Iš Kauno kilo karinis sraigtasparnis – Laisvės dieną dovanota viltis naujam gyvenimui | Kas vyksta Kaune

Iš Kauno kilo karinis sraigtasparnis – Laisvės dieną dovanota viltis naujam gyvenimui

Sausio 13 dieną Nacionalinio transplantacijos biuro prašymu Lietuvos Karinių oro pajėgų sraigtasparnis kilo į pagalbą – iš Kauno į VUL Santarų klinikas pargabeno gydytojų komandą ir donorinį organą.

Nuoširdi užuojauta ir padėka mirusio Donoro šeimai ir artimiesiems. Tik laisvas žmogus laisvoje valstybėje gali priimti laisvą ir kilnų sprendimą – pasakyti organų donorystei Taip ir netekęs savo artimojo, gelbėti kitų sunkiai sergančiųjų gyvybes.

Tai jau antras KOP skrydis šiais metais – praėjusią savaitę orlaivis Spartan donorinį organą parskraidino iš Lenkijos sostinės Varšuvos.

Tam, kad sudėtingas donorystės – transplantacijos procesas vyktų sklandžiai, negailėdami jėgų dirba daugybė specialistų – gydytojai anesteziologai – reanimatologai ir chirurgai, laboratorijų specialistai, Greitosios pagalbos vairuotojai, policijos pareigūnai ir visuomenė.

Donorystė / Nacionalinio transplantacijos biuro nuotr.

O KOP skrydžiai užtikrina ne tik greitesnį donorinio organo pristatymą, bet ir saugesnį. Pernai KOP sraigtasparniai Lietuvoje medikų komandas su donoriniais organais skraidino 7 kartus.

Šiuo metu donorinių audinių, ląstelių ir organų laukia daugiau kaip 500 žmonių, iš jų – daugiau kaip 30 vaikų. Pritarimas organų donorystei nieko nekainuoja, tačiau gali sukurti stebuklą – išsaugoti gyvybę ar pagerinti sveikatą 7-iems transplantacijos laukiantiems žmonėms.

Lietuvos kariuomenė informavo, kad iš antrojo paieškos ir gelbėjimo posto Kaune, kartu su medikų komanda apie 20:35 val. pakilęs KOP sraigtasparnis Mi-8 , prie Santaros klinikų Vilniuje nusileido 21:10 val. Po įvykdytos užduoties orlaivis su įgula grįžo į savo nuolatinę dislokacijos vietą Kaune, kur toliau tęsia budėjimą.

Donoro organų pergabenimas – viena iš Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių. Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos donorų organus pergabena pagal bendradarbiavimo sutartį su Nacionaliniu transplantacijos biuru.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA