Už parašą kavą siūlęs G. Nausėda sulaukė VRK dėmesio | Kas vyksta Kaune

Už parašą kavą siūlęs G. Nausėda sulaukė VRK dėmesio papildyta: prezidentas ir toliau siūlo išgerti kavos, bet susimokėti turės kiekvienas asmeniškai

BNS 2024/02/23 09:24
G. Nausėdos „Facebook“ nuotr.

Išgerti kavos kai kuriems parašus atidavusiems rinkėjams pažadėjusiam prezidentui Gitanui Nausėdai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priminė nuostatas dėl dovanų balsavimo metu, o kava taip pat laikoma dovana.

Vos išdavus parašų rinkimų lapus VRK jau sulaukė pranešimų dėl kandidatų į prezidentus elgesio, tarp jų ir dėl G. Nausėdos siūlymo išgerti kavos.

„Gavę užklausas rinksime informaciją ir tada bus sprendžiama dėl tyrimo pradėjimo, o tik tai pasirodžius šiai informacijai viešoje erdvėje buvo kreiptasi į kandidatą, primenant rinkimų kodekso nuostatas dėl dovanų balsavimo metu ir renkant parašus“, – LRT radijui penktadienį sakė VRK pirmininkė Lina Petronienė.

„Kava yra materialinė nauda, nebent rinkėjas pats susimoka“, – teigė ji.

Ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ G. Nausėda skelbė išgersiantis kavos su keletu asmenų, kurie padės už jį parašą.

„Mielai išgerčiau kavos su ja ar juo, kuris už mane pasirašys: 5000-tasis, 7500-tasis, 10000-tasis, 15000-tasis, 20000-tasis. Jeigu būtent Jums pavyko taip pasirašyti, atsiųskite tai fiksuojančią ekrano nuotrauką info@prezidentasnauseda.lt ir pakviesiu Jus susitikti prie kavos puodelio. Nuoširdžiai pakalbėsime ir apie knygas, ir apie krepšinį, ir apie Lietuvos ateitį“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė G. Nausėda.

VRK pirmininkė teigia, kad komisija yra gavusi nemažai skundų ir pranešimų dėl pastebimų įvairių pažeidimų – nepažymėtos reklamos, jos dalinimosi socialiniuose tinkluose.

„Tarkime, kad politinė reklama internete apmokėta buvo nepažymėta arba tretieji asmenys apmoka politinę reklamą, politinės partijos apmoka kandidatų reklamą ir panašiai. Tie atvejai yra tiriami“, – teigė L. Petronienė.

Kandidatams į prezidentus ėmus rinkti parašus, VRK taip pat kviečia saugotis sukčių, kurie ėmė siųsti žinutes su nuorodomis padėti parašą už kandidatą. VRK pabrėžia, kad neturi gyventojų kontaktų ir pranešimų nesiunčia.

Parašus kandidatai į prezidentus gali rinkti iki kovo 28 dienos. Juos dar pirmą dieną elektroniniu būdu surinko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė premjerė Ingrida Šimonytė.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

Papildyta 09.38 val.

Sulaukęs VRK dėmesio, prezidentas G. Nausėda penktadienio rytą patikslino savo įrašą socialiniame tinkle.

„Pasirašiusius už mane kviesiu susitikti kavinėje, ne darbo metu. Už kavą (arbatą) kiekvienas pokalbio dalyvis susimokės asmeniškai. Būsiu dėkingas, jeigu iš manęs kaip kandidato nebus atimta galimybė susitikti ir bendrauti su mane palaikančiais žmonėmis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G. Nausėda.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA