Nufilmuotas žiaurus Kauno mokytojos elgesys: mokinę grasino sumušti | Kas vyksta Kaune

Nufilmuotas žiaurus Kauno mokytojos elgesys: mokinę grasino sumušti

delfi.lt 2023/12/04 18:39
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Delfi gavo vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos socialinė pedagogė, etikos mokytoja rėkia ant savo auklėtinės: pravardžiuoja ją karve, gąsdina, kad muš. Ministerija ir savivaldybė tokį mokytojos elgesį vertina neigiamai, teigiama, kad auklėtoja nušalinta nuo darbo.

Incidentas Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje įvyko gruodžio 1-ąją. Pirmadienį Delfi pasiekė gimnazijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota kaip šios mokyklos mokytoja pakeltu tonu, įžeidinėdama ir grasindama bendrauja su savo auklėtine.

Panašu, kad pedagogė vaiką išplūdo dėl to, kad jis nesistengia, praleidinėja pamokas, neatsiskaito už dalykus.

„Mokytis nereikia?“ – įsakmiai klausė mokytoja.

„Reikia“, – atsakė ramiai stovinti mokinė.

„Tai ką darai? Kur pyzdinėji tu, aš nesuprantu, po visą mokyklą? Kada biologiją atsiskaitysi mokytojai? Dvi savaites neatsiskaitai? Kiauras du gaunasi. Patenkinta?! – toliau kvotė mokytoja.

„Ne“, – tarė mokinė.

„O kodėl čia nesimokini, jeigu aš tau mergaites priskyriau? Kur lakstai? Kur tu maliesi?“ – toliau klausinėjo pedagogė ir pagrasino: „Tau, žinok, jeigu mama neduoda diržo, žinok, tai kaip pilsiu aš tau, žinok, tai mama mėlynes pamatys ant rūros.“

„Einam iki biologijos mokytojos, karve tu neraityta. Einam“, – galiausiai paragino mokytoja ir mokinę išsivedė.

Savivaldybė: mokytoja nušalinta, atliekamas tyrimas

Apie incidentą Kauno mokykloje užklausta Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) Delfi nurodė apie jį iki šiol nežinojusi. Ministerijos vertinimu, užfiksuotas mokytojos elgesys – nepriimtinas ir netoleruotinas.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija / A. Ufarto nuotr.

„Ministerija žinių ar skundų apie šį incidentą ar konkrečią mokytoją iki šiol nebuvo sulaukusi. Toks elgesys yra visiškai nepriimtinas ir netoleruotinas.

Mokytojos elgesį turėtų vertinti mokyklos administracija. Šios mokyklos steigėja yra Kauno miesto savivaldybė, tad be mokyklos direktoriaus vertinimo, situaciją vertinti turėtų ir savivaldybės administracijos švietimo padalinys“, – pažymėjo ŠMSM.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyrius Delfi nurodė, jog mokytoja nušalinta nuo darbo, ugdymo įstaigoje atliekamas tyrimas.

„Švietimo skyrius apie incidentą gavo informaciją iš mokyklos. Ugdymo įstaigoje šiuo metu vyksta tyrimas, o klasės auklėtoja nušalinta nuo darbo“, – komentare teigė Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

„Darbuotojos elgesys nekorektiškas, jį vertiname neigiamai“, – pridūrė ji.

Pirmadienį Delfi bandė susisiekti su Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos direktore Undine Diana Tumavičiene, tačiau jos telefonas buvo išjungtas. Delfi klausimus išsiuntė el. paštu. Jei vadovė atsakys, publikaciją papildysime.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA