Vaikų darželiuose nebelieka priverstinio pietų miego | Kas vyksta Kaune

Vaikų darželiuose nebelieka priverstinio pietų miego

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ilgus dešimtmečius vaikų darželiuose galiojusi tradicija visus be išimties vaikus guldyti dienos pogulio traukiasi iš Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Visos 60 Lietuvos savivaldybių administracijos patvirtino, kad jų įsteigtuose darželiuose dienos miegas nėra privalomas.

Kaip rašoma Iniciatyvos dėl lankstaus poilsio darželiuose pranešime žiniasklaidai, Lietuvos savivaldybės taip pat nurodė, kokių priemonių imasi, kad būtų užtikrinamas lankstus poilsis visiems vaikams, kuriems miegas ar pogulis lovoje jau nebereikalingas.

Dauguma savivaldybių nurodė, kad organizuodamos dienos poilsį remiasi šiuo metu Lietuvoje galiojančia Higienos norma, kuri reglamentuoja, kad ilgiau nei 4 val. būnančiam ugdymo įstaigoje vaikui turi būti organizuojamas poilsis, o poilsis nebūtinai yra miegas.

Vis dėlto dar 2023 m. pavasarį atlikta apklausa, kurią pildė 812 respondentų, parodė, kad dėl priverstinio guldymo vaikai kenčia beveik visose Lietuvos savivaldybėse. Apklausoje nepasisakė tik 9 savivaldybių (Alytaus, Ignalinos, Jurbarko, Molėtų, Pagėgių, Prienų, Rietavo, Varėnos ir Visagino rajono) darželinukų tėvai.

Problemą neigiančių savivaldybių atstovai raštuose teigė, kad nėra sulaukę skundų iš šeimų arba tai būna pavieniai atvejai. Kai kurios savivaldybės, gavusios Iniciatyvinės grupės raštą, apklausė ugdymo įstaigų vadovus, kurie savivaldybės atstovams tvirtino, kad jų vadovaujamame darželyje priverstinio migdymo nėra.

Jeigu darželyje bendra tvarka nesuteikiama galimybė „nemiegiukams” poilsio metu laiką leisti ne lovoje, šeimos gali kreiptis į savo vaiko grupės pedagogus prašydamos užtikrinti tokį poilsį, kokio ugdytiniui reikia. Nepavykus susitarti, rekomenduojama raštu kreiptis į darželio vadovę (-ą), o ir jam darant spaudimą ir vengiant atliepti vaiko fiziologinius poreikius, raštu kreiptis į atitinkamos vietovės savivaldybę.

Iniciatyva dėl lankstaus poilsio darželiuose – neformalus apie 2000 piliečių vienijantis judėjimas, siekiantis, kad Lietuvoje darželius lankantys vaikai turėtų galimybę ilsėtis jiems tinkamiausia forma. Iniciatyva vienija medicinos, psichologijos, teisės, viešojo administravimo, komunikacijos ir kitų specialybių atstovus ir, svarbiausia, šeimas, kurios susiduria su darželiuose vyraujančia privalomo poilsio lovoje dieną problema.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA