialinių tinklų vartotojų, nes melagiena apie neva P. Gražulio mirtį įvairiose grupėse puolė dalintis šimtai žmonių, klausdami, ar tai yra tiesa.

Patį politiką prajuokino tokia situacija.

Nors portalas lrytas.lt jį bandė pasiekti dar ketvirtadienį vakare, pakalbinti P. Gražulį pavyko tik penktadienį – jis teigė sulaukęs tiek skambučių, kad nespėjo visiems kelti telefono ragelio.

„Jau vakar mane užgulė skambučiais, visi klausia – tu gyvas ar negyvas. Žmonės skambinėjo iš visų kampų… Rašė net artimieji – ir vaikai, ir broliai, ir seserys. Juokas mane ima. Paskui feisbuke ir rašiau, kad gyvas esu“, – portalui lrytas.lt pasakojo P. Gražulis.

Jis sakė ir pats susidomėjęs, kokia istorija apie neva jo nužudymą buvo sukurpta, todėl paskaitė melagieną.

„Surašė taip įdomiai, tokią istoriją sukūrė, kad net ir patikėjo kiti. Aš visko neskaičiau, bet esmė, kad lošiau kažkokioje pelningoje platformoje, išlošiau, kiek supratau, didelius pinigus, draugas mane nugalabijo, paėmė tuos pinigus, jį pagavo prie Lenkijos sienos… Nuodugniai neskaičiau, atvirai pasakius“, – juokėsi buvęs parlamentaras.

Kol kas politikas teigė į policiją nesikreipęs, nors tokių minčių turi.

„Kas čia sugalvojo tokią melagieną paleisti, tai nežinau. Iš kažkokio nežinomo profilio specialiai sukūrė kompiuterastai. Nežinau, ar imtis tų veiksmų, ar nesiimti. Gal be reikalo laiką sugaišiu. O gal ir gera mintis, gal atseksiu, gal kokie konservatoriai čia paleido tokį feiką“, – komentavo P. Gražulis.

Policijos departamento Komunikacijos skyrius portalą lrytas.lt informavo, kad melagieną dar ketvirtadienį aptiko „Virtualusis patrulis“.

Informacija perduota nevyriausybinei organizacijai Debunk.org.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA