Kauno kolegijos Menų akademija 2022 m. žymėjo Kauno meno mokyklos (KMM) 100-mečio jubiliejų. Visus metus „Pelėdų kalno“ galerijoje vyko mokyklos absolventų personalinės parodos. Savo kūrybą galerijos erdvėse pristatė XX a. 6 – 9 deš. KMM studijavę kūrėjai – Rimantas Dichavičius, Stasys Eidrigevičius, Jonas Gasiūnas, Dainius Liškevičius, Evaldas Pauza, Juozas Statkevičius, Darius Mikšys, Židrija Janušaitė, Remigijus Sederevičius, Feliksas Jakubauskas, Eimutis Markūnas ir Eglė Ridikaitė. Šis dvylikos parodų ciklas užbaigiamas paroda „12 susitikimų, 24 prisilietimai“.
Menų akademijai švenčiant KMM 100-metį, į savo alma mater sugrįžo garsūs ir visame pasaulyje branginami bei vertinami menininkai, buvę studentai. Bet jų profesiniai pasiekimai yra tik viena dedamoji, kita, svarbiausioji, kodėl 100-mečio parodų ciklui buvo pasirinkti būtent jie, – tai drąsa. Visi jie buvo ir yra drąsūs kūrėjai, kurie narsiai priešinosi sovietiniam terorui, drąsiai kalbėjo nepatogiomis temomis, ryžtingai gynė savitą stilių ir savitą požiūrį į gyvenimą.
Parodos „12 susitikimų, 24 prisilietimai“ objektai – šių dvylikos menininkų delnų įspaudai, kuriuos iš prabangaus čekiško optinio stiklo sukūrė Menų akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė. Dvidešimt keturiais delnų įspaudais – prisilietimais yra įprasminamas menininkų kūrybinis kelias. Žiūrovai iš arti gali matyti kūrėjų delnus, bandyti nuspėti laiko ir darbo paliktų žymių prasmes ir už jų slypinčias istorijas. Šie delnų įspaudai – tarsi atverstos menininkų gyvenimo ir kūrybos knygos.
Todėl kiekvienas žiūrovas yra skatinamas jaukiai ir ramiai pabūti tyloje su dvylika kūrėjų, kurių galvose verda kūrybinės idėjos, gimsta vaizdiniai, o plaštakos, kurios idiliškai ramios, rodos, netrukus vėl sujudės ir pradės darbą.
Ekspozicija yra KMM studentų pagerbimas bei aiški deklaracija, kad ši alma mater išlieka atvira visiems – tiek būsimiems studentams, tiek jau užvėrusiems šios įstaigos duris. Parodos akcentu išlieka žiūrovo susitikimas su Jais ir su pačiu savimi. Tyloje, ūbaujant paslaptingoms pelėdoms ir šlamant šimtamečiams ąžuolams.